بررسی مشخصات لندکروز ۲۰۲۲ (تویوتا)

۱۴ تیر ۱۴۰۰ بررسی مشخصات لندکروز ۲۰۲۲ (تویوتا)

حدود یک ماه و نیم قبل بود که طرح بدنه و کابین تویوتا لندکروز ۲۰۲۲ در یک صفحه خودرویی اینستاگرام منتشر شد و به عبارت دقیق‌تر لو رفت. و حالا مشخصات موتورهایی که قرار است در زیر کاپوت این شاسی بلند قرار بگیرد، در یک صفحه اینستاگرامی دیگر منتشر شده است.

اطلاعات جدید در پیج اینستاگرامی با نام کاربری land.cruiser.300 قابل مشاهده است. بر اساس مشخصات لو رفته، دو پیشرانه مختلف برای تویوتا لندکروز LC300 در نظر گرفته شده. البته مشخصات فنی نسل جدید شاسی بلند تویوتا که در اینستاگرام لو رفته، هنوز توسط خودروساز تایید یا تکذیب نشده و باید منتظر رونمایی لندکروز ۲۰۲۲ بمانیم.

مشخصات فنی تویوتا لندکروز ۲۰۲۲

از آنجایی که تویوتا لندکروز ۲۰۲۲ به زودی رونمایی می‌شود، به احتمال زیاد دارای مشخصات فنی خواهد بود که در ادامه بررسی می‌کنیم.

اولین نکته درباره مشخصات فنی تویوتا لندکروز LC300 این است که دو پیشرانه برای آن در نظر گرفته شده که بنا به سفارش خریدار در زیر کاپوت قرار می‌گیرد. دومین نکته‌ای که برای طرفداران لندکروز جالب خواهد بود این است که هیچ کدام از این موتورها V8 نیست.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، اولین پیشرانه V6 دیزلی و دارای حجم ۳.۳ لیتر با قدرت ۳۰۲ اسب بخار و گشتاور ۷۰۰ نیوتن متر است. دومین پیشرانه V6 با بنزین کار می‌کند و ۳.۵ لیتر حجم، ۴۰۹ اسب بخار قدرت و ۶۵۱ نیوتن متر گشتاور دارد و به توربوشارژ مجهز است. این نوع موتور بنزینی قبلا در محصولات لکسوس استفاده شده بود.

یک جعبه دنده ۱۰ سرعته اتوماتیک قدرت این پیشرانه‌های بنزینی و دیزلی را به چهار چرخ تویوتا لندکروز ۳۰۰ منتقل می‌کند.

هر چند این دو موتور از نوع V6 هستند اما قدرت و گشتاور بیشتری از موتورهای V8 نسل قبلی دارند. به عنوان مثال، پیشرانه ۵.۷ لیتری V8 قدرت ۳۸۱ اسب بخار و گشتاور ۵۴۴ نیوتن متر را دارد. بنابراین موتورهای جدید علاوه بر قدرت بیشتر، گشتاور بالاتری هم دارند که برای آفرودسواری شاخص خیلی مهمی است.

محور محرک چهار چرخ متحرک
حجم موتور ۳۳۰۰ سی سی (دیزلی) / ۳۵۰۰ سی سی (بنزینی)
حداکثر قدرت ۳۰۲ اسب بخار (دیزلی) / ۴۰۹ اسب بخار (بنزینی)
حداکثر گشتاور ۷۰۰ نیوتن متر (دیزلی) / ۶۵۱ نیوتن متر (بنزینی)
تعداد سیلندر ۶ عدد
انتقال قدرت ۱۰ سرعته اتوماتیک

تویوتا لندکروز بدون پیشرانه V8

تصاویر لو رفته از شاسی تویوتا لندکروز ۲۰۲۲

تویوتا تا الان اطلاعات لو رفته از مشخصات فنی لندکروز LC300 را تایید و یا تکذیب نکرده است. بنابراین باید حدس بزنیم که چرا دیگری خبری از پیشرانه V8 در این شاسی بلند بزرگ نیست.

اولین دلیل این کار، قدرت و گشتاور بیشتر موتورهای V6 جدید است. پیشرانه‌های V6 در عین حال که قدرت بیشتری تولید می‌کنند، کوچک‌تر و سبک‌تر هستند.

دلیل دوم مربوط به کارایی موتور است. پیشرانه ۵.۷ لیتری V8 که در نسل فعلی لندکروز استفاده می‌شود، ضعیف نیست اما قدیمی است و با مقررات و قوانین آلایندگی هوا و انتشار گاز دی اکسید کربن چندان همخوانی ندارد.

البته دوران خودروهای تویوتا با موتورهای V8 تمام نشده است. این خودروساز ژاپنی در حال طراحی پیشرانه V8 توربوشارژ دوقلو است که در مدل‌های آینده لکسوس استفاده می‌شود.

ابعاد و اندازه تویوتا لندکروز ۲۰۲۲

موتور V8 تویوتا لندکروز

تویوتا لندکروز ۲۰۲۲ با ۴۹۸۵ میلیمتر طول، ۱۹۸۰ میلیمتر عرض و ۱۹۴۵ میلیمتر ارتفاع در تریم ZX در کلاس شاسی بلند بزرگ قرار می‌گیرد. تیپ GR اسپرت ۴۹۶۵ میلیمتر طول، ۱۹۹۰ میلیمتر عرض و ۱۹۴۵ میلیمتر ارتفاع دارد. فاصله بین محورها در هر دو تیپ ۲۸۵۰ میلیمتر است.

طول ۴۹۸۵ میلیمتر (ZX) / ۴۹۶۵ میلیمتر (GR اسپرت)
عرض ۱۹۸۰ میلیمتر (ZX) / ۱۹۹۰ میلیمتر (GR اسپرت)
ارتفاع ۱۹۴۵ میلیمتر
فاصله بین محور جلو و عقب ۲۸۵۰ میلیمتر
قطر رینگ ۱۷ اینچ / ۱۸ اینچ / ۲۰ اینچ

زمان عرضه تویوتا لندکروز ۲۰۲۲

قرار بود تویوتا لندکروز ۲۰۲۲ در در یکی دو ماهه گذشته رونمایی شود اما به دلایلی نامشخص به تعویق افتاد. به دلیل درز اطلاعاتی درباره مشخصات فنی و پیشرانه‌ها، می‌توان حدس زد که به زودی توسط شرکت سازنده معرفی می‌شود.

فروش آنلاین خودرو

نویسنده: میلاد قزللو