معرفی پرفروش ترین خودروسازان 2020

۲۸ دی ۱۳۹۹ معرفی پرفروش ترین خودروسازان 2020

با گذشت بیش از یک هفته از سال میلادی جدید خودروسازان آمار فروش مرتبط با سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ را منتشر کرده و حالا این مجلات خودرویی هستند که در حال تحلیل این آمارها و مشخص کردن ترین‌های صنعت خودروسازی جهان هستند.

این دسته‌بندی‌ها در حالی مطرح می‌شود که سال ۲۰۲۰ یکی از پر چالش‌ترین‌ سال‌های صنعت خودروسازی جهان محسوب شده و در حقیقت کرونا حتی خودروسازان را نیز در امان نگه نداشته است.

در این نوشتار ما قصد داریم شما را با پرفروش ترین خودروسازان لوکس صنعت خودروسازی در سال ۲۰۲۰ آشنا کنیم. اما پیش از مطرح کردن این لیست اجازه دهید یادآور شویم که تمامی موارد مطرح شده براساس گزارش‌های خودروسازان بوده و آمارهای فروش مطابق با جدول‌های منتشر شده از سوی خودروسازان است.

امسال نیز همچون سال‌های گذشته لقب پرفروش‌ترین لوکس‌ساز صنعت خودروسازی در ایالات متحده به بی ام و تعلق می‌گیرد.

این کمپانی در حالی در جایگاه نخست قرار می‌گیرد که موفق شده در ایالات متحده نزدیک به ۲۷۸ هزار دستگاه خودرو به فروش برساند.

 

بی ام و X3، جایگاه نخست محصولات باواریایی ها

بی ام و X3 پرفروش‌ترین محصول این کمپانی است و نزدیک به ۶۰ هزار دستگاه از این خودرو در سال ۲۰۲۰ در بازار آمریکا داد و ستد شده است.

همانطور که پیش از این نیز عنوان کردیم گسترش پاندمی کرونا صنعت خودروسازی را نیز همچون دیگر صنایع تحت تاثیر خود قرار داده و در همین راستا نیز کمپانی بی ام و افت فروشی نزدیک به ۱۷ درصد را در مقایسه با سال گذشته تجربه کرده است.

بی ام و X3

لکسوس بر سکوی دوم 2020

جایگاه دوم به لکسوس با فروش نزدیک به ۲۷۵ هزار دستگاه خودرو تعلق دارد. جالب است که اختلاف تعداد فروش خودروهای مرسدس بنز و لکسوس تنها ۱۲۵ دستگاه است و اگر ون‌های تجاری فروخته شده مرسدس بنز نیز به آمارهای این شرکت اضافه شود این مرسدس بنز است که جایگاه دوم در لیست فوق را از آن خود می‌کند.

سال گذشته برای لکسوس به نسبت دیگر خودروسازان با سختی کمتری سپری شده است. افت فروش این شرکت به حدود هشت درصد رسیده است که در مقایسه با دیگر همتایان خود یک رقم نسبتا خوب محسوب می‌شود.

پرفروش ترین خودروی لکسوس در ایالات متحده در سال میلادی گذشته لکسوس RX است که در حدود ۱۰۱ هزار دستگاه خودرو از آن به فروش رفته است.

جالب است بدانید دو خودروی پرفروش مرسدس بنز و بی ام و در کنار هم آمار فروشی مشابه با لکسوس   RX  را تجربه کرده‌اند. همین موضوع به خودی خود خبر از محبوبیت بالای لکسوس RX دارد.

 

مرسدس بنز و کاهش فروش چشمگیر محصولاتش در 2020

جایگاه سوم در حالی به مرسدس بنز تعلق می‌گیرد که این شرکت نیز همچون دیگر همتای خود افت فروش را تجربه کرده و  با یک کاهش فروش ۱۳ درصدی مواجه شده است.

فروش ۲۷۴ هزار دستگاهی مرسدس‌بنز در ایالات متحده به قدری نبوده است که این خودروساز بتواند جایگاه دوم را از آن خود کند.

پرفروش‌ترین خودرو سال ۲۰۲۰ مرسدس بنز همانطور که کاملاً نیز قابل پیش‌بینی بود مرسدس GLC کلاس است. کمپانی سازنده این خودرو موفق شده نزدیک به ۵۳ هزار دستگاه از آن را در سال مذکور به فروش برساند که در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود.

نکته‌ای که در این میان وجود دارد آن است که آمارهای منتشر شده از جانب مرسدس بنز شامل ون‌های تجاری فروخته شده این خودروساز آلمانی نیست. به عبارتی مرسدس‌بنز خودروهای مخصوص جابجایی افراد، کالا و بار را در آمار فروش خود وارد نکرده است.

روزهای سخت آئودی، کادیلاک و اینفینیتی در 2020

وضعیت در خصوص دیگر خودروسازان به مراتب بدتر است. آئودی جایگاه چهارم را در حالی از آن خود کرده که با یک افت فروش حدوداً ۱۷ درصدی مواجه شده و تعداد کل خودروهای فروخته شده این کمپانی خودروسازی به حدود ۱۸۶ هزار دستگاه رسیده است.

جایگاه پنجم با یک افت فروش بیش از ۱۷ درصدی و تعداد فروش حدود ۱۳۰ هزار دستگاهی تعلق می‌گیرد به کادیلاک!

با توجه به آمارهای منتشر شده به نظر می‌رسد که امسال برای اینفینیتی بیشتر از سایر خودروسازان چالش برانگیز بوده است. این خودروساز افت فروشی بیش از ۳۲ درصد را تجربه کرده که در نوع خود یک چالش اساسی محسوب می‌شود. همین که اینفینیتی با چنین آمار فروشی همچنان خط تولید خود را سرپا نگه داشته است در نوع خود بی‌نظیر است.

جالب است بدانید ولوو برخلاف دیگر خودروسازان که با کاهش فروش مواجه شده‌اند با یک جهش فروش مواجه شده و موفق شده است نسبت به سال ۲۰۱۹ حدوداً دو درصد آمار فروش خود را افزایش دهد.

 

منبع: techcrunch

نویسنده: زهرا ملکی

 

فروش خودرو