خودروهای ۵۰۰ میلیون تومانی بازار (اردیبهشت ۱۴۰۱)

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ خودروهای ۵۰۰ میلیون تومانی بازار (اردیبهشت ۱۴۰۱)

با گذشت چند ماه از آغاز مذاکرات احیای برجام بین ایرا ن و ۵ کشور خارجی، هنوز خبر مثبتی از این گفتگوها به گوش نمی‌رسد. هر چند تا اواخر سال گذشته اخبار این مذاکرات باعث کاهش چند هزار تومانی دلار شده و به دنبال آن شیب صعودی قیمت‌ها تا حدودی ملایم شده بود و خرید خودرو و فروش ماشین راکد مانده بود، اما بعد از تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ حوصله بازار سر رفت و سیر صعودی قیمت‌ها تشدید شد. با افزایش نرخ دلار به ۲۸ هزار تومان، قیمت خودرو نیز با سرعت بیشتری افزایش یافت.

ام وی ام ۳۱۵ پلاس

مدل ۱۴۰۰ – ۴۸۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

ام وی ام ۳۱۵ پلاس اسمی است که برای فروش چری A13 در ایران انتخاب شده است. هاچبک چینی در تابستان ۹۹ توسط مدیران خودرو عرضه شد و سومین فیس‌لیفت این خودرو است. طراحی ام وی ام ۳۱۵ به طور کامل عوض شده و فقط قسمت عقب دست‌نخورده باقی مانده است. علاوه بر بدنه، کابین ۳۱۵ نیز به‌روز شده است. این خودرو دارای جعبه دنده اتوماتیک ۴ سرعته است و از امکانات جدید مانند کروز کنترل، سنسور فشار باد تایر، نمایشگر ۸ اینچی، فرمان برقی و آینه بغل دارای گرمکن بهره می‌برد.

ام وی ام X22 (دنده‌ای)

اسپرت اکسلنت – مدل ۱۴۰۰ – ۴۷۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان

اسپرت لاکچری – مدل ۱۴۰۰ – ۴۹۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

ام وی ام X22 اسمی است که مدیران خودرو برای عرضه شاسی بلند چری تیگو ۲ در ایران انتخاب کرده است. این خودرو را در اصل باید مدل کراس‌ اوور ام وی ام ۳۱۵ دانست. این کراس‌اوور چینی در سال ۹۶ با جعبه دنده ۴ سرعته اتوماتیک به دست مشتریان ایرانی رسید. ام وی ام X22 در ۴ تیپ لاکچری، اسپرت، اکسلنت و اسپرت اکسلنت عرضه می‌شود که هر کدام تفاوت‌های جزیی با هم دارند. تیپ اسپرت اکسلنت ترکیبی از دو تیپ اسپرت و اکسلنت است و ویژگی‌های هر دو تیپ را دارد که شامل سقف مشکی، حالت رانندگی اسپرت، گارد و رکاب است.

پژو ۲۰۷ صندوقدار (اتوماتیک)

مدل ۱۳۹۹ – ۵۲۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پژو ۲۰۷ صندوقدار ۱۰ سال بعد از پژو ۲۰۶ صندوقدار توسط ایران خودرو معرفی شد. این خودرو هم مثل پژو ۲۰۶ SD خاص بازار ایران طراحی شده و در فرانسه یا دیگر کشورها خبری از ۲۰۷ با این شکل و شمایل نیست. مشخصات فنی مدل صندوقدار هیچ تفاوتی با مدل هاچبک ندارد و از نظر آپشن هم فقط فرمان برقی و آینه بغل تاشو برقی دارد.

جک J4

مدل ۱۴۰۰ – ۴۸۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

جک J4 در سال ۲۰۱۳ میلادی (۱۳۹۲ خورشیدی) به مشتریان چینی معرفی شد و سال ۱۳۹۷ به بازار ایران رسید. این خودرو سدان ارزان‌ترین محصول جک است و شباهت‌هایی به مدل جک J3 دارد. این خودرو به گیربکس CVT مجهز شده و با مصرف سوخت ۶.۲ لیتر در صد کیلومتر، جزو کم‌مصرف‌های بازار است.

دانگ فنگ H30 کراس

مدل ۱۳۹۸ – ۵۱۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

دانگ فنگ H30 کراس از سال ۹۴ تا ۹۹ در کارخانه ایران خودرو، روی پلتفرم قدیمی سیتروئن و با موتور پژو ۲۰۶ تولید می‌شد. این هاچبک قدبلند در سال ۹۵ به دست مشتریان رسید و یکی از رقبای ارزان‌قیمت استپ‌ وی محسوب می‌شود. امکانات و آپشن‌های H30 کراس بیشتر از رقیب فرانسوی‌اش است، اما کیفیت ساخت پایینی دارد. همچنین به دلیل مشترک بودن بعضی از قطعات با پژو ۲۰۶ و رانا، هزینه کمتری از دیگر خودروهای چینی روی دست راننده می گذارد.

دنا پلاس (اتوماتیک توربو)

مدل ۱۴۰۱ – ۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

مدل ۱۴۰۰ – ۴۸۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان

دنا پلاس دو سال بعد از عرضه دنا، در سال ۹۶ به بازار آمد. در حقیقت این خودرو مدل اسپرت دنا است که تغییراتی در طراحی ظاهری داشته است. دنا پلاس توربو در سال ۹۷ به دست مشتریان رسید و تفاوتش با مدل ساده دنده‌ای، فقط افزوده شدن توربو به پیشرانه بود و البته ظاهر اسپرت‌تری پیدا کرد. دنا پلاس در ابتدا امکانات و آپشن‌های متنوعی داشت، اما از سال ۹۷ بعضی از این آپشن‌ها مثل سانروف، کیسه هوا جانبی و نویگیشن حذف شد.

رنو تندر پلاس (دنده‌ای)

مدل ۱۳۹۸ – ۵۲۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان

رنو تندر پلاس فیس‌لیفت جدیدی از تندر۹۰ است که در سال ۹۶ توسط ایران خودرو عرضه شد. مشخصات فنی مدل پلاس با تندر۹۰ و پارس تندر یکسان است، اما تغییراتی که طراحان روی آن اعمال کرده‌اند، شکل و شمایل بهتری به این سدان کوچک داده است. کابین تندر پلاس همانی است که در تیپ‌ها و مدل‌های قبلی استفاده شده و فهرست آپشن‌ها هم تقریبا دست‌نخورده باقی مانده است.

فروش آنلاین خودرو

نویسنده: میلاد قزللو