بررسی مشخصات پژو ۳۰۸، اسپرت واگن ۲۰۲۲

۱۶ تیر ۱۴۰۰ بررسی مشخصات پژو ۳۰۸، اسپرت واگن ۲۰۲۲

نسل جدید سری ۳۰۸ عرضه شده از سوی این خودروساز تحت نظارت گروه استلانتیس روانه بازار جهانی می‌شود تا تولید خانواده محبوب ۳۰۸ را با سطح جدیدی از تکنولوژی‌های رفاهی و ایمنی ادامه دهد.

شرکت پژو فرانسه شهرت خود را با تولید خودروهای هاچ‌بک کوچک شهری بسیار پر فروش نظیر مدل افسانه‌ای ۲۰۶ کسب کرد. این خودروساز با تغییر ساختار از گروه پژو-سیتروئن به گروه استلانتیس (ترکیب گرو پژو-سیتروئن با گروه فیات-کرایسلر) در سال میلادی جاری، حالا آینده جدیدی پیش روی خود دارد.

مشخصات فنی پژو ۳۰۸ اسپرت واگن

نمایی از بخش پشتی پژو 308  مدل2022

پژو ۳۰۸ در سال ۲۰۰۷ به عنوان برادر بزرگ‌تر خانواده ۲۰۷ و جانشین رسمی ۳۰۷ روانه بازار جهانی شد. ۳۰۸ در نسخه‌های هاچ‌بک (سه و پنج در)، کوپه کابریولت (CC/کوپه سقف تاه‌شو)، سدان (با نام ۴۰۸) و استیشن واگن (SW/با نام اسپرت واگن) روانه بازار جهانی شد. این خودرو اکنون نسل سوم خود را با نام 308 III به بازار معرفی کرد است که با توجه به تغییرات بازار جهانی به سوی استفاده از پیشرانه‌های بسیار اقتصادی و کم‌ مصرف و نمونه‌های هیبرید قدم برمی‌دارد.

در نتیجه ۳۰۸ نسل سوم با دو سیستم انتقال نیرو پلاگین هیبرید (شارژ باتری با منبع برق خانگی) روانه بازار می‌شود و برای آن دسته از افرادی که نسخه هیبرید را نمی‌پسندند، دو پیشرانه سه سیلندر ۱.۲ لیتری توربو بنزینی و چهار سیلندر ۱.۵ لیتری دیزل در دسترس خواهد بود. بدون تردید قدرتمندترین نمونه این خودرو نسخه مجهز به سیستم انتقال نیرو هیبرید است.

مشخصات فنی پژو 308 SW مدل ۲۰۲۲
کد پیشرانه هیبرید ۲۲۵
توان پیشرانه بنزینی (HP) ۱۸۰
توان موتور الکتریکی (KW) ۸۱
مجموع توان خروجی (HP) ۲۲۵
گیربکس هشت سرعت اتوماتیک
ظرفیت باتری (KW/h) ۱۲.۴
مدت زمان شارژ با برق 32 آمپر حدود ۲ ساعت
برد خالص الکتریکی (Km) ۶۰
ضریب درگ (Cd) ۰.۲۷

۳۰۸ نسل سوم خودرویی بسیار جدید است که هنوز به صورت فراگیر پا به خیابان‌ها نگذاشته است. در نتیجه اطلاعات دقیق‌تر این خودرو در آینده نزدیک و پس از تحلیل ذره‌بینی رسانه‌های تخصصی صنعت خودرو منتشر خواهد شد.

طراحی پژو ۳۰۸ اسپرت واگن

نمایی از پژو 308 مدل 2022

پژو در دهه گذشته دو بار زبان طراحی محصولات خود را تغییر داده است که پژو ۲۰۰۸، ۳۰۸ و ۵۰۸ های راه یافته به بازار ایران از اولین زبان طراحی پژو بهره می‌گرفتند. دومین زبان طراحی اخیر پژو از سال ۲۰۱۹ بر محصولات این خودروساز به کار گرفته شد و در نتیجه هیچ محصولی با این زبان طراحی جدید در بازار ایران وجود ندارد.

