ورود مخفیانه مازراتی MC20 به خیابان ها

۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ورود مخفیانه مازراتی MC20 به خیابان ها

به تازگی در یک پست فیس‌بوکی تصاویری از یک دستگاه مازراتی MC20 در حال گذراندن تست در پیست مدرنای ایتالیا منتشر شده است. این تصاویر خودرو مذکور را مجهز به یک سری پوشش استاری نشان می‌دهند.

انتشار این تصاویر سبب تعجب همگان شده است چراکه پیش از این مازراتی تصاویر نسخه تولیدی این خودرو را منتشر کرده و دیگر نیازی نیست که این کمپانی خودرو جدید خود را به پوشش استتاری مجهز کند مگر آنکه برنامه جدیدی در کار باشد.

جالب است بدانید مازراتی MC20 که تا پیش از این تصاویر آن به صورت رسمی منتشر شده بود از رنگ بدنه متفاوتی نسبت به نسخه دیده شده در پیست مدرنای ایتالیا برخوردار است.

نمونه دیده شده در پیست مدرنای ایتالیا رنگ بدنه خاصی داشته و پوشش‌های استتاری آن نیز نسبت به قبل متفاوت است. همین عوامل سبب شده که سوالاتی در خصوص برنامه مازراتی برای آینده این خودرو مطرح شود.

 

نمای کناری مازراتی MC20

 

آخرین باری که مازراتی MC20 در حین تست دیده شد هنوز تصاویر نسخه تولیدی آن منتشر نشده بود. در تصاویر پیشین این خودرو در پیست فیورانو در حال گذراندن مراحل تست آزمایش بود و حالا کمی عجیب به نظر می‌رسد که مازراتی مجددا قصد کرده است که این خودرو را تست کند.

الته نباید این نکته را نادیده گرفت که این خودرو هنوز برای قرار گرفتن بر روی خط تولید زمان دارد و در این فاصله اصلا دور از انتظار نیست که تغییراتی در سیستم‌های الکترونیکی و تعلیق آن رخ دهد.

این خودروساز ایتالیایی ژانویه امسال از MC20 رونمایی کرد و قرار شد که این سوپر خودرو از اواخر سال میلادی جاری بر روی خط تولید قرار بگیرد.

فروش فوری خودرو

مازراتی MC20 از چه مشخصاتی دارد؟

گفتنی است که مازراتی MC20 از یک موتور ۳ لیتری با قدرت ۶۲۱ اسب بخار و گشتاور ۷۲۹ نیوتن‌متر برخوردار است.

این پیشرانه از سکون طی مدت زمان ۲.۹ ثانیه خودرو را به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می‌رساند و حداکثر سرعت آن نیز برابر با ۳۲۳ کیلومتربرساعت است که برای یک خودرو ۱۵۰۰ کیلوگرمی رقم قابل‌توجهی به نظر می‌رسد.

 

نمای پشتی مازراتی MC20

 

این پیشرانه تویین توربو به تازگی توسط خود مازراتی توسعه داده شده است و تا پیش از این در هیچ سوپر خودرو دیگری مورد استفاده قرار نگرفته است. به همین جهت در خصوص کارایی و عملکرد آن نیز شک و شبهه زیادی مطرح است که البته به طور قطع عرضه نسخه نهایی و تست آن توسط کارشناسان مختلف می‌تواند به تمامی شبهات مطرح شده پاسخ دهد.

مازراتی مدعی است که یک گیربکس ۸ سرعته دو کلاچه را بر روی این خودرو قرار خواهد داد تا قدرت تولیدی پیشرانه مذکور به چرخ‌های آن منتقل کند.

مازراتی این خودرو را با برچسب قیمتی ۲۱۰ هزار دلاری راهی بازار ایلات متحده خواهد کرد و همانطور که پیش از این نیز عنوان کردیم خودرو مذکور تا اواخر سال جاری در بازار عرضه خواهد شد.

جالب است بدانید که مازراتی قصد دارد نسخه‌های الکتریکی و کانورتیبل MC20 را نیز برای سال میلادی آینده طراحی و تولید کند. برنامه‌ای که اکثر کمپانی‌های خودروسازی برای خودروهای پرچمدار خود دنبال می‌کنند.

 

مازراتی MC20 در پیست مدرنا

 

نویسنده: زهرا ملکی

 

فروش فوری خودرو کارکرده