محصولات آریا دیزل

۶ آذر ۱۴۰۱ محصولات آریا دیزل

نمایشگاه خودرو اصفهان بعد از سه سال وقفه دوباره برگزار شد و علاوه بر خودروسازان سواری و وانت، تولیدکنندگان خودروهای سنگین و تجاری نیز جدیدترین محصولاتشان را پیش روی بازدیدکنندگان قرار دادند. آریا دیزل، یکی از شرکت‌هایی است که مدل‌های مختلف کامیونت و کامیون را روانه بازار داخلی می‌کند و در نمایشگاه اصفهان به طور هم‌زمان از ۴ محصول جدیدش رونمایی کرد. این خودروهای تجاری شامل ۲ کامیونت و کامیون با برند کاما (Kama) و ۲ کامیون و کشنده با برند C & C می‌شوند.

کامیونت کاما

سبک‌ترین محصولی که آریا دیزل در نمایشگاه خودرو اصفهان رونمایی کرد، کامیونت کاما ۶ تن است. کامیونت کاما در استودیو تورین ایتالیا طراحی شده و طرح چراغ‌ها و جلوپنجره به روزی دارد و می‌تواند جایگزین کامیونت‌های قدیمی و فرسوده شود. کامیونت آریا دیزل به صورت یک و نیم اتاق (با جای خواب) و تک کابینه (بدون جای خواب) تولید و عرضه خواهد شد. در داخل کابین هم المان‌های روز شامل فرمان سه پره با دکمه‌های کنترلی و نمایشگر لمسی روی داشبرد دیده می‌شود.

محصول جدید آریا دیزل دارای یک موتور ۴ سیلندر خطی مجهز به توربوشارژ و اینترکولر با ظرفیت ۳۷۶۰ سی‌سی است که می‌تواند ۱۵۰ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن.متر گشتاور تولید کند. یک گیربکس دستی ۶ سرعته قدرت موتور را به چرخ‌های جلو می‌فرستد و حداکثر سرعت به ۹۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. این کامیونت ۷۰۱۰ میلیمتر طول و ۲۲۱۰ میلیمتر عرض دارد و طول بارخور هم ۵۰۰۰ میلتر که می‌تواند ۶۰۰۰ کیلوگرم (۶ تن) بار را حمل کند. ترمز اضطراری، سامانه هشدار رانندگی بین خطوط، کروز کنترل، چراغ روز و دوربین دید عقب، آپشن‌های کامیونت ۶ تن کاما به قیمت یک میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان است.

کامیون کاما

کامیون کاما ۹ تن، یکی از ۴ محصول جدید آریا دیزل است که در غرفه این شرکت معرفی شد. این خودرو سنگین از نظر طراحی ظاهری و داخلی تفاوتی با کامیونت ۶ تن کاما ندارد، اما از نظر مشخصات فنی و همین طور ابعاد و اندازه تفاوت‌هایی پیدا کرده تا بتواند بار بیشتری را حمل کند. موتور کامیون ۹ تن کاما، از همان نوع ۴ سیلندری است که در کامیونت سبک‌تر به کار رفته، با این تفاوت که ۱۰ اسب بخار قدرت و ۵۰ نیوتن.متر گشتاور بیشتری تولید می‌کند. طول کامیون و فضای بارخور هم به ۷۸۹۰ میلیمتر و ۵۹۰۰ میلیمتر رسیده و با سیستم تعلیق فنر تخت چند لایه تقویت‌شده می‌تواند ۹۲۰۰ کیلوگرم بار حمل کند. قیمتی که آریا دیزل برای خرید خودرو سنگین ۹ تنی تعیین کرده، یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان است.

کامیون C & C (مدل U 420)

کامیون های جدید آریا دیزل

آریا دیزل در کنار کامیونت ۶ تنی و کامیون ۹ تنی کاما، محصول جدیدی را با برند C & C معرفی کرد. کامیون U 420 به پیشرانه ۶ سیلندر خطی مجهز به توربوشارژ و اینترکولر است و ۴۲۰ اسب بخار قدرت و ۲۱۰۰ نیوتن.متر گشتاور دارد. قدرت موتور از طریق گیربکس اتوماتیک ۱۲ سرعته به چرخ‌ها منتقل می‌شود. طول کامیون جدید آریا دیزل ۱۰.۰۴۰ میلیمتر و طول بارخور آن ۷۵۰۰ میلیمتر است و قابلیت حمل ۲۶،۰۰۰ کیلوگرم (۲۶ تن) بار را دارد. فهرست امکانات و تجهیزات کامیون C & C دقیقا همانی است که برای محصولات برند کاما نصب شده. خودرو سنگین تجاری با کابین مجهز به جای خواب راننده و سرنشین با قیمت ۳ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

کشنده C & C (مدل U 480)

آریا دیزل علاوه بر کامیونت و کامیون‌هایی که به نمایشگاه خودرو اصفهان آورده بود، یک مدل کشنده جدید را نیز در غرفه به نمایش گذاشت. کشنده U 480 که با برند C & C عرضه می‌شود، مشخصات فنی مشابهی با کامیون U 420 دارد، با این فرق که پیشرانه ۶ سیلندر خطی آن ۴۸۰ اسب بخار و ۲۲۳۰ نیوتن.متر گشتاور تولید می‌کند و قوی‌تر است. یک گیربکس ۱۲ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض دستی، قدرت پیشرانه را به چرخ‌ها منتقل می‌کند. طول کشنده رونمایی‌شده در اصفهان ۶۴۲۶ میلیمتر و ارتفاع آن ۳۹۰۰ میلیمتر است و می‌تواند ۵۵،۰۰۰ کیلوگرم (۵۵ تن) بار را حمل کند. فهرست آپشن‌های ایمنی و رفاهی کامیون و کشنده C & C مشابه هم است.

فروش آنلاین خودرو

نویسنده: میلاد قزللو