جذاب ترین خودروهای فیلم گرن توریسمو

۱ آذر ۱۴۰۲ جذاب ترین خودروهای فیلم گرن توریسمو

گرن توریسمو محصول سال ۲۰۲۳ و به کارگردانی نیل بلومکمپ مملو از خودروهای جورواجور است. این فیلم بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده و روایت پسر جوانی را حکایت می‌کند که خوره بازی‌های کامپیوتری است و بعدها به یک راننده رالی حرفه‌ای تبدیل می‌شود. بنابراین جای تعجب ندارد که شاهد حضور خودروهای متعدد در صحنه‌های مختلف فیلم باشیم. در ادامه لیستی از جذاب‌ترین خودروهای فیلم گرن توریسمو را معرفی می‌کنیم و به بررسی مختصر آن‌ها می‌پردازیم.

خودروهای شخصیت اصلی

قهرمان فیلم گرن توریسمو، جان ماردنبرو با بازی آرچی مادکوه، در فرایند تغییر و تحول از یک گیمر به یک راننده حرفه‌ای مسابقات، تنها پشت فرمان ۵ خودرو می‌نشیند. ماجرای او با کوپه اسپرت پدرش آغاز می‌شود و در اوج داستان با ماشین خاصی در مسابقات لمانز به پایان می‌رسد. بنابراین ابتدا ۵ خودروی قهرمان فیلم را بررسی می‌کنیم.

فولکس واگن کورادو VR6

فولکس واگن کورادو VR6

فولکس واگن کورادو VR6 نخستین خودرویی است که در فیلم گرن توریسمو ظاهر می‌شود. جان و کوبی بدون اجازه پدرشان در حال رانندگی با این کوپه جذاب هستند. این ماشین از یک موتور ۲.۹ لیتری ۶ سیلندر ۱۲ سوپاپ استفاده می‌کند که ۱۸۷ اسب بخار قدرت و ۲۴۵ نیوتن.متر گشتاور دارد و قوای محرکه را از طریق گیربکس دستی ۵ سرعته به چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد.

نیسان GT-R (R35)

نیسان GT-R (R35)

نیسان GT-R یکی دیگر از جذاب‌ترین خودروهای فیلم گرن توریسمو به حساب می‌آید که از لحاظ عملکرد، یک پله بالاتر از کورادو قرار می‌گیرد. البته جان واقعی در ریس کمپ ۲۰۱۱ با نیسان 370Z رانندگی کرد. به هر حال باید به تصمیم کارگردان احترام گذاشت. نیسان GT-R در فیلم گرن توریسمو، نسخه استاندارد پس از فیس لیفت MY17 است که قوای محرکه خود را از موتور ۳.۸ لیتری ۶ سیلندر ۲۴ سوپاپ توئین توربو دریافت می‌کند. این موتور ۵۷۰ اسب بخار قدرت و ۶۳۲ نیوتن.متر گشتاور دارد و به گیربکس دوکلاچه ۶ سرعته متصل است.

نیسان GT-R (R35) GT3

نیسان GT-R (R35) GT3

پس از برنده شدن در مسابقات ریس کمپ، جان برای دریافت گواهینامه فیا (FIA) به سراغ خودروی دیگری از برند نیسان می‌رود. نیسان GT3 ماشینی است که در بیشتر بخش‌های فیلم حضور دارد. موتور ۳.۸ لیتری GT3 به گیربکس ۶ سرعته ترتیبی مجهز است و قدرت و گشتاور آن به ترتیب به ۵۴۳ اسب بخار و ۶۳۷ نیوتن.متر می‌رسد. نیروی موتور خودرو در حالت عادی به چرخ‌های جلو و با انتخاب راننده به هر چهار چرخ وارد می‌شود. نیسان GT3 یک مزیت مهم نسبت به GT-R معمولی دارد و آن، سواری فوق‌العاده نرم‌تر و راحت‌تر است.

پورشه ۹۱۱ نسخه GT3 RS 992

پورشه ۹۱۱ نسخه GT3 RS 992

پس از حادثه مهم در نیمه دوم فیلم، مربی جان، جک سالتر با بازی دیوید هاربر، وی را تشویق به راندن پورشه ۹۱۱ نسخه GT3 RS 992 می‌کند. این ماشین زیبا و جذاب به محض روشن شدن، پرفورمنس عالی از خود به نمایش می‌گذارد. ۵۱۷ اسب بخار قدرت و ۴۶۵ نیوتن متر گشتاور، خروجی موتور ۴ لیتری پورشه ۹۱۱ GT3 RS است. به لطف این قوای فنی، خودروی اسپرت آلمانی در ۳.۲ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و این رقم را تا ۲۹۶ کیلومتر بر ساعت ادامه می‌دهد.

لیجیر JS PX

لیجیر JS PX

لیجیر JS PX یکی از جذاب‌ترین خودروهای فیلم گرن توریسمو است که در نقش ماشین نهایی جان در مسابقات لمانز ظاهر می‌شود. پی ایکس در دنیای واقعی یک خودروی ویژه به حساب می‌آید که بدون توجه به قوانین خاصی و مبتنی بر نمونه‌های موفق JS P2 و JS P217 ساخته شده است. این ماشین فرانسوی از موتور ۳.۸ لیتری ۶ سیلندر توئین توربو استفاده می‌کند و قدرتش به ۸۲۵ اسب بخار می‌رسد. لیجیر JS PX می‌تواند در ۳ دقیقه و ۱۹ ثانیه، پیست ۲۴ ساعته لمانز را با حداکثر سرعت ۳۴۶ کیلومتر بر ساعت طی کند.

