پیمان کارگر، مدیر ایرانی موفق از نیسان تا اینفینیتی

۱۷ دی ۱۳۹۹ پیمان کارگر، مدیر ایرانی موفق از نیسان تا اینفینیتی

پیمان کارگر تنها ایرانی است که توانسته به بالاترین مقام در صنعت خودروسازی جهانی دست پیدا کند.

پیمان کارگر بیشتر با مدیریت شرکت رنو پارس در ایران شناخته می‌شود و بیشتر کارشناسان صنعت خودرو معتقدند که تولید رنو لوگان در ایران با تلاش‌های پیمان کارگر ممکن شد. پیش از اعمال تحریم‌ها علیه ایران و خروج کامل رنو از کشور، پیمان کارگر مدیرعامل رنو پارس، قائم مقام مدیر منطقه خاورمیانه، شمال آفریقا، روسیه و هندوستان شرکت رنو بود که با ارتقا به نیسان پیوست و هم اکنون به عنوان قائم مقام مدیرعامل نیسان در منطقه ایفای نقش می‌کند.

پیمان کارگر ۵۳ سال سن دارد. او مدرک کارشناسی علوم کاربردی خود را از لیون فرانسه دریافت کرد و در رشته مدیریت اجرایی در مرکز آموزش عالی تجارت لندن ادامه تحصیل داد. فعالیت حرفه‌ای کارگر با استخدام در شرکت رنو آغاز شد و چیزی نگذشت که توجه مدیرعامل وقت نیسان-رنو به وی جلب شد. کارگر توانسته است توانایی‌های زیادی از خود در خاورمیانه نشان دهد که یکی از آنها مدیرعاملی رو پارس در ایران بود.

اواخر بهار امسال بود که پیمان کارگر با اعلام رسمی شرکت نیسان به مدیر برندی و رییس هیئت مدیره اینفینیتی مصوب شد. او اولین ایرانی است مه توانسته به بالاترین مقام در صنعت خودرو جهانی دست پیدا کند.

فروش فوری خودرو

فعالیت‌های پیمان کارگر در صنعت خودروسازی ایران

کارگر به همراهی نیسان توانست سرویس مهندسی جدیدی در اتحاد رنو- نیسان در ایران راه‌اندازی کند.

پیمان کارگر در سال ۱۳۹۲ علاوه بر مدیرعاملی پروژه رنو در ایران، مدیر خاورمیانه این برند نیز بود.

گون، مدیرعامل وقت نیسان امیدوار بود بتواند به کمک تجربه‌های کارگر وضعیت رنو-نیسان را در بازار خاورمیانه بهبود بخشد.

در سال ۱۳۸۹ مدیران رنو معتقد بودند که پروژه رنو در ایران باید پایان یابد چراکه زیان ده است اما با تلاش‌های پیمان کارگر، نظر مدیران رنو نسبت به ایران تغییر کرد.

کارگر با طرح شریک استراتژیک صنعت خودرو ایران برای رنو موفق شد ایران را به عنوان پایگاه تولید منطقه‌ای رنو در خاورمیانه را به تصویب برساند.

پیمان کارگر یکی از افرادی بود که در تحریم‌های سال ۱۳۹۰ علیه ایران مانع خروج رنو از ایران شد و در ان سال‌ها رنو تنها خودروساز اروپایی بود که در ایران حضور داشت. بسیاری از مدیران رنو پارس معتقدند که اگر کارگر در زمان خروج آمریکا از برجام در ایران بود، مانع خروج این کمپانی خارجی از ایران می‌شد اما کارگر در آن زمان از رنو به نیسان رفته بود.

با تلاش‌های کارگر، سرمایه‌گذاری رنو در ایران ممکن شد اما پس از خروج آمریکا از برجام، این سرمایه‌ گذاری به ثمر نرسید. پیمان کارگر قصد داشت کارخانه رنو-نیسان را در ایران ایجاد و شرکت پارس خودرو، بن رو و پارس خودرو زیر مجموعه‌های رنو نیسان باشند اما این اتفاق هرگز رخ نداد.

ایرانیان موفق در صنعت خودروسازی جهانی

مدیر اینفینیتی

ایرانیان موفق در صنعت خودروسازی خارجی کم نیستند، از طراحان بسیار موفق در کمپانی بی ام و تا تیونر معروفی که حالا کمپانی خود را دارد و در جهان می‌درخشد. طراحان بزرگ ایرانی در صنعت خودروسازی خارجی بسیار موفق عمل کرده‌اند. کوروش منصوری، هرمیداس اتابکی، نادر فقیه زاده، آرش رضوانی و پیمان کارگر از افرادی هستند که در کمپانی‌های بزرگ خودروسازی مشغول به فعالیت هستند و توانایی‌های بسیار درخشانی از خود نشان داده‌اند اما پیمان کارگر حالا ریاست یک برند خودروساز با تیراژ بسیار بالا را به عهده دارد که به کشورهای مختلف صادر می‌شود.

کارگر در اینفینیتی می‌درخشد

کریستین وندن هند، معاون مدیر و مدیرعامل بخش کیفیت نیسان موتورز درباره کارگر می‌گوید:

«پیمان فردی اثبات شده و یک مدیر جهانی است وملحق شدن او به اینفینیتی برای این برند خبر خیلی خوبی است. من به تغییراتی که در آینده تحت رهبری پیمان کارگر در اینفینیتی ایجاد خواهند شد، بسیار خوش بین هستم».

فروش فوری خودرو

نویسنده: شقایق صفی خانی