آغاز دوران تازه داچیا با لوگوی جدیدش

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ آغاز دوران تازه داچیا با لوگوی جدیدش

داچیا در حال زمینه‌سازی برای ورود به حوزه خودروهای برقی است و به همین خاطر نشان و آرم خود را برای ماشین‌های جدیدش از سال ۲۰۲۲ به‌روز خواهد کرد. این نشان جدید از سال آینده روی نسل بعدی ماشین‌ها و همین طور خودروهای برقی این شرکت دیده خواهد شد و اولین خودرویی که با لوگوی جدید داچیا به بازار می‌آید، شاسی بلند بیگستر است.

داچیا اسمی است که برای رانندگان ایرانی چندان آشنا نیست اما حدود دو دهه است که ایرانی‌ها پشت فرمان خودروهایی می‌نشینند که داچیا ساخته اما با آرم و نشان رنو عرضه می‌شود. تندر یا همان ال ۹۰ (با نام اصلی لوگان)، داستر، ساندرو، استپ وی، سیمبل و تالیانت از جمله این خودروها است.

لوگوی جدید داچیا

لوگوی جدید داچیا و آغاز دوران نوین

لوگوی جدید داچیا با فونت زاویه‌داری نوشته شده و آرم جدید خیلی خیلی ساده‌تر از نشان سپر مانندی است که تا به حال روی جلوپنجره خودروهای این شرکت دیده می‌شد. مشابه این اتفاق را می‌توان در لوگوی جدید کیا هم مشاهده کرد که طرح نرم و منحنی قبلی با حروف تیزتر و زاویه‌دارتر عوض شده است.

لوگوی جدید بخشی از برنامه پنج ساله داچیا است و این خودروساز قصد دارد تا رویکرد کارآمدتری را در زمینه طراحی و تولید خودروهایش به کار بگیرد.

لوگوی داچیا

اتحادیه رنو نیسان قصد دارد تا داچیا و لادا را در قالب یک کسب‌وکار واحد سازماندهی کند. این دو شرکت سیستم توسعه یکسانی دارند که طبق گفته رنو این امکان را در اختیار داچیا و لادا قرار می‌دهد تا خودروهای اقتصادی‌تر و ارزان‌تری تولید کنند.

داچیا بیگستر

نمای جلوی داچیا بیگستر

داچیا بیگستر، اولین خودرو عصر جدید

اخیرا داچیا شاسی بلند جدید خود را به عنوان اولین محصول دوره جدید معرفی کرده است. این شاسی بلند سگمنت C، بیگستر نام دارد و به عنوان «نماد آینده داچیا» در کلاس بالاتری از داستر، وارد خط تولید می‌شود.

این شاسی بلند یکی از سه خودرو جدیدی است که تا سال ۲۰۲۵ میلادی (۱۴۰۴ خورشیدی) تولید می‌شود و آن گونه که داچیا اعلام کرده دارای موتورهای انرژی‌های جایگزین و همچنین پیشرانه هیبریدی خواهد بود.

خودرو مفهومی داچیا بیگستر ۴.۶ متر طول دارد و کاملا متفاوت از داستر طراحی شده و دارای بدنه مقاوم‌تر و تجهیزات مدرن‌تری است. مدیران داچیا اعلام کرده‌اند که بیگستر طوری طراحی شده تا قابلیت رقابت با خودروهای کوچک‌تر را نیز داشته باشد.

در نمای جلوی بیگستر چراغ‌های Y شکل مخصوص داچیا قرار گرفته و لوگوی جدید روی جلوپنجره دیده می‌شود. برای اینکه داچیا بیگستر دارای آلایندگی کمتر و سازگارتر با محیط زیست باشد، بدنه اتومبیل از پلاستیک‌های بازیافتی تولید شده است.

 

جلوپنجره داچیا بیگستر

جلوپنجره داچیا بیگستر

این خودرو مفهومی روی پلتفرم انعطاف‌پذیر CMF-B رنو ساخته شده و نقطه عطفی در برنامه تولید داچیا و لادا به شمار می‌آید. به این ترتیب چهار پلتفرم گروه خودروسازی رنو به یک پلتفرم تبدیل شده که با آن می‌توان ۱۱ خودرو مختلف تولید کرد.

همچنین با تغییر پلتفرم، داچیا می‌تواند از جدیدترین پیشرانه هیبریدی e-Touch رنو، مثل موتور ۱.۶ لیتری کلیو در محصولاتش استفاده کند.

خودروهای جدید داچیا، مثل سایر محصولات رنو دارای سیستم رانندگی ایمن خواهند بود که حداکثر سرعت را به ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت محدود می‌کند. در اتومبیل‌های آینده این گروه خودروسازی آپشن‌های مثل مربی رانندگی استفاده می‌شود. این سیستم اطلاعاتی را با استفاده از حسگرهای دور خودرو جمع می‌کند و به راننده اطلاع می‌دهد که با ایمنی بیشتری رانندگی کند.

با این حال، مدیران داچیا می‌گویند که استفاده از این فناوری‌های نوین، تاثیری روی اقتصادی بودن خودروهایشان نخواهد گذاشت.

داچیا بیگستر

نمای سه‌رخ داچیا بیگستر

داچیا بیگستر

نمای عقب داچیا بیگستر

پنجره داچیا بیگستر

پنجره داچیا بیگستر

 

نویسنده: میلاد قزللو

 

فروش فوری خودرو کارکرده