پرفروش ترین خودروهای ۲۰۲۱

۱۰ شهریور ۱۴۰۰ پرفروش ترین خودروهای ۲۰۲۱

سال ۲۰۲۱ همچون سال گذشته‌اش برای صنعت خودروسازی سال سختی بود. این چرخه بزرگ نیز مانند صنایع دیگر با همه‌گیری ویروی کرونا دست و پنجه نرم می‌کرد و از همین روی با کمبودهای زیادی مواجه بود. با این حال هیچ کدام از این مشکلات، جلودار تبدیل محصولات برترین برندهای دنیا به پرفروش‌ترین خودروهای ۲۰۲۱ نشد. با توجه به پشت سر گذاشتن یک سال پر فراز و نشیب دیگر که رو به پایان است، شناخت این محصولات پرفروش خالی از لطف نیست.

فروش فوری خودرو

فورد سری اف، پیکاپ محبوب

نخستین محصولی که در صدر جدول پرفروش‌ترین خودروهای ۲۰۲۱ می‌نشیند، فورد سری اف یا همان Ford F-Series است. این پیکاپ آمریکایی یکی از پرطرفدارترین محصولات کمپانی سازنده خود به حساب می‌آید و حالا با یک ورژن هیبرید نیز همراه می‌شود.

واریانت‌های پیشرانه این پیکاپ غول پیکر ماننده مدل قبلی متفاوت است و طیف گسترده‌ای از موتور ۳.۳ لیتر V-6 با ۲۹۰ اسب بخار، موتور ۳.۵ لیتر V-8 با ۴۰۰ اسب بخار، یک موتور تویین توربوشارژ ۲.۷ لیتر V-6 با ۳۲۵ اسب بخار، یک موتور ۵.۰ لیتری V-6 با ۴۰۰ اسب بخار و یک موتور ۳.۰ لیتری دیزلی V-6 با ۲۵۰ اسب بخار را در بر می‌گیرد. البته که نسخه هیبرید این محصول محبوب با یک پیشرانه ۴۰۰ اسب بهاری ۳.۵ لیتری تویین توربو V-6 و یک موتور الکتریکی ۳۵ کیلوواتی همراه می‌شود و قدرت را از طریق یک گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌کند.

تویوتا راوفور، غول آسیایی

از زمان ورود این غول آسیایی به بازار تا به امروز، این محصول خوش ساخت به یکی از اصلی‌ترین رقبای گروه شاسی بلندهای جمع و جور و یکی از پرفروش‌ترین خودروهای ۲۰۲۱ تبدیل شده است. با وجود تمامی مشکلاتی که گریبان بازار و صنعت خودرو را گرفته بود، آمار فروش RAV4 تا ۲۱ درصد افزایش داشت. پیشرانه ۲.۵ لیتری چهار سیلندر ۲۰۳ اسب بخاری این شاسی بلند با یک جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک همراه می‌شود و شتاب را در ۷.۴ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند.

هوندا سی آر-وی، شاسی بلند دوست داشتنی

بدون شک این شاسی بلند یکی از برترین گزینه‌های لیست پرفروش‌ترین خودروهای ۲۰۲۱ و محبوب دل همگان است. هوندا CR-V به قدری طرفدار دارد که آمار فروش آن نسبت به سال گذشته، ۵۴ درصد افزایش پیدا کرد.

مدل ۲۰۲۱ این شاسی بلند آسیایی به همراه یک پیشرانه ۱.۵ لیتری عرضه می‌شود که ۱۹۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. این مقدار نیرو از طریق یک گیربکس CVT به چرخ‌ها منتقل شده و این هوندا را به یک خودرو شهری روان و مناسب تبدیل می‌کند.

تویوتا کمری، سدان افسانه ای

کمری از دیرباز به عنوان یکی از محبوب‌ترین سدان‌ها و البته پرطرفداترین محصولات تویوتا شناخته می‌شود. این خودرو متوسط در کشور ما یک خودرو نسبتا لوکس شناخته می‌شود و در بازار جهانی انتخاب اول و آخر سدان دوست‌ها به حساب می‌آید.

این خودرو آسیایی توانست به واسطه یک موتور V-6 با ۳۰۱ اسب بخار نیرو و با همراهی تکنولوژی روز دنیا، به یکی از پرفروش‌ترین خودروهای ۲۰۲۱ تبدیل شود.

