درباره فستیوال سرعت گودوود چه می‌دانید؟

۱۵ تیر ۱۳۹۸ درباره فستیوال سرعت گودوود چه می‌دانید؟

فستیوال سرعت گوودوود یک رویداد سالانه است که در گودوود، واقع در غرب ساسکس، انگلستان برگزار میشود. در این فستیوال، رانندگان در مسیر هایی که شامل پستی و بلندی های زیادی می‌شود، مسابقه می‌دهند. تاریخ برگزاری فستیوال سرعت گوودوود معمولا در اواخر ژوئن و یا اوایل جولای هر سال است.

به گزارش خودرو 45، این فستیوال به نحوی برگزار می‌شود که با فصل فرمول یک تداخل نداشته باشد تا هواداران بتوانند از هر دو رویداد لذت ببرند. در اولین روزهای برگزاری فستیوال، هزاران نفر آخر هفته خود را در منطقه GOOD WOOD می‌گذرانند.

در سال 2014، بیش از 100 هزار نفر در سه روز اولیه ی فستیوال حضور پیدا کردند که رکورد بیشترین تعداد شرکت کننده با 158 هزار نفر، به سال 2003 بر می‌گردد. خودروهای فرمول یک، خودروهای اسپورت و برخی از مدل‌های مفهومی شرکت کنندگان این رویداد را تشکیل می‌دهند.

این فستیوال برای اولین بار در سال 1993 و توسط لرد مارچ پایه گذاری شد. با وجود تداخل این رویداد در سال اول برگزاری با Le Mans ،25 هزار نفر در آن شرکت کردند. هدف او بازگرداندن مسابقات ماشین سواری به تاریخ انگلستان بود.

در اوایل دهه 90، لرد مارچ که حالا دوک ریچموند بود، به دلیل نداشتن اجازه برگزاری مسابقات در اراضی GOOD WOOD، این فستیوال را در زمین‌های خود برگزار کرد.

 

 فستیوال سرعت

 

فستیوال سرعت شامل بخش های مختلفی مانند بالا رفتن از تپه، چالش سراشیبی، رالی جنگلی، دور ابر خودرو ها و… می‌شود. فستیوال GOOD WOOD یک رویداد خواهر نیز دارد که در اوایل سپتامبر برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است فستیوال و یا مسابقه دیگری دور از حادثه نیست. به گونه ای که تا به حال دو تصادف مرگبار در این رویداد رخ داده است. اولین حادثه در سال 1993 اتفاق افتاد که منجر مرگ موتور سواری به نام چاس گای در حین تمرین برای مسابقات شد.

 

 فستیوال سرعت گوودوود

 

موتورسیکلت او از دور خارج شد و با یک درخت برخورد کرد. از آن پس، موتورسیکلت ها در این مسابقه شرکت نمی‌کنند. در سال 2000 نیز راننده ای کنترل خودرو خود را از دست داد و این حادثه جان راننده و یکی از سرنشینان را گرفت.

فستیوال سرعت گودوود در انگلستان از روز گذشته پنجم جولای (14 تیرماه) تا هفتم جولای (16 تیرماه) برگزار شد. این مراسم در لیست محبوب‌ترین نمایشگاه‌های خودرو جهان نیز آمده و همه ساله با اشتیاق هرچه بیشتر برگزار می‌شود.

مترجم: پرستو مهدی قلیخان
انتهای پیام/