معرفی پورشه ۹۱۱ سالی اسپشال

۲۶ مرداد ۱۴۰۱ معرفی پورشه ۹۱۱ سالی اسپشال

پورشه ۹۱۱ یکی از خاص‌ترین و نمادین‌ترین خودروها در تاریخ وسایل نقلیه است و در طی ۶ دهه‌ای که تولید می‌شود، طرفداران و هواداران زیادی در سراسر جهان پیدا کرده و شخصیت سالی در سری فیلم‌های انیمیشنی ماشین‌ها (Cars) موجب شد تا نسل جدید هم با این خودرو خاص آشنا شوند. حالا پورشه با الهام از مدل ۹۹۶ پورشه ۹۱۱ که شخصیت سینمایی بر اساس آن پرداخته شده بود و اعمال تغییراتی روی ۹۱۱ کاررا GTS جدید، این ماشین را از دنیای انیمیشن و کارتون به جهان واقعی آورده است. جالب اینجاست که پورشه ۹۱۱ سالی اسپشال (Sally Special) از جعبه دنده دستی بهره می‌برد.

حتی اگر علاقه‌ای به فیلم‌های انیمیشن و کارتون‌های Cars ندارید، نگاهی به سالی اسپشال واقعی خالی از لطف نیست.

مشخصات پورشه سالی

طراحی پورشه ۹۱۱ سالی اسپشال

پروژه پورشه سالی در نوامبر ۲۰۲۱ با ورود سازندگان انیمیشن ماشین‌ها شروع شد. این خودرو خاص که فقط یک دستگاه از آن ساخته شده، روز ۲۰ اوت (۲۷ مرداد) در هفته خودرو مونتری به مزایده گذاشته می‌شود و درآمد حاصل از طریق Girls Inc و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد صرف حمایت از دختران جوان خواهد شد.

پورشه ۹۱۱ سالی اسپشال بر اساس کاررا GTS با قدرت ۴۷۳ اسب بخار ساخته شده، اما با تغییراتی که در برنامه پورشه Sonderwunsch انجام شد، دیگر نشانی از مدل GTS ندارد. طرح خاص نمای عقب سالی در کارتون Cars در مدل واقعی هم دیده می‌شود و علاوه بر این، سایر جزییات و قطعات به صورت دستی کار شده‌اند.

نمای عقب پورشه ۹۱۱ سالی اسپشال

سالی اسپشال واقعی با همان رنگ آبی تولید شده که دیزنی برای رنگ‌آمیزی انیمیشن به کار برده بود. به گفته دانیلا میلوشویچ، طراح پورشه این خودرو فقط یک ماشین کلکسیونی نیست و برای رانندگی ساخته شده و به همین خاطر، دومین دستگاه از پورشه ۹۱۱ سالی اسپشال با رینگ‌های اختصاصی کاررا عرضه خواهد شد که قابلیت رانندگی روی پیست اتومبیلرانی را داشته باشد.

برای اینکه رنگ طراحی ظاهری و داخلی این خودرو با یکدیگر هم‌خوانی داشته باشند، کابین با رنگ سفید گچی و دوخت آبی کار شده و نشان Cars روی ستون B، رودری‌ها و حتی سرسیلندر دیده می‌شود. یکی از بخش‌های جالب پورشه ۹۱۱ سالی اسپشال، دکمه حالت رانندگی KACHOW! است که کنار غربیلک فرمان دیده می‌شود. کلمه Kachow! عبارتی است که لایتنینگ مک‌کویین، شخصیت اصلی انیمیشن ماشین‌ها به جای کلمه Catch به کار می‌برد. علاوه بر اینکه در بدنه و کابین سالی فیبر کربن به کار رفته، چرخ‌ها با الهام از رینگ‌های Turbo Twist ساخته شده که برای اولین بار در مدل ۹۹۳ دیده شده بود.

کابین پورشه ۹۱۱ سالی اسپشال

پورشه همراه با این خودرو منحصربه‌فرد، یک کرونوگراف هم به خریدار می‌دهد که مثل پورشه ۹۱۱ سالی اسپشال یک عدد از آن تولید شده است. این ساعت تیتانیومی محصول پورشه دیزاین و پیکسار است و شامل یک صفحه مشکی با قاب آبی رنگ و همین طور بندی به رنگ سفید گچی می‌شود. بند زاپاس این ساعت به رنگ آبی با دوخت گچی است و پشت آن عدد ۰۰۱/۰۰۱ درج شده است.

ساعت پورشه ۹۱۱ سالی اسپشال

همچنین برنده مزایده، روکش مخصوص، قالب‌های رنگ اصلی، پلاک‌های نمایشگاهی، کتابچه طراحی و ساخت پورشه سالی و مجموعه‌ای از طراحی‌ها را دریافت می‌کند. طرح‌های این خودرو توسط طراح پورشه، سوییچی یاماشیتا و طراح تولید Cars پیکسار، باب پلی کشیده شده است.

فروش آنلاین خودرو

نویسنده: میلاد قزللو