پرفروش‌ترین خودروهای تاریخ کدام‌اند؟

۱۰ آذر ۱۳۹۸ پرفروش‌ترین خودروهای تاریخ کدام‌اند؟

پرفروش‌ترین خودروهای تاریخ نه عجیب هستند و نه خاص. بعضی از آن‌ها حتی شاید باب میل هر طرفداری هم نباشد؛ اما به دلایل خاصی به خودروهای پر فروش تبدیل شده‌اند.

به گزارش خودرو۴۵، در لیست خودروهای پر فروش تاریخ فولکس واگن، هوندا و فورد سردمداران فروش محسوب می‌شوند، اما هیچ یک به جایگاه فروش ۴۳ میلیون دستگاهی تویوتا کرولا نمی‌رسند.

اکثر ماشین‌هایی که قرار است در این گزارش معرفی شوند، از برندهای قابل اعتماد جهان محسوب می‌شوند.

خودروهایی که همگی توانسته‌اند از پیشینه قابل اعتماد برندشان کمک بگیرند و به عنوان پر فروش‌ترین ماشین های تاریخ از میان برترین برندها را در تاریخ صنعت خودروسازی شناخته شوند.

نکته جالب توجه این است که اکثر این خودروها سال‌های زیادی در بورس بازار خودرو مانده و به عبارتی دوام آورده‌اند، اما برخی دیگر پس از مدتی فروش چشمگیر، ناگهان با کاهش نرخ فروش همراه شده‌اند.

 

10) فولکس واگن پاسات Volkswagen Passat

فولکس واگن پاسات در بین هفت نسل گشته و از سال 1973 تاکنون، 16 میلیون دستگاه از این مدل فروخته شده است.

پیش‌تر این خودرو در آمریکا، قبل از شناخته شدن با نام فعلی، با نام‌های دشر یا کوانتوم به فروش می‌رسید.

این محصول، یک خودروی خانوادگی قرص و محکم است و با توجه به قیمت قابل قبولی که دارد، تاحدی لاکچری به نظر می‌رسد که همین موضوع باعث فروش بالای آن در بازار پر رقابت سدان‌ها شده است.

 

پرفروش‌ترین خودروهای تاریخ

9) فورد Ford Model T

خودروی فورد مدل T، نیازی به معرفی ندارد زیرا اولین خودروی مقرون به صرفه و تولید انبوهی بود که در سال 1980 و در دیترویت، توسط هنری فورد ساخته شد. در حالی که از تولید آخرین Model T 86 سال می‌گذرد، هنوز یکی از پر فروش‌ترین خودروهای تاریخ محسوب می‌شود.

در طول 20 سال، این مدل بیش از محصولات دیگر برندها به فروش رفته است.

 

خودروهای پرفروش

 

8) هوندا آکورد Honda Accord

هوندا آکورد با دنبال کردن قدم‌های برادر بزرگترش، یعنی هوندا سیویک، در سال 1976 وارد بازار شد. از آن تاریخ تاکنون، هوندا 18 میلیون دستگاه از آکورد را فروخته است.

این خودرو، اولین محصول ژاپنی تولید شده در آمریکا بود که توانست از سال 1989، به یکی از پر فروش‌ترین ماشین‌های تاریخ تبدیل شود.

آکورد به عنوان یک خودروی خانوادگی ایمن شناخته می‌شود.

 

۱۰ خودرو پرفروش تاریخ

7) فورد اسکورت Ford Escort

فورد اسکورت در سال 1981 به آمریکا معرفی شد، اما از سال 1968، یکی از پر فروش‌ترین اتومبیل‌ها در اروپا محسوب می‌شد.

در آن سال‌ها 18 میلیون دستگاه از فورد اسکورت در سراسر دنیا به فروش رسید؛ اما امروزه تنها در چین مدلی به نام اسکورت فروخته می‌شود.

در آمریکا، کوچک ترین مدل فورد، یعنی فیستا، به عنوان سدان یا هاچ‌بک در بازار وجود دارد.

 

پرفروش‌ترین ماشین جهان

 

6) هوندا سیویک Honda Civic

پیش از معرفی هوندا سیویک در سال 1972، چیزی نمانده بود که این برند از صنعت خودروسازی خداحافظی کند اما، موفقیت مدل سیویک باعث شد که هوندا در دنیای خودروسازی باقی بماند و 18 میلیون دستگاه از این خودرو را به فروش رساند.

