مزدا 323، پیرمرد ورزشکار بازار ایران

۱۶ آبان ۱۳۹۹ مزدا 323، پیرمرد ورزشکار بازار ایران

مزدا ۳۲۳ با نام اصلی مزدا فامیلا یکی از معدود سدان‌های نسبتا مدرن مونتاژ داخل در اوایل هشتاد شمسی به شمار می‌رود که به منظور رقابت با حریفانی همچون سیتروئن زانتیا و پژو پارس ای ال ایکس، از سوی گروه خودروسازی بهمن روانه کارزار شد. این سدان جمع‌وجور ژاپنی طی سال‌های متمادی ۱۹۶۳ تا ۲۰۰۳ در قالب هشت نسل به مشتریان عرضه شد. از اوایل سال ۱۳۸۰ نسل هشتم مزدا 323 به واسطه شراکت گروه بهمن با کمپانی خودروسازی مزدا ژاپن، چشم بازار ایران را به حضور خود روشن ساخت.

در آن دوران فقر تنوع سدان‌های جمع‌وجور به طرز ملموسی در بازار خودرو کشور احساس می‌شد. حضور مزدا ۳۲۳ حکم آبی بر عطش فراوان مشتریان سدان‌های جمع‌وجور میان‌قیمت را داشت؛ هرچند که تشنگی بازار با عرضه یکی دو مدل قابل رفع نبود. به هرحال مزدا ۳۲۳ پا به بازار ایران گذاشت و با توجه به سابقه نیک برندهای ژاپنی در ایران و جهان، به سرعت مورد استقبال اقشار نسبتا ثروتمند جامعه قرار گرفت. به ویژه که در آن دوران هنوز خبری از حضور خودروهای وارداتی به گوش نمی‌رسید و اقشار مرفه جامعه مجبور بودند جهت تملک خودروهای صفرکیلومتر به امثال مزدا ۳۲۳ و سیتروئن زانتیا قناعت کنند. مزدا ۳۲۳ در قالب دو مدل دنده‌ای و اتومات و البته با طبقه‌بندی تیپ ۳ (دنده‌ای)، تیپ ۵ (اتوماتیک) و تیپ ۴ (اتوماتیک فاقد سانروف) از سوی شرکت بهمن به خریداران عرضه شد.

ظاهری شایسته‌تر از رقبا

نقطه قوت اصلی مزدا ۳۲۳ ظاهر متشخص و نسبتا به‌روز آن بود که در مقایسه با تولیدات قدیمی خودروسازان داخلی همچون پژو ۴۰۵، پارس و یا حتی زانتیا ظاهری نسبتا لوکس‌تر را از خود به نمایش می‌گذاشت. هر نقطه رقبا را که نگاه کنید، خطوط صاف با حداقل انحنا و زوایای شکسته می‌بینید که حاکی از قدمت بالای طراحی آنهاست. در این بین زانتیا، نزدیک‌ترین رقیب مزدا ۳۲۳ نیز نمی‌توانست از لحاظ تشخص ظاهری پرستیژ مزدا ۳۲۳ را برای راننده خود به همراه آورد.

به هر حال تمام این بحث‌ها مربوط به حدود ۲۰ سال پیش است و در حال حاضر مزدا ۳۲۳ جذبه بصری قابل توجهی را در چشم بینندگان ایجاد نمی‌کند. نمای جلو بسیار ساده طراحی شده و طرح چراغ‌ها به همراه مه شکن عقب و جلوپنجره بسیار بی‌آلایش و بی‌تکلف به نظر می‌رسد. نمای جانبی به سبک خودروهای دهه ۹۰ نسبتا استخوان‌دار و محکم ظاهر شده است و فرم بدنه در این نما تا حدودی عضلانی جلوه می‌کند.

در بخش عقب نیز با چراغ‌های نسبتا بزرگ یک تکه مواجه هستیم که دو طرف درب صندوق را به تسخیر خود درآورده‌اند. سپر نیز با ظاهری به غایت ساده اما هماهنگ با سایر المان‌ها در سر جای خود قرار گرفته است. در مجموع باید گفت که نمای ظاهری مزدا ۳۲۳ در زمان خود و به ویژه در مقایسه با حریفان نه‌چندان زیبای موجود در بازار ایران جلوه کاملا مقبولی داشته و هماهنگی زبان طراحی این خودرو با نیاز مشتریان آن دوران به عنوان یکی از نقاط قوت اصلی تحفه ژاپنی مزدا به شمار می‌رود.

