رنو مگان E-Tech Electric؛ نمایی از آینده صنعت خودروسازی

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ رنو مگان E-Tech Electric؛ نمایی از آینده صنعت خودروسازی

رنو مگان E-Tech Electric محصولی جذاب و جدید از خاندان بزرگ و چندین و چند ساله فرانسوی رنو است و به زودی در کنار دیگر اعضای خانواده‌ خود خواهد درخشید. مدل مفهومی این خودرو الکتریکی که دریچه‌ای جدید از طراحی، فناوری و نوآوری را به سوی آینده این صنعت باز می‌کند، سال میلادی گذشته با عنوان Megane evision Concept رونمایی شد.

خط تولید کارخانه‌های Renault تا سال دیگر به یک محصول الکتریکی جدیدی مزین خواهد شد. این تازه وارد که عضو یکی از محبوب‌ترین خانواده‌های کمپانی رنو به حساب می‌آید، با نام Megane E-Tech Electric وارد خیابان‌ها و بازار جهانی می‌شود.
دقیقا اکتبر سال 2020 بود که جوانی با استعداد و خوش سلیقه با انتشار تصویری از مدل مفهومی مگان جدید، خلاقیت و تصور خود را از این محصول به رخ کشید. با اینکه این مدل هنوز به شکل رسمی رونمایی نشده است، اما تصاویر پیش نمایش از شباهت مدل تولیدی و نهایی با مدل مفهومی حکایت دارد.

فضای کابین رنو مگان جدید

متاسفانه این تصاویر منتشر شده تنها نمایی از بخش پشتی، فضایی محدود از داخل کابین و صفحه اطلاعات/ سرگرمی مگان جدید را به نمایش می‌گذارد و هنوز تصویری از کناره‌ها و نمای جلویی آن در دسترس نیست.
تصویر پیش نمایش نشان می‌دهد که بخش پشتی عینا شبیه آنچه در مدل مفهومی دیدیم، طراحی شده است. خط باریکی که چراغ‌های پشتی را به یک دیگر متصل می‌کند به زیبایی و ظرافت المان‌های طراحی می‌افزاید و نماد جدید برند رنو در بخش میانی آن می‌درخشد.
پیش‌تر Luca De Meo، مدیر عامل این برند و تیم طراحی خوش ذوقش عنوان کرده بودند که مدل نهایی و آنچه به عنوان مدل‌ مفهومی منتشر شد، حدودا 95 درصد به هم دیگر شباهت خواهند داشت.

تصاویری که فضای داخلی و طراحی کابین را نشان می‌دهند نیز گواه همین مسئله و شباهت هستند. فضای گرم و دوست داشتنی کابین مگان E-Tech Electric طراحی ساده و مینیمالی دارد و صفحات مختلفی روی داشبورد آن خودنمایی می‌کند. صفحه نمایش/ سرگرمی اصلی که به نظر می‌رسد به تعدادی دکمه لمسی مجهز است، بالای صفی از سوئیچ‌ها و دکمه‌های مختلف دیگر نشسته است. در این صف محل کوچکی برای قرار دادن تلفن همراه راننده نیز به چشم می‌خورد. درست در بخش زیرین صفحه اطلاعات/ سرگرمی یا همان بخش میانی کنسول وسط، فضای نسبتا زیادی برای قرار دادن وسایل مختلف تعبیه شده است. یکی از مواردی که زیبایی فضای کابین را چند برابر می‌کند، کنتراست و تضاد ایجاد شده به لطف هم نشینی رنگ سیاه صندلی‌ها و رنگ طلایی تودوزی‌های آنهاست.

کابین رنو مگان e-tech electric

هنوز اطلاعات زیاد و دقیقی از مشخصات فنی این کراس اوور در دسترس نیست، اما می‌دانیم که احتمالا مگان جوان سوار پلتفرم CMF-EV خواهد بود. پیش‌تر این پلتفرم با همکاری رنو و نیسان آسیایی ساخته شد و نتیجه همکاری مشترک Renault-Nissan-Mitsubishi است.
پیش بینی می‌شود که این خودرو تمام الکتریکی به زودی رونمایی شده و سال میلادی بعد، یعنی 2022 به بازار برسد.

منبع: motor1
نویسنده و مترجم: پرستو مهدی قلیخان

فروش فوری خودرو کارکرده