شاید مدیران هوندا هرگز گمان نمی‌کردند دو مدل از خودروهای این برند در لیست پر فروش‌ترین خودروهای تاریخ قرار گیرد.

 

پرفروش‌ترین برند خودروهای جهان

 

5) لادا ریوا Lada Riva

لادا ریوا که با نام لادا نوا نیز شناخته می‌شود، اولین بار در جماهیر شووری و در سال 1980 معرفی شد. لادا بر اساس فیات 124 ساخته شده در سال 1966 برمی‌گردد.

شاید این سدان کوچک در روسیه از رده خارج شده باشد، اما ریوا هنوز در خط‌های تولید صنعت خودروسازی مصر حضور پررنگی دارد.

 

پرفروش ترین ماشین دنیا در تاریخ

4) فولکس واگن بیتل Volkswagen Beetle

از رویای یک دیکتاتور، تا سنبل آزادی، فولکس بیتل یکی از قدیمی‌ترین خودروهای تاریخ است. این مدل در سال 1938 و به سلیقه هیتلر ساخته شد و به دلیل قیمت کم و طراحی جالب و جذاب، در سال 1960، قلب خیلی‌ها را بدست آورد.

تاکنون حدود 23.5 میلیون دستگاه از این بیتل فولکس واگن دوست داشتنی در سراسر جهان به فروش رسیده و این اتومبیل را به یکی از خودروهای این لیست تبدیل کرده است.

 

فولکس واگن بیتل

3) فولکس واگن گلف Volkswagen Golf

فولکس واگن گلف با نام رابیت (خرگوش) نیز شناخته می‌شود. مهم نیست آن را با چه اسمی صدا می‌زنید، مهم این است که پر فروش‌ترین خودروی تاریخ فولکس واگن به شمار می‌رود.

گلف در سال 1974 وارد بازار شد و تاکنون بیش از 30 میلیون دستگاه آن به فروش رفته است. گلف تا سال 2006 با نام رابیت فروخته می‌شد و شاید یکی از مهمترین دلایل برای حضورش در این لیست باشد.

 

فولکس واگن گلف. خودروهای پر فروش تاریخ

2) فورد Ford F-Series

اولین فورد F-150 در سال 1948 معرفی و به عنوان فورد Bonus Built فروخته ‌شد. لرزش این ماشین هنگام تردد تا حد زیادی بالا بود اما با گذشت نسل‌ها مقاوم‌تر شد.

جالب است بدانید که در مدت شش هفته، بیش از 40 میلیون مدل از فورد F-150 به فروش رسیده است. همچنین سری F فورد یکی از پر فروش‌ترین‌ ماشین‌های آمریکایی است.

 

فورد

 

1) تویوتا کرولا Toyota Corolla

اولین تویوتا کرولا، در سال 1966 از خط تولید یک راست وارد بازار شد و از آن زمان تاکنون به عنوان یکی از خودروهای با فروش بالا در دنیا باقی ماند.

طبق اعلام شرکت تویوتا، ۴۰ میلیون دستگاه از تویوتا کرولا در اکثر نقاط دنیا به فروزمانی که تویوتا اعلام کرد که 40 میلیون دستگاه از این مدل را فروخته رفته و حسابش از دست این شرکت خارج شده که بیشترین مشتری‌ها از کدام کشورها هستند.

از سال ۱۹۶۶ تاکنون (۲۰۱۹) فروش کرولا به ۴۳ میلیون دستگاه رسیده است.

 

تویوتا کرولا . Toyota Corolla. پرفروش ترین خودروهای تاریخ

 

جالب توجه است که در لیست پرفروش‌ترین خودروهای تاریخ، خبری از خودروهای هیبرید، الکتریکی و یا شاسی بلند نیست.

این خودروها نه آپشن خاصی دارند و نه رنگ و مدل جذاب. بلکه همگی به دلیل سابقه خوب و قابل اعتمادی که برندهایی همچون فولکس واگن‌، فورد، تویوتا و هوندا داشتند، توانسته‌اند مرز فروش ۱۰ میلیون خودرو را رد کنند.

 

 

مترجم: پرستو مهدی قلیخان
منبع:  مجله Autoblog