 

طراحی ظاهری مزدا 323

مزدا 323 مدل سال 2000

طراحی داخلی مزدا 323

سبک طراحی داخلی مزدا ۳۲۳ در برابر طراحی‌های امروزی حرف چندانی برای گفتن ندارد و صرفا ظاهری متعارف و متناسب با خودروهای دهه ۹۰ میلادی را به نمایش می‌گذارد؛ اما همانطور که پیش‌تر تاکید کردیم بازار ایران تافته جدا بافته بوده و رقبای کم‌تنوع مزدا ۳۲۳ طراحی بهتری در بحث فضای داخلی از خود به نمایش نمی‌گذارند. بنابراین در اینجا نیز نمی‌توان به طرح داشبورد، غربیلک فرمان، صفحه کیلومترشمار پشت آمپر، تودری‌ها و سایر بخش‌ها چندان ایراد گرفت. متریال داشبورد و رودری‌ها نیز از لحاظ کیفیت در سطح نسبتا قابل قبولی ظاهر شده و متناسب با رنج قیمتی این خودرو به نظر می‌رسد.

نکته مثبت این کابین، طراحی ارگونومیک صندلی‌ها و راحتی مناسب آن‌هاست که خستگی سرنشینان در طول مسافرت‌های طولانی تا حدودی کاهش می‌دهد. فضای صندوق عقب این خودرو نیز گنجایش مناسبی دارد که در نتیجه نیاز خانواده‌ها را به حدی معقول تامین خواهد کرد.

 

طراحی داخلی مزدا 323

داخل کابین مزدا 323 مدل سال 2000

آپشن‌ها و امکانات مزدا ۳۲۳

مزدا 323 در بحث تجهیزات رفاهی چندان دست پر ظاهر نشده و نهایتا می‌توان امکاناتی همچون: ترمز ABS و EBD به همراه چراغ‌های مه شکن جلو، فرمان هیدرولیک، سیستم صوتی با شش اسپیکر، یک عدد کیسه هوا، صندلی‌های جلو با تنظیمات دستی، روکش پارچه‌ای صندلی‌ها، آینه جانبی تاشونده برقی با گرمکن و سانروف در تیپ ۵ یا نسخه اتوماتیک فول آپشن مزدا 323 یافت.

نمایی از مزدا 323

مزدا 323 مدل سال 2000

 مشخصات فنی مزدا ۳۲۳

در بحث پیشرانه و قوای محرکه نیز نباید انتظار بالایی از مزدا ۳۲۳ داشت؛ زیرا این خودرو تنها با یک پیشرانه نسبتا کم‌حجم ۱.۶ لیتری چهار سیلندر به بازار ایران عرضه شده است. نهایت توان خروجی این پیشرانه برابر با ۱۰۶ اسب بخار است که در دور موتور ۵۵۰۰ دور در دقیقه حاصل می‌شود. بیشینه گشتاور خروجی نیز معادل ۱۴۵ نیوتن متر بوده و در ۴۰۰۰ دور در دقیقه به وجود می‌آید. سدان ۱۰۷۵ کیلوگرمی قادر است ظرف مدت زمان ۱۱ تا ۱۲.۵ ثانیه (بسته به برخورداری از گیربکس ۵ سرعته دستی یا چهار سرعته اتومات) از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. میانگین مصرف سوخت این خودرو نیز معادل ۸.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر برآورد شده و سرعت آن از ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت فراتر نخواهد رفت.

نقاط قوت و ضعف مزدا ۳۲۳

مزدا ۳۲۳ به عنوان یک سدان ژاپنی از کیفیت ساخت مناسب، دوام فنی مطلوب، ترمزهای قدرتمند، صندلی‌های راحت، هندلینگ مناسب، کیفیت سواری قابل قبول و طراحی ظاهری عامه‌پسند سود می‌برد. در بحث نقاط ضعف نیز می‌توان به ظاهر ساده کابین، سروصدای سیستم تعلیق و توان فنی نسبتا پایین پیشرانه اشاره کرد.

نمای عقب مزدا 323

نمای عقب مزدا 323

وضعیت فروش مزدا 323 در بازار خودرو ایران

مزدا ۳۲۳ تا زمانی که روی خط تولید گروه بهمن قرار داشت، جزو محصولات نسبتا خوش‌اقبال بازار به شمار می‌آمد و استقبال از آن در حد متوسط رو به بالا قرار داشت. اما به هر حال این میزان استقبال به حد رقبایی همچون زانتیا نبود؛ زیرا قدرت موتور و شتاب زانتیا بسیار هیجان برانگیزتر از مزدا ۳۲۳ به نظر می‌رسید. مشتریان نیز به این مهم واقفند  و در حال حاضر بازار بیشتر به سمت زانتیا تمایل داشته و نمونه‌های دست دوم مزدا ۳۲۳ به دلیل خدمات پس از فروش نسبتا ضعیف‌تر و کم بودن نسبی قطعات یدکی، از لحاظ وضعیت فروش در شرایط مطلوب گذشته قرار ندارند. با این حال اگر شما مالک یک دستگاه مزدا ۳۲۳ نسبتا تمیز و با کارکرد متعادل هستید، احتمالا پس از کمی صبر می‌توانید مشتری با قیمت مناسب برای اتومبیل خود در بازار بیابید.

 

نویسنده: حسین باباپور

 

فروش خودرو