سایر خودروهای گرن توریسمو

جذاب‌ترین خودروهای فیلم گرن توریسمو تنها به ماشین‌های جان ماردنبرو محدود نمی‌شوند. در طول فیلم، شاهد حضور خودروهای جالب دیگری هستیم که داستان را جلو می‌برند و توسط شخصیت‌های دوم فیلم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کونیگزگ جمرا

کونیگزگ جمرا

کونیگزگ جمرا (Gemera) احتمالا گران‌ترین خودرو حاضر در فیلم گرن توریسمو به شمار می‌آید، چون هنوز به طور کامل ساخته نشده است. در حقیقت یک نسخه پروتوتایپ از جمرا در فیلم بلومکمپ ایفای نقش می‌کند. این ماشین در هنگام عرضه به عنوان یک هیولای واقعی معرفی خواهد شد، چون پیشرانه پلاگین هیبرید آن قادر به تولید ۱۷۲۳ اسب بخار قدرت است. به‌طور دقیق‌تر، پیشرانه پلاگین هیبریدی جمرا شامل ۳ موتور الکتریکی با مجموع قدرت ۱۱۱۵ اسب بخار و یک موتور ۲ لیتری ۳ سیلندر تویین توربو (به نام TFG) با قدرت ۶۰۸ اسب بخار می‌شود. این ماشین توسط پاتریس کاپا هدایت می‌شود که اجازه راندن آن را به پسر خود نمی‌دهد.

نیسان GT-R (R35) نیسمو

نیسان GT-R (R35) نیسمو

نیسان GT-R جان، تنها خودرو نرمال و معمولی در مسابقه نهایی ریس کمپ بود. چهار خودرو دیگر مدل‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۷ نیسمو بودند که علیرغم موتور توربوشارژ ۵۹۲ اسب بخاری و تعلیق، ترمز و آئرودینامیک بهتر، به طور معجزه‌آسایی اجازه دادند R35 جان از آن‌ها پیشی بگیرد.

لامبورگینی اوراکان GT3

لامبورگینی اوراکان GT3

یکی دیگر از جذاب‌ترین خودروهای فیلم گرن توریسمو بدون شک لامبورگینی اوراکان GT3 است. این ماشین توسط ضدقهرمان فیلم، یعنی نیکلاس کاپا هدایت می‌شود. هوراکان GT3 به واسطه موتور ۵.۲ لیتری ۱۰ سیلندر ۶۷۰ اسب بخاری حرکت می‌کند و در ۲.۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت این ماشین ۳۴۱ کیلومتر بر ساعت است.

لیجیر JS P2

لیجیر JS P2

لیجیر JS P2 خودرویی است که توسط فردریک شولین آلمانی (با بازی نایل مکشی) در پیست لمانز ظاهر می‌شود. این ماشین متعلق به کلاس LMP1 است و تاکنون با سه موتور مختلف، یعنی موتور ۸ سیلندر VK45DE نیسان، موتور ۶ سیلندر HR28TT هوندا و موتور ۸ سیلندر HK جاد در مسابقات لمانز شرکت کرده و به مقام نخست دست یافته است. در نسخه مجهز به موتور ۴.۵ لیتری تنفس طبیعی نیسان، ۴۶۶ اسب بخار قدرت و ۵۷۰ نیوتن.متر گشتاور از طریق گیربکس ۶ سرعته نیمه اتوماتیک به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.

نیسان آریا

نیسان آریا

نیسان آریا‌ نیز در لیست جذاب‌ترین خودروهای فیلم گرن توریسمو قرار می‌گیرد. این خودرو برقی به دنی مور (با بازی اورلاندو بلوم) تعلق دارد که در نقش رئیس بخش بازاریابی نیسان ایفای نقش می‌کند. کراس اوور الکتریکی آریا به باتری ۸۷ کیلووات ساعتی مجهز است و در بهترین حالت، می‌تواند ۴۵۰ کیلومتر مسافت را بپیماید. پیشرانه برقی این ماشین، ۲۴۲ اسب بخار قدرت دارد و حداکثر گشتاور آن به ۳۰۰ نیوتن.متر می‌رسد.

از رویا تا واقعیت

فیلم گرن توریسمو بر اساس داستان واقعی ساخته شده که روند تحول پسر جوانی را، از یک گیمر بازی‌های رایانه‌ای به یک راننده حرفه‌ای به تصویر می‌کشد. بنابراین جای تعجب ندارد که خودروهای متنوعی در این فیلم عرض اندام کنند. در لیست جذاب‌ترین خودروهای فیلم گرن توریسمو حتی ماشینی وارد صحنه می‌شود که هنوز به طور کامل ساخته نشده است. گرن توریسمو به خوبی نشان می‌دهد که پشتکار قوی چطور می‌تواند رویا را به واقعیت قابل لمس تبدیل کند.

فروش فوری خودرو

نویسنده: تیم تولید محتوا خودرو45