هیلو وارتاگ؛ گذر از بازی کامپیوتری به دنیای واقعی

۱۸ مهر ۱۴۰۰ هیلو وارتاگ؛ گذر از بازی کامپیوتری به دنیای واقعی

یکی از پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین بازی‌هایی که تا به حال ساخته شده، بازی هیلو (Halo) است. این مجموعه بازی از سال ۲۰۰۱ مخاطبان را سرگرم کرده و در ۲۰ سال اخیر، به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های رایانه‌ای تبدیل شده است.

با وجود اینکه دنیای بازی‌های کامپیوتری فقط از طریق صفحه‌های نمایشگر و مانیتورها قابل دسترسی است، اما بعضی وقت‌ها بازیکنان آرزو دارند تا شخصیت یا ابزار و وسایل بازی مورد علاقه‌شان را در دنیای واقعی نیز ببینند.

مایکروسافت، ناشر Halo یکی از آرزوهای بازیکنان را به واقعیت تبدیل کرده و با همکاری شرکت هونیگان، نسخه‌ای واقعی از ماشین وارتاگ را ساخته است.

ورود از بازی کامپیوتری به دنیای واقعی

وارتاگ در بازی هیلو

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که دسته Xbox را برداشته، ساعت‌ها وقت خود را صرف بازی Halo: Combat Evolved و سری‌های بعدی آن کرده‌اید و حالا، با خواندن این مطلب، مراحل بازی‌ها در ذهنتان مرور می‌شود.

این بازی پر از شخصیت‌ها و ابزار و وسایلی است که داستان را پیش می‌برند. یکی از این المان‌ها، وارتاگ است. خودرویی که با چهار چرخ متحرک آن می‌شد در هر سطح ناهمواری حرکت و رانندگی را در قرن ۲۶ میلادی تجربه کرد. این ماشین به سلاحی مجهز بود و به بازیکنان کمک می‌کرد تا در دنیای مجازی و خیالی ماموریت‌هایشان را به سرانجام برسانند.

هیلو وارتاگ واقعی

نمای جلوی هیلو وارتاگ

یک سال پیش مایکروسافت، ناشر بازی هیلو و شرکت هونیگان تصمیم گرفتند با همکاری هم خودرو وارتاگ را از بازی‌های کامپیوتری به دنیای واقعی بیاورند. اکثر خودروهایی که از روی بازی‌ها ساخته می‌شوند، ماکت و مدل هستند و نمی‌توان پشت فرمان آنها نشست و رانندگی کرد.

اما هونیگان، وارتاگ را طوری ساخته که بتوان با آن مثل بازی کامپیوتری، رانندگی و با چهار چرخ فرمان‌پذیرش از هر مانعی عبور کرد.

مایکروسافت، مالک کپی‌رایت وارتاگ خودرویی می‌خواست که ۱۶۱ کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد، بتواند بیش از ۳۰ متر بپرد، از صخره‌ها و سطوح ناهموار بالا برود و همان ویژگی‌هایی را داشته باشد که در بازی Halo: Infinite دارد.

نمای عقب هیلو وارتاگ

برای ساخت این ماشین، هونیگان پیشرانه V8 توربو دوقلو فورد با حجم ۷.۲ لیتر و قدرت ۱۰۶۰ اسب بخار و گیربکس دو سرعته اتوماتیک را انتخاب کرد و آن را روی شاسی قرار داد که به طور سفارشی برای وارتاگ ساخته شده است. این خودرو آفرود به سیستم چهار چرخ فرمان‌پذیر مجهز شده تا کاملا مثل بازی باشد. همچنین سیستم تعلیق وارتاگ دارای اکسل سولید است و چهار چرخ ۴۳ اینچی در چهار گوشه این خودرو دیده می‌شود.

وارتاگ بازی کامپیوتری به یک پیشرانه ۱۲ سیلندر هیدروژنی با گیربکس اتوماتیک مجهز است و هونیگان هم در ابتدا قصد داشت از یک موتور هیدروژنی با جعبه دنده CVT استفاده کند، اما به دلایل فنی پیشرانه دیگری برای این آفرودر در نظر گرفته شد.

کابین هیلو وارتاگ

این خودرو اولین وارتاگی نیست که ساخته شده اما اولین مدلی است که مایکروسافت، شرکت سازنده Halo در ساخت آن مشارکت دارد.

بازی کامپیوتری هیلو

هیلو بازی کامپیوتری در سبک تیراندازی و علمی تخیلی است و داستان آن به جنگ انسان‌ها در قرن ۲۶ و خارج از زمین اتفاق می‌افتد. اولین نسخه این بازی با نام Halo: Combat Evolved در سال ۲۰۰۱ منتشر شد و آخرین نسخه آن نیز با نام Halo: Infinite در سال جاری میلادی به بازار رسیده است.

 

فروش فوری خودرو

نویسنده: میلاد قزللو