خرید خودرو با ۳ میلیارد تومان در بازار

۵ آبان ۱۴۰۰ خرید خودرو با ۳ میلیارد تومان در بازار

واردات خودروهای خارجی از سال ۱۳۹۷ ممنوع شده و آخرین مدل‌های موجود در بازار برای سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ است. این ممنوعیت، در کنار تشدید تحریم‌های خارجی و برنامه‌های اقتصادی داخلی، باعث شده تا قیمت ارزان‌ترین خودروهای داخلی به بیش از ۱۰۰ میلیون برسد و بعضی مدل‌های بی ام و و تویوتا با قیمت ۳ میلیارد تومان در بازار فروخته شوند.

بی ام و 320i

مدل ۲۰۱۸ – ۲،۸۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

بی ام و 320i یکی از مدل‌های نسل ششم سری است که از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ تولید می‌شد. فیس‌لیفت این سدان لوکس در سال ۲۰۱۵ میلادی به بازارهای خارجی رسید و ۳ سال بعد، یعنی در سال ۱۳۹۷ توسط پرشیا خودرو روانه ایران شد. موتور سری B با قدرت ۱۸۴ اسب بخار زیر کاپوت فیس‌لیفت جدید بی ام و 320i قرار گرفت و از طریق یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک هوشمند به چرخ‌های عقب متصل شد.

بی ام و X1

مدل ۲۰۱۷ – ۳،۲۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

بی ام و X1 دومین شاسی‌بلندی است که توسط خودروساز آلمانی تولید و روانه بازار شد. نسل دوم X1 با مدل ۲۰۱۷ به بازار ایران رسید و برعکس نسل قبلی، محور محرک به دیفرانسیل جلو منتقل شده و همین طور صندوق بزرگ‌تر و سقف بلندتری دارد. البته مدل‌های وارداتی در بازار ایران دو دیفرانسیل بوده و قدرت ۲۳۱ اسب بخاری موتور به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. به جز رادار تصادف عقب، فهرست آپشن‌های بی ام و X1 کامل است.

تویوتا راوفور

مدل ۲۰۱۸ – امارات – ۲،۸۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

مدل ۲۰۱۸ – الفطیم – ۲،۸۹۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

مدل ۲۰۱۸ – عمان – ۳،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

تویوتا راوفور (RAV4) اولین کراس‌اوور ژاپنی‌ها است که در سال ۱۹۹۴ معرفی شد و در سال ۲۰۰۸ به بازار ایران رسید. مدل‌های ۲۰۱۸ و موجود در بازار از نسل چهارم هستند که توسط ایرتویا وارد کشور شدند. طراحی راوفور جدید با نسل قبلی به کل متفاوت بود و البته از مدل ۲۰۱۶ دچار تغییرات و به‌روزرسانی‌هایی شد که ظاهر بهتر و جذاب‌تری به آن داد. تویوتا راوفور یکی از مطمئن‌ترین خودروهای بازار است و نسبت به رقبا هزینه نگهداری کمتری دارد، اما با وجود قیمت بالاتر، امکانات و آپشن‌هایش از ماشین‌های کره‌ای کمتر است.

فولکس واگن تیگوان

مدل ۲۰۱۸ – ۲،۹۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

فولکس واگن تیگوان دومین شاسی‌بلند و کراس‌اووری است که روی خط تولید خودروساز آلمانی قرار می‌گیرد. مدل‌های موجود در بازار ایران از نسل دوم هستند که در سال ۲۰۱۶ تولید آنها آغاز شد. قدرت موتور ۱۸۰ اسب بخاری از طریق گیربکس ۷ سرعته دو کلاچه به دو دیفرانسیل هوشمند منتقل می‌شود. با وجود اینکه فولکس تیگوان از نظر قیمتی هم‌رده خودروهای بزرگ‌تری مانند رنو کولیوس و کیا سورنتو است اما بازار دست دوم پررونقی دارد.

کیا سورنتو

مدل ۲۰۱۷ – ۲،۹۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

کیا سورنتو با مدل ۲۰۱۸، فیس‌لیفت جدید و کیت GTلاین به بازار ایران رسید. مه‌شکن کوچک‌تر، گرافیک جدید چراغ‌های جلو و عقب، فرمان چهار شاخه، اضافه شدن پدال شیفتر، رینگ کرومی ۱۹ اینچی و کنترل سرعت در سرازیری از جمله تغییراتی است که روی سورنتو جدید اعمال شده است. موتور ۴ سیلندر این شاسی‌بلند ۷ نفره می‌تواند ۱۸۸ اسب بخار قدرت تولید کند و فقط ۸.۸ لیتر در صد کیلومتر بنزین می‌سوزاند.

مینی کانتریمن

مدل ۲۰۱۸ – ۳،۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

مینی کانتریمن نسل دوم خود را در سال ۲۰۱۷ معرفی کرد و با موتور ۲ لیتری توربوشارژ و ۱۹۲ اسب بخاری به بازار ایران رسید. تولید این کراس‌اوور جمع و جور برای رقابت با مرسدس بنز GLA و آئودی Q2 انجام شد. موتور این خودرو از سری B48 است که قبلا در بی ام و 220i استفاده شده بود و از طریق جعبه دنده ۸ سرعته اتومات به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. کانتریمن با مصرف ترکیبی ۶.۴ لیتر در صد کیلومتر، یکی از کم‌مصرف‌ترین خودروهای بازار محسوب می‌شود.

هیوندای آزرا

مدل ۲۰۱۹ – ۲،۹۳۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

هیوندای آزرا یا آن طور که در کشورهای دیگر می‌گویند، گرنجور، یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین خودروهای صندوقدار است. این سدان کره‌ای با مدل‌های ۲۰۰۶ نسل چهارم به مشتریان ایرانی معرفی شد و همچنان به حضورش با مدل‌های ۲۰۱۹ نسل ششم در بازار داخلی ادامه می‌دهد. با وجود اینکه آزرا از نظر قیمتی هم‌رده بی ام و سری ۳ است اما آپشن‌ها و امکانات کمتری دارد.

فروش فوری خودرو

نویسنده: میلاد قزللو