پرشیا خودرو و محصولات آن

۸ مرداد ۱۴۰۱ پرشیا خودرو و محصولات آن

خودروسازان و برندهای مختلفی و پرشماری در بازار خودرو فعال هستند و در بین آنها تعداد انگشت‌شماری در سراسر جهان محبوبیت دارند و چندین نسل از ماشین‌بازها و رانندگان با مدل‌های قدیمی و جدید آنها خاطره ساخته‌اند. یکی از این خودروسازان بی ام و آلمان است. شهرت این برند در ایران از دهه ۵۰ شمسی و با واردات بی ام و ۲۰۰۲ شروع شد و همچنان بین ایرانی‌ها با ماشین‌های اسپرت و جذاب خودرو معروف است. طی این سال‌ها، شرکت‌ها و افراد مختلفی محصولات بی ام و را وارد کشور کرده‌اند. آخرین شرکتی که توانسته خودروهای این برند آلمانی را وارد ایران کند و خدمات پس از فروش برای آنها ارائه کند، پرشیا خودرو است.

تاریخچه بی ام و

بی ام و (BMW) که تلفظ اصلی آن به زبان آلمانی بِ اِم وِ است، در سال ۱۹۱۶ میلادی در مونیخ آلمان تاسیس شد و در ابتدا به تولید و ساخت موتور برای هواپیماهای ملخی مشغول بود. سال ۱۹۲۸ بود که کمپانی آلمانی پا به عرصه تولید خودرو گذاشت و اولین محصولش را با نام بی ام و ۳/۱۵ تولید کرد. بی ام و در زمان جنگ جهانی دوم یکی از تامین‌کنندگان موتور هواپیما برای ارتش آلمان نازی بود و به همین خاطر بعد از پیروزی متفقین و اشغال آلمان، کشورهای پیروز جنگ مجازات‌های شدیدی علیه این شرکت اعمال کردند. دوران جدید بی ام و از دهه پنجاه میلادی با تولید بی ام و ایستا شروع شد. اما استارت جهانی شدن بی ام و از دهه ۷۰ میلادی با تولید خودروهای باکیفیت و تاسیس شرکت‌هایی مثل بی ام و M زده شد. در حال حاضر خودروساز آلمانی یکی از معتبرترین و بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودروهای رده‌بالا و لوکس در جهان است و برندهای مینی و رولز رویس را تحت مالکیت خود دارد.

تاریخچه پرشیا خودرو

پرشیا خودرو یکی از شرکت‌هایی است که در زمینه واردات خودرو فعال است. این شرکت در سال ۱۳۸۳ تاسیس شد و از آن زمان تا کنون به واردات و فروش خودرو می‌پردازد و همین طور خدمات پس از فروش را به مشتریانش ارائه می‌دهد. واردات محصولات بی ام و از دهه ۸۰ تا الان توسط پرشیا خودرو انجام می‌شود و در سال ۱۳۹۶ هم برند مینی، یکی از زیرمجموعه‌های بی ام و به فهرست محصولات پرشیا خودرو اضافه شده است.

این شرکت ایرانی علاوه بر واردات و فروش خودروهای بی ام و و مینی، محصولات اکسسوری و لایف استایل این خودروسازان را نیز به ایرانی‌ها عرضه می‌کند. تیونینگ خودرو، بازسازی و فروش ماشین‌های کلاسیک بی ام و، فروش روغن موتور و عرضه قطعات اصلی بی ام و از دیگر خدمات پرشیا خودرو است.

محصولات پرشیا خودرو

پرشیا خودرو از دهه ۸۰ به واردات محصولات بی ام و  و مینی مشغول بود، اما در حال حاضر به دلیل ممنوعیت واردات، آخرین محصولات این شرکت شامل مدل‌های ۲۰۱۸ بی ام و و مینی می‌شود.

جدیدترین محصولات غیرخودرویی پرشیا خودرو، دوچرخه‌های هیبریدی بی ام و است که در تیر ماه ۱۴۰۱ به ایرانی‌ها معرفی و فروششان آغاز شد.

جدیدترین محصولات این شرکت عبارتند از:

فروش آنلاین خودرو

نویسنده: میلاد قزللو