بدون این وسایل در ماشین سفر نکنید!

۹ تیر ۱۴۰۰ بدون این وسایل در ماشین سفر نکنید!

قبل از سفر باید یک لیست از وسایل مورد نیاز تهیه کنید تا سفری راحت و به دور از دغدغه داشته باشید. البته باید یک لیست نیز برای خودرو آماده کنید تا خودرو هم آماده سفر باشد. این روزها ابزار‌های ریز و درشتی تولید شده تا رانندگی را راحت‌تر کند.

جعبه ابزار

اولین چیزی که باید در هر خودرویی باشد جعبه ابزار است البته به همراه داشتن جعبه ابزار تنها برای سفر نیست و ابزارهای ضروری در ماشین در بیشتر مواقع به کار می‌آید. بهتر است در جعبه ابزار خودرو پیچ‌گوشتی، آچار چرخ، چسب و… داشته باشید.

زنجیر چرخ

با شروع فصل سرما و بارش‌ها، به همراه داشتن زنجیر چرخ را نادیده نگیرید. زیرا به دلیل تغییرات آب و هوا و بارانی بودن احتمالی هوا در جاده‌های کوهستانی و احتمال وقوع سیل، بهتر است قبل از وقوع اتفاقات ناگوار از آن پیشگیری کرد. از از این رو توصیه‌ می‌شود زنجیر چرخ متناسب با خودرو را در فصول پر بارش در خودرو به همراه داشته باشید.

لاستیک زاپاس

چرخ‌ها مانند ستون خودرو هستند و از کار افتادن آنها مانع از حرکت خودرو می‌شود. همچنین تعمیرگاه همیشه در دسترس نیست و به همراه داشتن لاستیک زاپاس در مواقعی که خودرو پنچر می‌شود، حلال مشکل است.

پمپ سیفونی

اگر خودرو شما بنزین تمام کرد با استفاده از پمپ سیفونی می‌توانید بنزین را از دبه به باک انتقال دهید. این ابزار به شما کمک می‌کند که انتقال بنزین را با تمیزترین راه ممکن انجام دهید و به سراغ روش‌های سنتی انتقال بنزین از دبه به باک نروید.

فشارسنج تایر

با استفاده از این وسیله کاربردی و ارزان می‌توانید به راحتی باد تایرها را تنظیم کنید. دمای محیط روی باد لاستیک خودرو تاثیر می‌گذارد و گاهی ممکن است سبب ترکیدن آن شود. با فشار سنج تایر می‌توانید باد لاستیک‌ها را در حالت استاندارد قرار دهید.

ماسه و نمک

ماسه و نمک از لغزنده بودن جاده جلوگیری می‌کند. اگر ماسه و نمک به همراه داشته باشید می‌توانید از لغزش خودرو در مسیرهای برف و یخ جلوگیری کنید.

لباس گرم و پتو

اطمینان به بخاری خودرو کافی نیست و بهتر است پتو و لباس گرم به همراه داشته باشید تا در صورت ماندن در جاده از سرما در امان بمانید.

مواد غذایی ضروری

هرگز بدون به همراه داشتن آب و خوراکی‌های ضروری سفر نکنید چراکه اگر اتفاقی پیش آید  و شما مجبور به توقف در جاده و دور از محل سکونت افراد باشید، باید تا پیش از رسیدن نیروی امدا و یا کمک حتما مواد غذایی ضروری را به همراه داشته باشید.

باربند خودرو

بهتر است وسایلی را که هنگام رانندگی به آن نیاز ندارید روی باربند خودرو بگذارید تا فضای خودرو برای وسایل مهم و ضروری در اختیار شما باشد. باربند خودرو وسیله کاربردی است که در مواقع نیاز می‌توانید آن را روی خودرو نصب کنید و هنگامی که احتیاج نداشتید به سادگی آن را جدا کنید.

نگهدارنده موبایل

این نگه دارنده‌ها برای انواع و اقسام موبایل طراحی شده‌اند و می‌توان آن را در تمام نقاط خودرو نصب کرد. با استفاده از این ابزار مغناطیسی به راحتی می‌توانید روی صفحه گوشی تسلط داشته باشید و لازم نباشد برای چک کردن تلفن همراه چشم از جاده بردارید. همچنین می‌توانید با جای گذاری درست تلفن همراه در خودرو، از برنامه‌های مسیریابی نیز کمک بگیرید.

