قیمت خودرو روی موج نوسان

۳۰ شهریور ۱۴۰۰ قیمت خودرو روی موج نوسان

معمای قیمت خودرو درحال حل شدن است.  طی ۱۰ روز گذشته قیمت برخی خودروهای پرطرفدار از ۳ تا ۷ میلیون تومان ارزان شد. زمزمه‌ آزادسازی واردات خودروهای خارجی درنهایت تاثیر خود را بر قیمت خودروهای خارجی گذاشته است. طی ۷ روزگذشته پژو ۲۰۶ تیپ ۲ حدود ۷ میلیون تومان پایین آمد و به قیمت ۲۴۳ میلیون تومان به فروش رسید.

 مدل‌های پژو پارس هم روند نزولی را تجربه کرده‌اند.  پژو پارس ساده ۲۷۲ میلیون تومان و پژو پارس LX مدل ۱۴۰۰ به قیمت ۲۹۸ میلیون تومان رسیده است. 

در میان مدت روند کاهشی قیمت‌ها ادامه خواهد داشت، مگر آنکه اتفاق جدیدی از جنس تغییر جهت در واردات خودروهای خارجی رخ دهد. در آینده نه چندان دور خریدار خودرو تغییرات محسوس قیمتی در بازار خودرو را مشاهده خواهد کرد.

کاهش قیمت خودرو در پی آزادسازی واردات

در چندان دور که بازار چشم انتظار مراسم تحلیف ریاست جمهوری بود، اخباری درباره آزادسازی واردات خودرو منتشر شد. مجلس طرحی را برای آزادسازی واردات در دستور کار قرار داد که بنابر آن افراد می‌توانند از محل صادرات خودرو و قطعات، اقدام به واردات اتومبیل خارجی کنند که موجب کاهش سطح قیمت‌ها در بازار خودرو شد.

در هفته اول شهریور میانگین قیمت خودروهای خارجی حدود ۷۲۵ میلیون تومان بود و در ۲۰ شهریور به حدود ۶۷۰ میلیون تومان رسیده است. آخرین خودروهای خارجی واردشده مدل ۲۰۱۸ هستند، در حالی که در بازارهای جهانی خودروهای مدل ۲۰۲۲ خرید و فروش می‌شود. گرچه پیش از آن وزیر صمت آب پاکی را روی دست بازار ریخت؛ در آن مقطع گفته شد آزادسازی واردات خودرو فعلا منتفی شده و بحث ساماندهی صنعت و بازار خودرو در میان است.

قیمت خودرو قبل و بعد از انتخابات

تغییرات و نوسانات قیمت خودرو در بازار را می‌توانیم به قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ تقسیم کنیم. رشد شدید قیمت خودروها تقریبا یک سال بعد از دومین دوره ریاست جمهوری حسن روحانی شروع شد. زمانی که ترامپ اعلام کرد آمریکا از برجام خارج می‌شود و به دنبال آن تحریم‌هایی که به واسطه قرارداد هسته‌ای لغو شده بودند، دوباره بر سر اقتصاد ایران آوار شدند. یکی دیگر از پیامدهای این رویداد، ممنوعیت واردات خودروهای خارجی در اوایل سال ۹۷ بود و باعث شد تا ناگهان قیمت این اتومبیل‌ها چند برابر شود و روی قیمت خودروهای داخلی هم تاثیر بگذارد. این سیر صعودی تا پاییز ۱۳۹۹ ادامه یافت.

در این مدت ارزان‌ترین خودرو داخلی، یعنی پراید ۱۳۱ گروه خودروسازی سایپا سه چهار برابر شد و به حدود ۱۰۰ میلیون تومان رسید. پرفروش‌ترین محصول گروه خودروسازی ایران خودرو، پژو ۴۰۵ هم به ۲۰۰ میلیون تومان نزدیک شد. پاییز ۱۳۹۹ موج صعودی از بازار خودرو عقب نشست و قیمت‌ها به ثبات نسبی رسیدند و دیگر خبری از افزایش قیمت کارخانه‌ای هم نبود. این جریان تا انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ هم ادامه یافت و خریداران به چشم خود دیدند که قیمت‌ها چند میلیونی کمتر شده است. اما بعد از برگزاری انتخابات، دوباره قیمت روز خودروها وارد مسیر گرانی شد.

ثبات نرخ دلار؛ افزایش قیمت خودرو؟

نرخ ارز هم مثل قیمت خودرو در چند ماه آخر سال ۹۹ و ابتدای سال ۱۴۰۰ به ثبات رسید و هر یک دلار بین ۲۲ هزار تا ۲۴ هزار تومان خرید و فروش می‌شد. با این وجود، قیمت خودرو از ابتدای تیر ماه رو به افزایش گذشته، بدون اینکه قیمت دلار بیشتر شود. نرخ ارز به همراه نرخ تورم یکی از شاخص‌هایی است که روی تعیین قیمت خودروهای داخلی توسط شورای رقابت تاثیر دارد و از سوی بانک مرکزی اعلام می‌شود.

صعودی قیمت‌ها همزمان با تعطیلی ها

پراید ۵ میلیون تومان گران شد. این خبری بود که در هفته گذشته روی صفحه اصلی خبرگزاری‌ها قرار گرفت. قیمت پراید در صورتی گران شده که سال ۹۹ خط تولید آن به کل تعطیل شده و دیگر پراید مدل صفر در بازار موجود نیست و نکته عجیب‌تر اینکه گرانی پراید در زمانی اتفاق افتاده که بازار خودرو بنا بر ابلاغیه ستاد مقابله با کرونا تعطیل است و عملا هیچ معامله‌ای صورت نمی‌گیرد.

 

فروش فوری خودرو

نویسنده: میلاد قزللو