با 500 میلیون تومان چه خودرویی بخریم؟

۶ اسفند ۱۳۹۹ با 500 میلیون تومان چه خودرویی بخریم؟

با توجه به ممنوعیت واردات خودرو و کاهش تنوع کلاس‌های خودرویی، اگر بودجه ۵۰۰ میلیون تومانی برای خرید خودرو در اختیار داشته باشید، دستتان برای خرید خودرو چندان باز نخواهد بود.

خودروهای ۵۰۰ میلیون یا نیم میلیارد تومانی بیشتر خودروهای شاسی‌بلند و پیکاپ هستند و تک و توک هاچبک و سدان در بین این خودروها پیدا می شود. البته هیچ کدام از این اتومبیل‌ها، خودرو ملی نیستند، بلکه ماشین‌های مونتاژی چینی و یا فرانسوی هستند.

ام وی ام X33 S اسپرت

ام وی ام X33 S جدید حدود ۶ ماهی است که چرخ‌هایش به خیابان‌های کشور رسیده است. این خودرو در چین با نام چری تیگو ۳ شناخته می‌شود، اما مدیران خودرو برای عرضه در ایران نام جدیدی برای این شاسی‌بلند انتخاب کرده است. این مدل، سومین فیس‌لیفت از این خودرو است و فقط چهره متفاوت‌تری نسبت به نسل‌های قبلی دارد.

۴۶۰ میلیون تومان ام وی ام X33 S اسپرت مدل 1398
۴۹۰ میلیون تومان ام وی ام X33 S اسپرت مدل 1399
۵۲۰ میلیون تومان ام وی ام X33 S اسپرت مدل 1399 فیس جدید

جک S3

جک S3 یکی از خودروهایی است که می‌توانید با بودجه ۵۰۰ میلیون تومانی بخرید. این کراس اوور یکی از محصولات شرکت موفق چینی JAC است. جک S3 در تابستان ۱۳۹۶ به مشتریان ایرانی معرفی شد. البته این خودرو در چین دو بار و در طی سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ میلادی دچار تغییر در طراحی و به قولی فیس لیفت شده اما جک S3 ایرانی همان مدل قبلی است که در سال ۲۰۱۴ تولید می‌شد.

۴۶۵ میلیون تومان جک S3  مدل 1399

چانگان CS35

چانگان CS35 برای اولین بار به عنوان خودرو وارداتی در سال ۱۳۹۳ به مشتریان ایرانی عرضه شد. البته عرضه این کراس اوور چینی ماجراهایی داشت، از تاخیر ۹ ماهه گرفته تا قیمت گران و کمبود قطعات. سال ۱۳۹۵ بود که سایپا دست به مونتاژ این خودرو زد و باعث کاهش شدید قیمت شد.

<span class=”carpricelabel”>۴۶۷ میلیون تومان </span> چانگان CS35  مدل 1399

چری آریزو 5TE اکسلنت

چری آریزو 5TE تنها خودرو سدان در فهرست خودروهای ۵۰۰ میلیون تومانی است. این خودرو، مدل توربو چری آریزو ۵ است که یک سال بعد از عرضه مدل ساده به بازار آمد. موتور آریزو 5TE با شاسی بلند تیگو ۷ یکی است، البته با این تفاوت که قدرت این موتور در سدان آریزو از طریق یک جعبه دنده CVT به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

۵۲۵ میلیون تومان چری آریزو 5TE اکسلنت مدل 1399
۴۷۰ میلیون تومان چری آریزو 5TE اکسلنت مدل 1398

رنو ساندرو

رنو ساندرو مدل هاچبک داچیا لوگان (ال ۹۰) یا همان تندر ۹۰ ایران خودرو و پارس خودرو خودمان است. این خودرو تا سال ۱۳۹۸ در ایران تولید می‌شد که با تشدید تحریم‌ها و قطع همکاری رنو، تولیدش در ایران متوقف شد.

۴۵۵ میلیون تومان رنوساندرو مدل 1399

رنو ساندرو استپ وی (اتوماتیک)

رنو ساندرو استپ وی نسخه اسپرت و کراس ساندرو معمولی است. این دو خودرو از نظر فنی تفاوتی با هم ندارند، فقط اینکه استپ وی قد بلندتری نسبت به ساندرو معمولی دارد و همچنین از طراحی اسپرت‌تری برخوردار است. استپ وی از سال ۹۵ مهمان جاده‌های کشور است.

۵۱۰ میلیون تومان رنو ساندور استپ وی اتوماتیک مدل 1399
۴۶۶ میلیون تومان رنو ساندرو استپ وی اتوماتیک مدل 1398

کاپرا ۲

کاپرا ۲ یکی از خودروهایی است که می‌تواند توجه علاقمندان به کلاس پیکاپ و وانت و همین طور آفرودبازها را به خود جلب کند. نسل اول این پیکاپ از ۸۹ تا ۹۵ تولید می‌شد و حالا کاپرا ۲ در مدل دو دیفرانسیل و دو کابین و با موتور داخلی عرضه می‌شود. کاپرا ۲ محصول شرکت چینی ZX AUTO است که در ایران توسط شرکت بهمن موتور مونتاژ و به فروش می‌رسد.

۵۰۰ میلیون تومان کاپرا 2 مدل 1398
۵۳۸ میلیون تومان کاپرا 2 مدل 1399 دو دیفرانسیل

گریت وال وینگل ۵

وینگل ۵ یک پیکاپ دو کابین تک دیفرانسیل و محصول شرکت گریت وال چین است که در ایران توسط شرکت دیار خودرو مونتاژ و عرضه می‌شود. وینگل ۵ بعد از وینگل ۳ به بازار آمد، با این حال از نظر فنی تفاوتی با مدل قبلی ندارد و فقط در ظاهر تغییراتی داشته است.

۴۹۰ میلیون تومان گریت وال وینگل 5 مدل 1397

ریچ

ریچ پیکاپ دو دیفرانسیل و محصول دانگ فنگ چین است. این خودرو در ایران از سال ۱۳۹۰ در شرکت پارس خودرو تولید می‌شود و حتی نشان پارس خودرو روی جلوپنجره این خودرو قرار دارد. در اصل، ریچ محصول مشترک دانگ فنگ و نیسان و نسخه اقتصادی نیسان ناوارا است.

۵۳۵ میلیون تومان ریچ مدل 1399

نویسنده: میلاد قزللو

 

فروش فوری خودرو کارکرده