مدیرعامل تویوتا؛ مرد سال 2021 صنعت خودرو

۲۵ فروردین ۱۴۰۰ مدیرعامل تویوتا؛ مرد سال 2021 صنعت خودرو

امسال یک گروه ۹۰ نفره متشکل از خبرنگاران حرفه‌ای فعال در صنعت خودروسازی جهان، آکیو تویودا، مدیرعامل گروه تویوتا را به‌عنوان تأثیرگزارترین فرد صنعت خودروسازی جهان انتخاب کردند. بدین ترتیب مدیرعامل تویوتا را می‌توان مرد سال صنعت خودروسازی در سال ۲۰۲۱ دانست. انتخابی که به حق و کاملا صحیح است.

این انجمن از سال ۲۰۰۳ در حال فعالیت است و از جمعی ۹۰ نفره از فعالان و محققان صنعت خودروسازی تشکیل شده است. این جمع هر ساله برترین افراد، برندها، نوآوری‌ها و محصولات خودروسازی جهان را بر اساس معیارهای خود انتخاب کرده و در شش حوزه مختلف برترین‌ها را اعلام می‌کند.

زندگی شخصی آکیو تویودا

مدیرعامل تویوتا

آکیو تویودا که هم‌اکنون ۶۴ سال سن دارد از سال ۲۰۰۹ مسئولیت مدیرعاملی تویوتا را به عهده داشته و از آن زمان تاکنون تویوتا را به سمت تولید خودروهای سوپراسپرت خاص و فوق‌العاده هدایت می‌کند.

آکیو تویودا نوه بنیان‌گذار کمپانی تویوتاست. کمپانی که دومین شرکت بزرگ خودروسازی در جهان به شمار می‌رود و از سال ۱۹۳۷ فعالیت خود را آغاز کرده است.

جالب است بدانید تحصیلات تویودا اصلا ارتباطی با خودروسازی نداشته و بیشتر مرتبط با حوزه مدیریت است. وی در سال ۱۹۸۴ از رشته ام‌بی‌ای کالج بابسون فارغ‌التحصیل شده و از زمان فارغ‌التحصیلی تاکنون در کمپانی تویوتا فعالیت می‌کند.

جالب است بدانید که آکیو تویودا سابقه رانندگی حرفه‌ای دارد و اتفاقا به همین جهت نیز تویوتا در حوزه تولید خودروهای اسپرت بسیار موفق عمل می‌کند.

مدیریت بی‌مانند

آکیو تویودا

بسیاری از افراد تویودا را به دلیل شخصیت کاریزماتیک وی مورد ستایش قرار می‌دهند. تلاش‌های وی تاثیر بسیار زیادی در موفقیت تویوتا داشته است. جالب است بدانید که با کمک مدیریت او تویوتا حتی در دوران کرونا نیز در سوددهی قرار گرفته و هزاران نفر شغل خود را حفظ کردند.

به عقیده این مدیر عامل ویروس کرونا یکی از سخت‌ترین دوره‌ها را برای کسب‌وکارها و بیزنس‌های جهان رقم زده و سودده بودن کمپانی تویوتا در این دوران نشان‌دهنده مدیریت موفق و کارآمد وی است.

دقیقا همین عملکرد فوق‌العاده نیز تبدیل به دلیلی شده است که خبرنگاران حوزه خودرو مدیرعامل تویوتا را به عنوان شخصیت برجسته سال ۲۰۲۱ انتخاب کرده‌اند.

تویوتا در سال ۲۰۲۰ لقب برترین برند خودروسازی جهان را از آن خود کرد. این کمپانی در سال میلادی گذشته توانست با وجود آغاز شیوع ویروس کرونا سودآوری خود را حفظ کند و حتی چندین خودرو و فناوری جدید را نیز معرفی و عرضه کند.

کمپانی تویوتا به رهبری و مدیریت آکیو تویودا و همکارانش در سال‌های اخیر به سمت توسعه و گسترش مفاهیم کاربردی در صنعت خودروساز حرکت کرده است. تویوتا از جمله کمپانی‌های خودروسازی است که در حوزه تخصص خود پیشگام است و به استقبال نوآوری و خلاقیت می‌رود.

به عنوان نمونه در یک اقدام جدید این کمپانی شهرکی مفهومی را برای زندگی انسان در آینده تاسیس کرده است که Woven City  نام دارد. این شهر صنعتی بر پایه استفاده از جدیدترین فناوری‌ها و بهترین مدل‌های مصرف انرژی بنا نهاده شده است و هدف از آن شبیه‌سازی زندگی اجتماعی انسان با تکیه بر این فناوری‌ها و مدل‌های مصرف انرژی عنوان شده است.

فروش آنلاین خودرو

نویسنده: زهرا ملکی