زبان طراحی اخیر پژو با استفاده از دو سیستم روشنایی در روز عمودی، چیزی شبیه به دندان ببر یا دندان شیر دریایی، در ابتدای ورود انتقاد‌های بسیاری را به همراه داشت اما پژو با وفاداری به این زبان طراحی جدید تمامی محصولات نوین خود را رونه بازار کرد. تمام تمایزی که در زبان طراحی ۳۰۸ نسل سوم ایجاد شده است در سایه شکل‌گیری گروه خودروسازی استلانتیس انجام گرفته است. بنابرین، ۳۰۸ جدید نه تنها از لوگو تجاری کاملا نوین و تغییر یافته پژو در جلو و عقب بهره می‌گیرد، بلکه زبان طراحی دندان ببری خود را نیز با اعمال برخی تغییرات جزئی اما محسوس به شکل چشمگیری ارتقا داده است.

خانواده ۳۰۸ حالا با خط شانه بسیار برجسته‌تر و ادغام شده با ساختار چراغ‌های عقب و جلو و به کارگیری طراحی و گرافیک کاملا نوین چراغ‌ها و البته سپرها، ظاهری بسیار جسورتر و اسپرت‌تر یافته است که به مراتب بیشتر از ظاهر میانه‌رو و کسل کننده نسل پیشین بر دل می‌نشیند.

نمای داخلی نیز با سیاستی کاملا مشابه به طور کلی دگرگون شده است و با وجود اینکه برخی المان‌های طراحی از نسل‌ پیشین در آن حفظ شده است، المان‌های طراحی بسیاری از دنیای مدرنیته نیز در آن تزریق شده است که به هیچ عنوان قابل چشم‌پوشی نیست. طراحی پلکانی داشبرد با چیدمان بسیار فشرده ادوات کنترلی با اتصال بسیار زیبا کنسول میانی با مرکز داشبرد همچنان در ۳۰۸ رویت می‌شود اما استفاده پژو از شکستگی‌ها و خطوط تیز به میزان قابل توجهی افزایش داشته است. فرمان خودرو با طراحی کاملا جدید مزین به نشان نوین پژو با دو برش صاف در بالا و پایین کاملا از نو قلم خورده است. تریم‌ تزئیناتی آلومینیومی با وسواس و تناسب بسیار فکر شده بر کنسول میانی و رودری‌ها به کار رفته و نمای داخل را در اوج سادگی شکیل و زیبا نگه می‌دارد. اما بارزترین تمایز وارد شده از عصر مدرنیته امروزی، افزایش چشمگیر ابعاد مانیتور سیستم مولتی مدیا و جایگزینی کامل مجموعه نشانگرهای پشت فرمان با یک نمایشگر بزرگ دیجیتالی TFT است که هم از دیدگاه طراحی و هم از دیدگاه تناسبات طراحی، جلوه بسیار دلپزیری دارد.

نمایی از فضای داخلی پژو 308 2022

نسخه اسپرت واگن ۳۰۸ با داشتن ظرفیت حمل بار استاندارد ۶۰۸ لیتر با وجود تعلق این خودرو به کلاس خودروهای سایز کوچک شهری بسیار ستودنی است، مخصوصا آن که این فضا با خوابیدن ردیف دوم صندلی‌ها در عقب تا رقم خیره کننده ۱۶۳۵ لیتر قابل افزایش است. خودروهای استیشن واگن در برخی بازارهای جهانی نظیر خاورمیانه و ایران به هیچ عنوان محبوبیت ندارند چرا که مشتریان ترجیح می‌دهند در عوض برای کسب فضای نشیمن بزرگ‌تر و ظرفیت حمل بار بیشترُ به سراغ کلاس کراس اوور بروند. اما این کلاس از خودروها در بازار اروپا بسیار محبوب هستند و هدف پژو نیز کسب سهم بیشتر از بازار قاره سبز است.

نتیجه گیری

پژو 308 نسل سوم جدیدترین اقدام پژو برای کسب سهم بیشتر و تضمین فروش در بازار اروپا در سایه گروه خودروسازی استلانتیس است. این خودرو که سالیان دراز است به صورت رسمی هیچ حضوری در بازار آمریکا ندارد، حالا با دسترسی دو جانبه به تکنولوژی ایتالیایی-آمریکایی گروه خودروسازی فیات-کرایسلر در قالب گروه بزرگ خودروسازی استلانتیس، نیاز به تغییر اساسی و پوست انداختن در محصولات خود را به وضوح حس کرده بود.

آنچه در پژو 308 اسپرت واگن (و به صورت کلی در خانوده 308 نسل جدید) پیاده‌سازی شده است، بدون شک در آینده نزدیک بر تمامی محصولات تولیدی شرکت پژو اجرا خواهد شد تا تعریف جدیدی از برند فرانسوی پژو در قالب ماری پوست انداخته روانه بازار اروپا شود.

نویسنده: شهاب انیسی

فروش فوری خودرو