اجرای پروژه خودرو اپل زیر نظر مدیر بی ام و

۲۶ خرداد ۱۴۰۰ اجرای پروژه خودرو اپل زیر نظر مدیر بی ام و

خودرو اپل مثل بقیه پروژه‌های غول صنعت فناوری، با حرف و حدیث زیاد و اخبار ضد و نقیض فراوانی همراه است. استارت این پروژه در سال ۲۰۱۴ میلادی زده شد و انتشار اولین شایعات و اخبار خودرو اپل در آن زمان اتفاق افتاد.

در این هشت سال هیچ تصویری از طراحی‌های دستی، طرح‌های رایانه‌ای و نمونه اولیه خودرو اپل منتشر نشده و هر سال هم خبرهایی در مورد همکاری غول صنعت فناوری با شرکت‌های بزرگ خودروسازی مطرح می‌شود و در نهایت هم این همکاری و شراکت شکل نمی‌گیرد. هیوندای و کیا آخرین شرکت‌هایی بودند که خبر همکاری‌شان با اپل منتشر شد.

اما به نظر می‌رسد که مدیران اپل تصمیم گرفته‌اند تا به صورت جدی‌تری پروژه آیکار را دنبال کنند و به همین خاطر یکی از مدیران سابق بی ام و را استخدام کردند.

آغاز به کار مدیر سابق بی ام و در پروژه خودرو اپل

خودرو اپل

اولریش کرانز، مدیر بخش خودروهای برقی سری i بی ام و، معاون سابق این خودروساز آلمانی و بنیانگذار استارتاپ ماشین‌های برقی کانو به استخدام اپل در آمده تا پروژه خودرو اپل را پیش ببرد.

این خبر اولین بار توسط بلومبرگ منتشر شد و در نشریات مختلف اپل به تایید رسیده است و کرانز به زودی فعالیتش را در پروژه تایتان آغاز خواهد کرد. طبق گزارش‌هایی که اخیرا پخش شده، اپل در آستانه امضای قرارداد همکاری مشترکی است که حاصل آن تولید بزرگ‌ترین پیشرانه برقی ال جی الکترونیکز می‌شود که در نمونه اولیه خودروهای این شرکت به کار خواهد رفت.

هنوز مشخص نیست که کرانز چه مسئولیتی را بر عهده خواهد داشت اما زیر دست داگ فیلد کار خواهد کرد که مدیر خط تولید خودرو برقی تسلا مدل ۳ بود. اولریش کرانز قبل از اینکه استارتاپ کانو را را‌ه‌اندازی کند، ۳۰ سال در بی ام و مشغول به کار بود و از فعالیت‌هایش در این خودروسازی آلمانی می‌توان به تولید مدل‌های برقی i3 و i8 اشاره کرد. شرکت کانو در زمینه طراحی و تولید پلتفرم خودروهای برقی فعالیت می‌کند و قراردادی را با گروه خودروسازی هیوندای موتور امضا کرده است.

علاوه بر این موارد، کرانز مدت زمان کوتاهی هم به عنوان مدیر ارشد فناوری در استارتاپ خودرو برقی فارادای فیوچر مشغول به فعالیت بود.

آیا پروژه خودرو اپل به سرانجام می‌رسد؟

شارژ خودرو اپل

همه پروژه‌هایی که در شرکت اپل انجام می‌شود به سرانجام نمی‌رسد و همیشه تعدادی از این پروژه‌ها در لحظه آخر تعطیل می‌شوند. یکی از دلایل تعطیلی پروژه‌ها این است که اگر مدیران اپل به این نتیجه برسند که پروژه مورد نظر موفقیت‌آمیز نیست، بدون معطلی آن را لغو می‌کنند. هنوز تصمیم قطعی درباره خودرو اپل گرفته نشده است.

در اوایل سال جاری، گروه هیوندای موتور مذاکراتی را با غول فناوری انجام داد اما در نهایت مدیران خودروساز کره‌ای به این نتیجه رسیدند که شراکت با اپل به نفعشان نیست. سپس شایعاتی درباره تماس مدیران اپل با شرکت مگنا اینترنشنال منتشر شد.

مگنا اینترنشنال یکی از شرکت‌های تابعه مگنا استیر است که در گراتز اتریش، بی ام و Z4 و تویوتا سوپرا را تولید می‌کند. پیدا کردن تولیدکننده خودرو یک طرف ماجرا است اما از طرف دیگر اپل باید به دنبال شریکی برای ساخت باتری خودرو برقی هم باشد.

مثل خیلی از شرکت‌ها، باتری‌های محصولات اپل مثل آیفون و آیپد و آیپاد توسط خود شرکت تولید نمی‌شود و باتری خودرو برقی هم از این امر مستثنا نیست. غول صنعت فناوری مذاکرات اولیه‌ای را در این باره با دو شرکت کتل و بی وای دی انجام داده است.

یکی از شروط اپل برای امضای قرارداد، امکان تولید باتری در داخل مرزهای ایالات متحده آمریکا است. اما به دلیل روابط تیره و تار بین آمریکا و چین، شرکت کتل فعلا پاسخ قطعی نداده است.

کتل بزرگ‌ترین تولیدکننده باتری جهان است و باتری خودروهای برقی تسلا را هم تامین می‌کند، در صورتی که بی وای دی در رتبه چهارم قرار دارد. مورد دیگری که در زمینه تولید باتری برای اپل اهمیت دارد، ساخت باتری لیتیوم یونی فسفات است. به دلیل اینکه بهای تمام‌شده کمتری دارد و ارزان‌تر از باتری‌هایی است که با نیکل و کبالت ساخته می‌شود.

در حال حاضر، اپل قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ اولین خودرو برقی خود را معرفی و رونمایی کند. همچنین دولت بایدن برای تشویق خودروسازان به تولید ماشین‌های برقی، بودجه ۱.۷ میلیارد دلاری در نظر گرفته که ۱۷۴ میلیون دلار آن به اعتبارات مالیاتی و کمک‌هزینه تولیدکنندگان باتری اختصاص دارد.

نویسنده: میلاد قزللو

فروش فوری خودرو