تویوتا FJ کروزر برقی، بهترین کانسپت ۲۰۲۲

۳۱ خرداد ۱۴۰۱ تویوتا FJ کروزر برقی، بهترین کانسپت ۲۰۲۲

جدیدترین جایزه طراحی خودرو در سال ۲۰۲۲ برای مدل‌های مفهومی، به تویوتا رسید. خودروساز ژاپنی شایستگی دریافت این جایزه را داشت و همچنین باعث شد تا تصاویر بیشتری از مدل مفهومی تویوتا FJ کروزر برقی منتشر شود.

اسم اصلی این خودرو در شرکت تویوتا، کامپکت کروزر برقی است که حالا می‌توانیم تصاویر واقعی این خودرو را در ابعاد و اندازه اصلی ببینیم. تصاویری که مشاهده می‌کنید کامپیوتری نیست، بلکه خودرویی با مقیاس ۱:۱ از این مدل مفهومی است.

مدل مفهومی FJ کروز برقی

طراحی تویوتا FJ کروزر برقی

البته جای تعجب ندارد که با توجه طراحی آینده‌نگرانه، این عکس‌ها به نظرتان شبیه به تصاویر رندرشده کامپیوتری باشد. اما چهار چرخ موجود در این عکس‌ها و بدنه‌ای که روی آنها سوار شده، کاملا واقعی است. این مدل مفهومی در مرکز طراحی توسعه طراحی تویوتا اروپا واقع در فرانسه خلق شده و برای طراحی آن از FJ کروزر سال گذشته الهام گرفته شده است، که به نوع خودش خودروی فوق‌العاده‌ای بود.

همان طور که تویوتا FJ کروزر در زمان معرفی یک خودرو کلاسیک آینده‌نگر و مدرن بود، این ویژگی در مدل مفهومی جدید چندین برابر شده است. برای طراحی محصول جدید تویوتا از هر دو مدل FJ کروزر و FJ قدیمی‌تر استفاده شده است. شباهت تویوتا FJ کروزر EV با مدل‌های قبلی در جلوپنجره‌ای که شامل نشان نوشتاری تویوتا و طرح کلاسیک است، دیده می‌شود. رینگ‌ها به دلیل طرح مشکی و الماسی که در چرخ‌های امروزی استفاده شده، ظاهری مدرن دارند.

درب صندوق مدل‌های قبلی تویوتا FJ کروزر ظاهری عجیب و غریب داشت و بیشتر از آنکه شبیه محصولات تویوتا باشد، مشابه مزدا RX8 بود، اما در کانسپت جدید دیگر این درب صندوق استفاده نشده است. با این حال، طراحان سعی کرده‌اند تا المان‌های ظاهری مدل‌های قدیمی‌تر را در این مدل مفهومی حفظ کنند. یکی از این المان‌ها، نردبانی است که روی ستون C قرار گرفته و دسترسی راننده و سرنشینان به ریل‌های سقف را فراهم می‌کند. خوشبختانه تویوتا، از چرخ‌های کلاسیکی در این مدل استفاده کرده که رنگ سفید تایرها را به ظاهر FJ کروزر EV می‌افزاید.

زمان عرضه FJ کروزر EV

نمای عقب تویوتا FJ کروزر برقی

در ماه‌های گذشته اخبار زیادی از این خودرو منتشر نشده، اما به دلیل کسب جایزه بهترین طراحی مدل مفهومی، انتظار داریم تا تویوتا هفته‌ها و ماه‌های آینده اطلاعات بیشتری از آن در اختیار رسانه‌ها و کارشناسان قرار دهد.

با توجه به اینکه نسل فعلی تویوتا ۴رانر کمی بزرگ است و فورد برانکو اسپرت هم رونمایی شده، زمان مناسبی برای معرفی یک تویوتا آفرودر کوچک است.

تویوتا قبلا گفته بود که قصد دارد یک وانت کوچک نیز تولید کند و برای ساخت آن می‌تواند از پلتفرم FJ کروزر برقی استفاده کند. اگر هم قرار باشد وانت جدید تویوتا با پیشرانه برقی عرضه شود، پلتفرم کروزر کار را برای مهندسان و طراحان ساده‌تر و راحت‌تر می‌کند.

فروش آنلاین خودرو

نویسنده: میلاد قزللو