هوندا سیویک، ایمن و مطمئن

با اینکه اوایل سال میلادی جاری بخت با هوندا سیویک دوست داشتنی و ایمن یار نبود، اما پس از شروع فروش مدل ۲۰۲۲، آمارها چیز دیگری نشان داد و این محصول به یکی از پرفروش‌ترین خودروهای ۲۰۲۱ تبدیل شد. به نظر می‌رسد مدل جدید به قدری جذاب بوده که آمار فروش این سدان افزایشی ۲۰ درصدی به خود دید.

مدل پایه سیویک جدید که با یک پیشرانه ۲.۰ لیتری چهار سیلندر همراه می‌شود که ۱۵۸ اسب بخار نیرو دارد. تریم قوی‌تر هوندا سیویک با موتور توربوشارژ ۱.۵ لیتری چهار سیلندر خود می‌تواند ۱۸۰ اسب بخار نیرو تولید کند.

 جیپ رنگلر، ارتشیِ بازنشسته

ابتدا جیپ به یکی از وفادارترین نیروهای ارتش و سال‌ها بعد به یکی از پرفروش‌ترین خودروهای ۲۰۲۱ تبدیل شد. حالا این آفرودر دوست داشتنی و پرطرفدار از همیشه قدرتمندتر و جسورتر ظاهر شده، اما با همچنان حال و هوای قدیمی خود را حفظ کرده است.

رنگلر پرطرفدار با پیشرانه ۳.۶ لیتری شش سیلندری که به آن مجهز است، ۲۸۵ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. قدرت پیشرانه و دیگر امکانات این خودرو ریش سفید، آن را به یک آفرودر تمام عیار تبدیل می‌کند.

مزدا سی ایکس-۵، ریش سفید بازار

محصولات مزدا از مدت‌ها پیش در لیست برترین‌ها قرار دارند، بنابراین اگر محصولی از این برند آسیایی به یکی از پرفروش‌ترین خودروهای ۲۰۲۱ نیز تبدیل شود، جای تعجب ندارد. در نیمه اول سال میلادی جاری، آمار فروش این شاسی بلند جمع و جور افزایشی ۴۴ درصدی داشت.

مدل استاندارد و پایه این مزدا به یک پیشرانه چهار سیلندر مجهز است که ۱۸۷ اسب بخار نیرو دارد، اما این محصول نیز مانند هر خودرو دیگری با تریم‌های پیشرفته‌تری همراه می‌شود. به طور مثال، تریم بالاتر CX-5 مجهز به یک موتورو توربوشارژ است که ۲۵۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند.

هیوندای توسان، آسیایی پرطرفدار

جدیدترین مدل هیوندای توسان دوست داشتنی به قدری خاص و جسور است که این شاسی بلند مجددا توانست به یکی از پرطرفدارترین خودروهای سال ۲۰۲۱ تبدیل شود. با توجه به این که توسان افسانه‌ای نیز از گزند درسرهای یکی دو سال اخیر در امان نمانده بود، آمار فروش مدل جدید آن افزایشی ۴۴ درصدی داشت.

این خودرو با دو پیشرانه مختلف ارائه می‌شود. مدل اصلی و پایه یک موتور ۲.۵ لیتری چهار سیلندر دارد. که ۱۸۷ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. از طرفی تریم‌های هیبرید و پلاگین هیبرید به ترتیب پیشرانه‌هایی با ۲۷۷ اسب بخار و ۲۶۱ اسب بخار نیرو دارند.

تویوتا لندکروزر، مالک بازار قطر

تویوتا لندکروزر یکی از پرفروش‌ترین خودروهای ۲۰۲۱ در کشور قطر است. پیش‌تر این جایگاه به نیسان پاترول تعلق داشت، اما این رقیب آسیایی طرف دیگر را گود خارج کرد و در صدر لیست پرفروش‌های این کشور نشست.

مدل ۲۰۲۱ این شاسی بلند آسیایی بسیار قدرتمند است و با یک سیستم قدرت ۵.۷ لیتری V-8 همراه می‌شود که ۳۸۱ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. از طرف دیگر، این خودرو پرطرفدار به قابلیت FWD مجهز است.

فروش فوری خودرو

منبع: caranddriver

نویسنده: پرستو مهدی قلیخان