رنو تالیانت؛ سدانی جذاب‌تر از داچیا لوگان

۷ فروردین ۱۴۰۰ رنو تالیانت؛ سدانی جذاب‌تر از داچیا لوگان

رنو به تازگی خودرویی را تحت عنوان تالیانت (Taliant) در ترکیه معرفی کرده است. این خودرو که در واقع جایگزینی برای نسل سوم داچیا لوگان است در بازارهایی که داچیا در آن‌ها فعالیت ندارد عرضه خواهد شد.

هر چند تالیانت قرار است جایگزینی برای نسل سوم داچیا لوگان باشد اما در برخی از جزئیات مربوط به بدنه با این خودرو تفاوت دارد. با این وجود نمی‌توان تشابهات فراوان این خودروها را نادیده گرفت و ریشه این تشابهات نیز به این موضوع برمی‌گردد که تالیانت بر مبنای لوگان توسعه پیدا کرده است.

جالب است بدانید پیش از این داستر نیز به صورت همزمان در بازارهای مختلف با دو نشان داچیا و رنو عرضه شده بود و حالا نوبت به لوگان رسیده است که در برخی از بازارها با نام داچیا لوگان و در برخی دیگر از بازارها با نام رنو تالیانت عرضه شود. البته که نمی‌توان هر دو خودرو مذکور را کاملا مشابه با یکدیگر دانست.

از جمله نقاط تفاوت این خودروها می‌توان به چراغ‌های جلو و عقب و کاپوت آن‌ها اشاره کرد. طراحان تالیانت تمامی تلاش خود را به کار برده‌اند تا بتوانند این خودرو را در عین حفظ کردن اصالت رومانیایی خود مشابه با دیگر محصولات رنو طراحی کنند. تلاشی که در نهایت سبب شده تالیانت با دیگر محصولات رنو همسو باشد و اتفاقا به نظر می‌رسد که حاصل این تلاش از زیبایی بیشتری نسبت به لوگان برخوردار است.

شاید بتوان اصلی‌ترین تفاوت تالیانت و لوگان را در نمای عقب این دو خودرو دانست. در نمای عقب تالیانت شاهد دو تکه بودن چراغ‌ها و امتداد بخشی از آنها به سمت درب صندوق هستیم. طراحی که در داچیا لوگان رخ نداده است. در نمای جانبی نیز تالیانت به رینگ‌های آلیاژی با رنگ دوگانه مجهز است. رینگ‌هایی که در لوگان یافت نمی‌شوند.

رنو تالیانت

البته هنوز مشخص نیست که در درون کابین نیز تغییراتی رخ داده است اما احتمالا کابین هر دو خودرو کاملا مشابه یکدیگر خواهد بود.

به هر روی با معرفی تالیانت می‌توان با قطعیت اظهار کرد که این سدان نسبت به داچیا لوگان از طراحی بهتری برخوردار است و این مهم نیز با همراهی طراحان فرانسوی رنو رخ داده است.

جالب است بدانید لوگان اقتصادی‌ترین سدانی است که بیشترین فضای داخلی را در کلاس B ارائه می‌کند. این کلاس خودرویی حالا با عرضه و محبوبیت بالای شاسی‌بلندها و کراس‌اوورهای دیگر مثل گذشته محبوبیت ندارد و از هر زمان دیگری خلوت‌تر است.

قوای محرکه و برچسب قیمتی رنو تالیانت

رنو تالیانت

رنو هنوز در خصوص مشخصات فنی تالیانت اطلاعاتی را منتشر نکرده است اما احتمالا این خودرو نیز درست مشابه با لوگان از یک موتور ۳ سیلندر نیرو خواهد گرفت.

داچیا لوگان این موتور را در نسخه‌های تنفس طبیعی و توربو به مشتریان خود عرضه می‌کند و اصلا دور از انتظار نیست که رنو، تالیانت را نیز چنین عرضه کند. قوای محرکه مذکور در قوی‌ترین حالت خود می‌تواند ۱۰۰ اسب بخار نیرو تولید کند و در لوگان نیز با همراهی یک گیربکس ۶ سرعته دستی و یا یک گیربکسCVT  در اختیار مشتریان خود قرار گیرد.

از آنجا که تالیانت در بازارهایی عرضه خواهد شد که خودروهای گازسوز نیز محبوبیت بالایی دارند رنو ممکن است به جهت افزایش فروش خود این خودرو را به همراه یک موتور دوگانه LPG عرضه کند.

گفته می‌شود که رنو قصد دارد از اواسط سال میلادی جاری تالیانت را در بازار ترکیه عرضه کند. اما با این وجود هنوز اطلاعاتی در خصوص برچسب قیمتی این خودرو در دسترس نیست. البته متقاضیان خرید داچیا لوگان می‌توانند این خودرو را با پرداخت بهایی در حدود ۷۶۰۰ پوند خریداری کنند و احتمالا شرایط برای تالیانت نیز درست به همین صورت و یا حداقل با تغییرات کمی رخ خواهد داد.

رنو تالیانت

فروش فوری خودرو

نویسنده: زهرا ملکی