سانگ یانگ دست دوم خود را در ۴۵ دقیقه بفروشید

اطلاعات خودروی خودرو را وارد کنید

  سانگ یانگ

  سانگ یانگ (SsangYoung) نام یک شرکت خودروسازی کره‌ای و چهارمین خودروساز بزرگ این کشور است که دفتر مرکزی آن در پیونگ تائک کره قرار دارد. شرکت سانگ یانگ ابتدا تحت نام ها دانگ هاون (Ha Dong Hwan) در سال ۱۹۵۴ فعالیت‌های خود را آغاز کرد. این شرکت در اوایل فعالیت خود به کار تولید اتومبیل‌های جیپ برای ارتش آمریکا اشتغال داشت و حتی توانست برخی از محصولات خود مانند اتوبوس و کامیون را نیز تولید و صادر نماید. در سال 1977 شرکت «ها دانگ هاون» با شرکت دانگ بنگ (Dong Bang) ادغام شد که نتیجه آن ایجاد شرکت جدیدی به نام دانگ هاون (Donga Hwan) شد.

  در سال ۱۹۸۶ گروه سانگ یانگ که درواقع یک گروه تجاری کره‌ای بود، شرکت دانگ هاون را خریداری کرد و نام آن را رسما به سانگ یانگ موتور تغییر داد؛ ناگفته نماند که نام سانگ یانگ در زبان کره‌ای به معنای « دو اژدها » است.

  سانگ یانگ اولین قرارداد همکاری خود را با شرکت آلمانی مرسدس بنز AG (Mercedes Benz AG) به امضا رساند که ماحصل آن توسعه یک موتور بنزینی در سال ۱۹۹۲ بود. این دو شرکت چندی بعد از اولین همکاری خود تصمیم گرفتند تا با امضای یک قرارداد سرمایه‌گذاری مشترک و تبادل فناوری، روی طراحی و تولید یک اتومبیل جدید سرمایه‌گذاری کنند. در پی این همکاری، خودرویی به نام سانگ یانگ موسو (Musso) متولد شد که در زمان خود یک شاسی بلند قدرتمند و پرفروش به حساب می‌آمد. نسل جدید سانگ یانگ کوراندو نیز از دیگر نتایج همکاری سانگ یانگ و مرسدس بنز به حساب می‌آید.

  در سال ۱۹۹۷ سدان لوکس سانگ یانگ با نام Chairman روانه بازار شد. توسعه این سدان لوکس برای شرکتی که پیش از این فقط در زمینه توسعه خودروهای سنگین فعالیت می‌کرد، یک موفقیت چشم‌گیر به حساب می‌آمد. در همین سال، شرکت دوو موتور (Daewoo Motor) کره رسما خودروسازی سانگ یانگ را تصاحب کرد، اما این خرید چندان برای دوو خوش یمن نبود و این شرکت در سال ۲۰۱۰ مجبور شد بخش قابل توجهی از سهام سانگ یانگ را به شرکت ماهیندرا (Mahindra) هند واگذار نماید. در حال حاضر، شرکت خودروسازی سانگ یانگ یکی از زیر مجموعه‌های شرکت ماهیندرا هند است.

  سانگ یانگ هم اکنون خودروهای کلاس SUV و کراس اور خود را در ۱۱۵ کشور جهان به فروش می‌رساند و با افتتاح چندین دفتر اروپایی، در پی آن است که بتواند سهمی بیشتری از این بازار بزرگ به دست آورد. طبق آخرین اطلاعات منتشر شده، سانگ یانگ هم‌اکنون بیشترین تمرکز خود را روی بازارهای نوظهوری مانند خاورمیانه، آمریکای مرکزی، اروپای شرقی و هند قرار داده است.

  خرید و فروش کدامیک از ماشین‌های شرکت سانگ یانگ بیشتر است؟

  شرکت خودروسازی سانگ یانگ هم اکنون خودروهای گوناگونی را در کلاس هایی همچون کراس اوور، وانت، شاسی‌بلند و مینی ون تولید می‌کند که باتوجه به کیفیت بالا، طراحی عامه‌پسند، پیشرانه قدرتمند و… طرفداران فراوانی را نیز در سراسر جهان به خود اختصاص داده است. نکته جالب این است که برخلاف بسیاری از شرکت‌های خودروسازی جهان، سانگ یانگ تاکنون هیچ علاقه‌ای به تولید خودرو در سگمنت سدان یا هاچبک از خود نشان نداده و تمرکز خود را تنها برروی خودروهای حجیم و شاسی‌بلند قرار داده است. از میان تمامی محصولات شرکت سانگ‌ یانگ برخی از پرفروش‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

  سانگ یانگ رکستون (Rexton)

  سانگ یانگ موسو (Musso)

  سانگ یانگ XLV

  سانگ یانگ تیوولی (Tivoli)

  سانگ یانگ کوراندو (Korando)

  سانگ یانگ رودیوس (Rodius)

  سانگ یانگ اکتیون (Actyon)

  پیشینه حضور سانگ یانگ در ایران به اوایل دهه ۸۰ بازمی‌گردد. در سال ۱۳۸۱ گروه صنعتی مرتب خودرو اقدام به واردات و مونتاژ خودروی سانگ یانگ موسو در بازار ایران کرد. این خودرو در زمان خود یکی از پیشرفته‌ترین خودروهای بازار ایران محسوب می‌شد و توانسته بود به فروش بسیار خوبی نیز دست پیدا کند.

  پس از اتمام همکاری گروه مرتب موتور با سانگ یانگ، از سال 1384 شرکت رامک خودرو به عنوان نماینده رسمی برند سانگ یانگ، وظیفه فروش و پشتیبانی از محصولات این برند کره‌ای را برعهده گرفت. این شرکت هم اکنون محصولات مختلف شرکت سانگ یانگ مانند تیوولی، رکستون، کوراندو و اکتیون را به بازار خودروی کشور عرضه می‌کند. یکی از افتخارات برند سانگ یانگ در ایران این است که خودرو تیوولی در سال ۱۳۹۶ موفق شد، عنوان چهارمین خودرو پرفروش وارداتی بازار را به خود اختصاص دهد.

   

   

  مدل ها