S ویژن (S-Vision) ، پُلی میان سونی و آینده صنعت خودرو

۳۰ دی ۱۳۹۹ S ویژن (S-Vision) ، پُلی میان سونی و آینده صنعت خودرو

S ویژن (S-Vision) نام یک سدان جدید از کمپانی معروف سونی (Sony) است که سال گذشته از مدل اولیه آن در نمایشگاه CES رونمایی شد. به جرات می‌توان گفت که رونمایی از این محصول، یک اتفاق شگفت انگیز و غیر منتظره بود که هیچکس توقعش را نداشت.

خبر خوش این است که بر خلاف برخی از مدل‌های اولیه و مفهومی که در نمایشگاه‌ها صرفا ظاهر می‌شوند و هرگز قدمی فراتر از آن نمی‌گذارند، امسال هم خبرهای خوبی از S ویژن در نمایشگاه CES 2021 به گوش رسید. در این رویداد، سونی چند ویدیو از این سدان مرموز پخش و همه را دیوانه کرد! همه از اینکه صنعت خودروسازی به سوی آینده‌ای مملو از فناوری پیش می‌رود، هیجان زده شده‌اند.

دو ویدیو، رانندگی با این سدان مرموز را در یک جاده خصوصی و سپس در یک جاده عمومی در کشور اتریش نشان می‌دهند. ویدیوی سوم از دو کلیپ اول بسیار جذاب‌تر و هیجان انگیزتر بود، چرا که اطلاعات بیشتری درباره چگونگی طراحی و ظاهر S ویژن، شرکای کمپانی سونی که در توسعه این مدل نقش دارند و برخی مشخصات دیگر در اختیار مخاطبان قرار داد.

طبق گفته‌های فرانک کلاین (Frank Klein)، رئیس  شرکت مگنا استیر (Magna Steyr) که یکی از مهم‌ترین شرکای سونی در این پروژه محسوب می‌شود، S ویژن تنها شروع فعالیت این کمپانی در راه بلند و پر فراز و نشیب خودروسازی است. در واقع می‌توان این سدان را به پلی تشبیه کرد که مسیر سونی را به سوی آینده این کمپانی در صنعت خودروسازی و تبدیل شدن آن به یکی از بهترین‌ها، هموار می‌کند.

صحبت‌های کلاین در این مصاحبه غیر حضوری و ویدیویی حدودا 9 دقیقه طول کشید. کلاین گفت که حتی در آینده، همکاری این دو کمپانی (مگنا و سونی) ادامه پیدا خواهد کرد. صحبت‌های او مهر تاییدی بر حقیقی بودن مدل اولیه S ویژن و تداوم روند توسعه و در نهایت تولید این سدان بود. بنابراین می‌توانیم با خیال راحت باور کنیم که این ماشین سونی، صرفا برای پر کردن غرفه‌های خالی نمایشگاه عرضه نشده است.

در این ویدیو مشخص شد که سونی و شرکایش، از نمایشگاه CES سال گذشته تا نمایشگاه حاضر، به طور مداوم مشغول توسعه و ایجاد تغییراتی اساسی در این مدل بوده‌‌اند، بنابراین S ویژن دیگر همان مدل اولیه سال پیش نیست و به طرز چشمگیری پیشرفت کرده است.

طبق گفته‌های ایزومی کاوانیشی (Izumi Kawanishi) معاون ارشد مدیر عامل، تعداد سنسورهای S ویژن برای داشتن دید 360 درجه به 40 عدد افزایش پیدا کرده است. همچنین از طریق تست‌های مختلف، مشکلات و نقص‌های ریز و درشت آن برطرف شده و به قابلیت‌های جدیدی دسترسی دارد. برای تایید ایمنی و امنیت S ویژن، کمپانی سونی سیستم مخصوصی را در نظر گرفته است.

عرض صفحه نمایش تعبیه شده در داخل کابین، تقریبا به اندازه تمام داشبورد است. بر روی صفحه نمایش، پنچ بخش کارت مانند دیده می‌شود که هر کدام به دوربین، جهت یابی، موزیک، ویدیو و تنظیمات تعلق دارند. همچنین در این ویدیو، سونی از مواردی می‌گوید که از سال گذشته تا به امروز به این سدان اضافه شده یا در در آینده نزدیک به بخش مهمی از آن تبدیل خواهند شد. این ویژگی‌ها و موارد، شامل سیستم دستیار صدا، سیستم کنترل حرکت، قابلیت متصل شدن به اینترنت 5G، قابلیت به روز رسانی اپلیکیشن‌ها، بازی‌های کامپیوتری و دوربین مخصوص کنترل حالات سرنشینان در داخل کابین می‌شود.

 

اس ویژن

 

طبق گفته‌های سونی، زمانی که دوربین داخل کابین تشخیص دهد که یکی از مسافران صندلی عقب خواب است، به طور اتوماتیک شرایط و مواردی مانند دمای داخل کابین و صندلی را تنظیم می‌کند. همچنین این سیستم با گذشت زمان، با سلایق و ترجیحات راننده آشنا می‌شود تا شرایط داخل کابین را باب میل او مهیا و تجربه رانندگی دل انگیزی را فراهم کند.

در ادامه، این ویدیو به معرفی دیگر شرکای سونی را که در این پروژه نقش دارند، پرداخت. در بین این اسامی، برندهای مهمی مانند بوش (Bosch)، ودافون (Vodafone)، والئو (Valeo)، کانتیننتال (Continental) و گروه ZF (ZF Group) به چشم می‌خورد. لیست همکاران دیگر شامل یک استارت آپ مجارستانی به نام AlMotive و کمپانی نرم افزار الکتروبیت اتوموتیو (Elektrobit Automotive) می‌شود. کمپانی‌های به نام دیگری مانند HERE، Nvidia، بلک بری/QNX (Blackberry/QNX) و کوالکام (Qualcomm) نیز در ساخت و توسعه سونی S ویژن دخیل هستند.

کاوانشی می‌گوید:

«نزدیک شدن به مردم هدف ما است. حرکت و پویایی وسیله‌ای برای رسیدن به این هدف است.»

 

منبع: techcrunch

نویسنده و مترجم: پرستو مهدی قلیخان

 

فروش خودرو