آستن مارتین DB6 برقی

۲۵ مهر ۱۴۰۰ آستن مارتین DB6 برقی

DB6 یکی از به یادماندترین محصولات برند آستن مارتین محسوب می‌شود که اخیرا توسط کمپانی بریتانیایی لوناز (Lunaz) به یک خودرو برقی تبدیل شده است.

لوناز برندی نوپا، خوش ذوق و استارتاپی نوین است که دستی در تبدیل خودروهای کلاسیک این صنعت به محصولات جدید و الکتریکی دارد. به لطف این کمپانی، آستن مارتین DB6 که یکی از پرطرفدارترین و مهم‌ترین خودروهای تاریخ است، پیشرانه شش سیلندر خطی خود را کنار گذاشته و آن را با یک موتور الکتریکی جدید جایگزین کرده است.

 

 

آنطور که به نظر می‌رسد هنوز تولید انبوه DB6 الکتریکی آغاز نشده است و با قیمتی بیش از یک میلیون دلار در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ به بازار و به دست متقاضیان مشتاق خواهد رسید. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که دوست دارید یک نسخه الکتریکی و مدرن از خودروهای کلاسیک را در پارکینگ خانه خود داشته باشید، می‌توانید مدل‌های DB4 و DB5 را نیز به همین شیوه سفارش دهید.

از لحاظ ظاهری، DB6 الکتریکی هیچ تفاوتی با نسخه اصلی خود ندارد. درست مانند مدل اورجینال، بدنه تمام فلزی است و تمامی نکات و جزئیات ریز و درشت در آن رعایت شده است؛ بنابراین در نخستین نگاه، تشخیص مدل الکتریکی از مدل کلاسیک ممکن نیست. نکته جالب توجه این است که صاحب خودرو می‌تواند پیشرانه اصلی را از کمپانی لوناز تحویل بگیرد. در این صورت وی می‌تواند در زمان دلخواه مشخصات فنی DB6 را به حالت اصلی برگرداند. این کمپانی می‌تواند طبق خواسته مشتریان، فرمان خودرو را در سمت چپ یا سمت راست کابین قرار دهد.

نمایی از لوناز DB6 الکتریکی

لوناز می‌گوید که روح یک خودرو الکتریکی، پاک و پرسرعت در کالبد این مدل کلاسیک و پرطرفدار دمیده شده است. از قرار معلوم این مدل نیز مانند دیگر محصولات برند انگلیسی با یک پک باتری ۸۰ کیلووات ساعتی – ۱۲۰ کیلووات ساعتی ارائه شده و طیف آن ۴۱۰ کیلومتر خواهد بود.

روند تبدیل این خودرو از یک محصول کلاسیک به مدلی الکتریکی تنها به تغییرات پیشرانه آن منتهی نمی‌شود. از دیگر تغییرات می‌توان به ترمزهای جدید، سیستم تعلیق جدید و فرمان خودرو اشاره کرد. دلیل این به‌روزرسانی‌ها لزوم هماهنگی دیگر اجزای خودرو با پیشرانه الکتریکی جدید است. از دیگر امکانات این خودرو کلاسیک برقی می‌توان به مواردی همچون سیستم تهویه مطبوع، امکان جهت‌یابی (نویگیشن) و یک سیستم اطلاعات /  سرگرمی اشاره کرد. مشتریان دوستدار محیط زیست می‌توانند در صورت دلخواه مدلی را تهیه کنند که بخش‌هایی از آن از مواد اولیه بازیافتی و پایدار تولید شده باشد.

کمپانی نوپای لوناز فعالیت خود را با ۳۵ نیرو و از سال ۲۰۱۸ آغاز کرد و در همین مدت زمان کوتاه توانست خودروهای زیادی را به‌روزرسانی کرده و آن‌ها را به محصولاتی الکتریکی تبدیل کند. این آستن مارتین جدید را می‌توان یکی از گران‌ترین خودروهای کلاسیک دانست.

فروش فوری خودرو

منبع: motor1

نویسنده: پرستو مهدی قلیخان