میتسوبیشی اوتلندر اسپرت ۲۰۲۱، هیجانی تر از نسخه قبل

۹ بهمن ۱۳۹۹ میتسوبیشی اوتلندر اسپرت ۲۰۲۱، هیجانی تر از نسخه قبل

میتسوبیشی اوتلندر اسپرت ۲۰۲۱ از فوریه سال میلادی جاری در ایالات متحده عرضه خواهد شد. کمپانی سازنده قیمت ابتدایی برای خریداری این خودرو را حدوداً ۲۱ هزار دلار اعلام کرده است.

این در حالی است که قیمت ابتدایی مدل ۲۰۲۰ اوتلندر اسپرت از حدود ۲۲.۵ هزار دلار شروع می‌شد. به همین دلیل میتسوبیشی اوتلندر اسپرت در مدل پایه ۲۰۲۱ بهای کمتری به نسبت مدل ۲۰۲۰ دارد که در سری ۲۰۲۱ تریم جدیدتری به این خودرو اضافه شده و تریم پایه از امکانات کمتری برخوردار است. این تریم به تازگی معرفی شده و تاکنون در مدل‌های پیشین مورد استفاده قرار نگرفته است.

تریم ‌های مختلف میتسوبیشی اوتلندر اسپرت ۲۰۲۱

تمامی مدل‌های اولندر اسپرت ۲۰۲۱ به صورت استاندارد به سیستم هشدار برخورد از جلو (سیستم جلوگیری از تصادفات ناشی از عدم توجه به جلو)، تکنولوژی کمک‌راننده نگهداری خودرو بین خطوط (active lane assist) و چراغ‌های روشنایی اتوماتیک مجهز خواهند بود.

در تریم‌های بالای این خودرو اسپرت شاهد استفاده از سنسورهای باران، چراغ‌های مه‌شکن ال‌ای‌دی، آینه اتوماتیک و چراغ جلوی اتوماتیک خواهیم بود. به علاوه در تریم LE به بالا نیز از یک مانیتور ۸ اینچی برای سیستم اینفوتیمنت استفاده خواهد شد. این مانیتور مجهز به اپل کارپلی و اندروید اتو است. این در حالی است شرکت میتسوبیشی برنامه دارد در تریم‌های پایین‌تر به جای مانیتور فوق از یک مانیتور ۷ اینچی استفاده کند.

به طور کلی میتسوبیشی اوتلندر ۲۰۲۱ در ۱۰ تریم مختلف با تنوع وسیعی از امکانات و تجهیزات عرضه خواهد شد. نخستین تریم این خودرو که کمترین بهای ممکن را دارد تریم S 2WD است که با برچسب قیمتی حدودا ۲۱ هزار دلاری به دست خریداران این خودرو می‌رسد. تریم نهایی که از لحاظ قیمتی سنگین‌ترین تریم است با بهای حدوداً ۲۷ هزار دلار در دسترس علاقه‌مندان خواهد بود. در این تریم شاهد حضور بیشترین امکانات و تجهیزات ممکن خواهیم بود.

طراحی ظاهری میتسوبیشی اوتلندر 2021

قوای محرکه میتسوبیشی اوتلندر اسپرت ۲۰۲۱

در مدل جدید، تکنولوژی‌ها و امکاناتی که به صورت خاص و سفارشی در بعضی از مدل‌ها وجود داشت به صورت پیش‌فرض به خودرو اضافه شده و همین موضوع گواه آن است که میتسوبیشی به دنبال ارتقای کیفی و ایمنی این کراس‌اورر اسپرت است.

بیشتر مدل‌های میتسوبیشی اوتلندر اسپرت ۲۰۲۱ به یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر مجهز خواهند بود. این موتور ۱۴۸ اسب بخار قدرت و ۱۹۷ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. تریم GT که مدل پرچم‌دار این خودرو اسپرت محسوب می‌شود به یک موتور ۲.۴ لیتری ۴ سیلندر مجهز خواهد بود. این موتور می‌تواند ۱۶۸ اسب بخار قدرت و ۲۲۶ نیوتن متر گشتاور تولید کند.

طراحی داخلی میتسوبیشی اوتلندر 2021

میتسوبیشی اوتلندر از سال ۲۰۰۱ بر روی خط تولید میتسوبیشی قرار دارد و تاکنون سه نسل مختلف از این خودرو بر اساس مدل مفهومی ASX راهی بازار شده است. نسل سوم اوتلندر که شامل مدل‌های فعلی نیز می‌شود از سال ۲۰۱۲ روی خط تولید قرار داشته و جالب است بدانید که فیس‌لیفت ۲۰۱۴ این نسل به بازار داخلی کشور نیز راه پیدا کرده است. البته فیس‌لیفت‌های متعلق به سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ نیز در بازار کشورمان موجود است.

به نظر می‌رسد که گسترش پاندمی کرونا تاثیری در برنامه میتسوبیشی برای عرضه اوتلندر اسپرت نداشته و این کمپانی براساس برنامه، خودرو خود را در ایالات متحده عرضه خواهد کرد.

نمای عقب میتسوبیشی اوتلندر 2021

 

منبع: motor1

نویسنده: زهرا ملکی

 

فروش خودرو