سانتاکروز ۲۰۲۲، پرفروش‌ترین خودرو آگوست

۳۰ شهریور ۱۴۰۰ سانتاکروز ۲۰۲۲، پرفروش‌ترین خودرو آگوست

هیوندای سانتاکروز جدید به پرفروش‌ترین خودرو ماه آگوست سال ۲۰۲۱ تبدیل شد.

سال میلادی جاری رو به پایان است و تنها سه ماه تا شروع ۲۰۲۲ فاصله داریم. اکثر خودروسازان مهم دنیا از مدل‌های سال جدید رونمایی و چند کمپانی هم محصولاتشان را راهی بازار کرد‌ه‌اند، درست مانند کمپانی هیوندای. با اینکه این صنعت همچنان با کمبود میکروچیپ‌ها و همه‌گیری ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، اما به نظر می‌رسد که اوضاع کم و بیش رو به بهبود است.

شرایط کمی عجیب و غریب به نظر می‌رسد، چرا که هیوندای سانتاکروز ۲۰۲۲ نیامده به پرفروش‌ترین خودرو ماه آگوست در ایالات متحده آمریکا تبدیل شد. در ماه جولای، این جایگاه به شوی کوروت دوست داشتنی و پرطرفدار تعلق داشت. به نظر می‌رسد که میزان فروش این خودرو آسیایی در اوایل آگوست به شدت افزایش داشته است.

سانتاکروز ۲۰۲۲ توانست رکورد میانگین ۳۵ روزه فروش خودرو را با عدد میانگین ۲۶ روز بشکند؛ البته که شاید این اعداد ذاتا خوشحال‌کننده نباشد، چرا که بسیاری از کارشناسان و تحلیل‌گران اعتقاد دارند این به معنای بدتر شدن اوضاع میکروچیپ‌ها و کمبود دیگر قطعات خودرو در این صنعت است.

کارل براور، تحلیلگر وبسایت iSeeCars می‌گوید: «از آنجایی که بسیاری از غول‌های خودروسازی بزرگ توسعه و تولید برخی از محصولات خود را به طور موقت متوقف کرده‌اند، به نظر نمی‌رسد که بحران کمبود میکروچیپ‌ها به این زودی حل شود. این به معنای اتمام و یا کاهش موجودی انبار بسیاری از کمپانی‌های خودروسازی و خودروهای پرطرفدار آن‌ها است. به نظر می‌رسد خریدارانی که به انتظار کاهش قیمت‌ها نشسته بودند، حقیقت کمبود موجودی انبار خودروسازان را پذیرفته‌اند، حداقل برای چندین ماه آینده.

نمای کناری هیوندای سانتاکروز 2022

این در حالیست که شوی کوروت یکی از مدل‌هایی بود که توانست در ماه گذشته به لیست ۱۰ خودرو برتر راه یابد. تحلیل‌ها نشان می‌دهد که این خودرو آمریکایی پرطرفدار ماه گذشته، بیش از یک میلیون دستگاه فروش داشته است. از دیگر مدل‌های جهانی که در ماه جولای شانه به شانه با شورولت کوروت رقابت می‌کردند می‌توان به مرسدس جی ال اس (Mercedes GLD)، سوبارو کراس تِرِک (Subaru Crosstrek)، تویوتا راوفور (Toyota RAV4) و تویوتا سیِنا (Toyota Sienna) اشاره کرد. این خودروهای محبوب و به‌روز در کمتر از ۱۰ روز فروخته شده و رکورد دیگر رقبا را شکستند.

درباره هیوندای سانتاکروز ۲۰۲۲

هیوندای سانتاکروز ۲۰۲۲ یکی از آن وانت‌های جمع و جوری است که بازار مدت‌ها در انتظارش بود. این خودرو تنومند رقیب اصلی فورد ماوریک است. تقابل این دو محصول آسیایی و آمریکایی در بازار ایالات متحده آمریکا از همیشه داغ‌تر و پرتنش‌تر است.

سانتاکروز نخستین بار در سال ۲۰۱۵ پیش چشم جهانیان به عنوان یک مدل مفهومی رونمایی و پس از گذشت مدتی به یک خودرو واقعی تبدیل شد. ظاهر آن کمی عجیب و خارج از عرف است. به عبارت دیگر بازار به طراحی‌های این چنین جسورانه و رادیکال عادت ندارد، بنابراین بسیاری از افراد با دیدن تصاویر فکر می‌کنند که سانتاکروز همچنان یک مدل مفهومی باقی مانده است.

فروش فوری خودرو

منبع: motor1

نویسنده: پرستو مهدی قلیخان