جعبه کمک‌های اولیه

جعبه کمک‌های اولیه برای ضخم و‌ آسیب‌های سطحی بسیار کاربردی است.

بیل تاشو

بیل‌های تاشو به دلیل طراحی خود جای کمی می‌گیرند. با استفاده از این بیل می‌توانید برف‌ها را کنار بزنید یا زمین را خالی از برف کنید. پس بهتر است برای سفرهای طولانی و پرخطر در جاده‌های کوهستانی این ابزار را در خودرو خود داشته باشید.

سینی غذا پشت صندلی

برای اینکه خودرو تمیز بماند و به کفپوش‌ها آسیب وارد نشود همچنین سرنشینان عقب خودرو راحت‌تر باشند می‌توانید از سینی غذا در پشت صندلی استفاده کنید تا نگهداری مواد غذایی آسانتر باشد.

نگهدارنده وسایل ریز در خودرو

برای اینکه وسایل شما نظم داشته باشد و به راحتی به‌آنها دسترسی داشته باشید، نگهدارنده می‌تواند بسیار مفید باشد. این وسیله را می توانید پشت صندلی خودرو نصب کنید و وسایل‌های خود را با نظم در آن قرار دهید.

به همراه داشتن وسایل مورد نیاز به راحتی سفر و کم شدن استرس ناشی از اتفاقات کمک می‌کند و بهتر است حداقل امکانات را در خودرو داشته باشید تا در صورت بروز اتفاق بتوانید آن را کنترل کنید.

درزگیر و تلمبه یا پمپ باد

بعضی وقت‌ها لازم نیست که لاستیک خودروتان را عوض کنید، بلکه فقط باید درزهای لاستیک را بپوشانید تا به آپاراتی برسید. برای این کار درزگیر و تلمبه یا پمپ باد نیاز دارید.

چسب نواری

آچار فرانسه و همه فن حریف دنیای چسب‌ها. تقریبا برای هر کاری می‌توانید از چسب نواری استفاده کنید، از آب‌بندی لوله گرفته تا چسباندن کاغذ. پس در جعبه ابزارتان یک چسب نواری داشته باشید.

کابل اتصال باتری

در راه ماندن همیشه تقصیر پنچری و کم‌بادی لاستیک‌ها نیست. بلکه می‌تواند اشکال از موتور و باتری باشد. کابل اتصال باتری می‌تواند یک شوک به باتری وارد کند و باعث روشن شدن موتور شود.

روغن و آب

بنزین، تنها مایه و مایع حیات خودرو نیست، بلکه باید همیشه مقداری آب و روغن در صندوق عقب ماشینتان داشته باشید.

کپسول آتش‌نشانی

برای حفظ ایمنی خود، سرنشینان و خودرویتان لازم است که همیشه یک کپسول آتش‌نشانی، هر چند کوچک همراهتان داشته باشید تا در صورت لزوم آتش را خاموش کنید.

تابلوی علامت خطر

همیشه یادتان باشد که حادثه هیچ وقت خبر نمی‌کند و ممکن است خودرویتان وسط راه به دلایلی خاموش شود و در جاده بمانید و منتظر کمک باشید. تابلوی علامت خطر به سایر رانندگان اعلام می‌کند که دچار مشکل شده‌اید و احتمالا یکی از آنها برای کمک به شما می‌آید.

خودکار و دفتر یادداشت

همیشه یک یا چند خودکار و یک دفترچه کوچک یادداشت در داشبوردتان داشته باشید تا در صورت لزوم اطلاعات را یادداشت کنید.

نقشه کاغذی

درست است که این روزها انواع و اقسام برنامه‌های مسیریابی را می‌توان روی تلفن‌های همراه نصب کرد و به راحتی به مقصد رسید اما به این فکر کرده‌اید که اگر اینترنت قطع شود یا شارژ گوشی‌تان تمام شود، چکار کنید. به همین دلیل همیشه نقشه کاغذی در خودرو داشته باشید.

چراغ قوه و باتری اضافه

همراه داشتن چراغ قوه و باتری اضافه به شما این امکان را می‌دهد که همیشه روشنایی لازم را در اختیار داشته باشید.

فروش فوری خودرو

تهیه و تنظیم: تیم تولید محتوا خودرو45