درباره صافکاری خودرو چه می دانید؟

۱۶ مرداد ۱۳۹۹ درباره صافکاری خودرو چه می دانید؟

گسترش روز افزون خرید و استفاده از خودرو، حوادث ناشی از آن را نیز افزایش می‌دهد. یکی از اتفاقاتی که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق افتد، تصادف است. گرچه ممکن است برخی از رانندگان در طول عمر خود تصادف را تجربه نکنند اما حادثه خبر نمی‌کند و هر لحظه ممکن است حادثه‌ای مثل تصادف پیش آید. شاید در خیلی از تصادفات خودرو آسیب جدی نبیند و در برخی دیگر آسیب وارد شده به خودرو بسیار جدی باشد که در هر صورت ممکن است خودرو نیاز به صافکاری داشته باشد.

در صافکاری خودرو همواره سعی بر این بود است تا نقاط آسیب دیده خودرو یا کمترین علامت باقی مانده از آن، ترمیم شود. پیش تر در خصوص نکاتی درباره صافکاری خودرو صحبت شد و در اینجا درباره اصطلاحات رایج در صافکاری به تفضیل می پردازیم.

 

چه زمانی به صافکاری نیاز است؟

اگر رنگ خودرو به هر دلیل آسیب ببیند و به بدنه آسیبی وارد نشود نیاز به صافکاری نیست و می‌توان با پولیش یا نقاشی رنگ خودرو را ترمیم کرد. خودرو زمانی به صافکاری نیاز پیدا می‌کند که بدنه آسیب دیده باشد که در این صورت صافکار قسمت آسیب دیده را ترمیم می‌کند و ظاهر خودرو به حالت قبل برمی‌گردد. صافکاری و نقاشی خودرو روی قیمت آن تاثیرگذار است و داشتن یک خودروی سالم و بدون رنگ یک چالش است. حال این سوال مطرح می‌شود که صافکاری بدون رنگ بهتر است یا با رنگ و اصلا نحوه تشخیص خودروی تصادفی و یا تعمیری و تشخیص رنگ شدگی خودرو چگونه است؟

صافکاری با رنگ یا بدون رنگ؟

در ابتدا باید بگوییم که همه چیز بستگی به ضربه وارد شده به خودرو دارد. اگر ضربه به شدید نباشد صافکار می‌تواند قسمت آسیب دیده را بدون اینکه نیاز به رنگ داشته باشد ترمیم کند. هرچه ضربه وارد شده به خودرو شدیدتر و عمیق‌تر باشد احتمال اینکه خودرو شما پس از صافکاری نیاز به رنگ داشته باشد بیشتر است. گاهی اوقات نیز ممکن است قسمت‌هایی از خودرو به قدری آسیب دیده باشد که نیاز به تعویض داشته باشد؛ برای مثال ممکن است ضربه وارد شده به درب خودرو تا اندازه‌ای شدید باشد که امکان ترمیم آن وجود نداشته باشد که در این صورت باید تعویض شود. به یاد داشته باشید که انتخاب صافکار بسیار مهم است؛ اگر صافکار حرفه‌ای نباشد، ممکن است پس از ترمیم، قسمت آسیب دیده خودش را روی خودرو نشان دهد اما اگر صافکار حرفه‌ای باشد به احتمال زیاد ظاهر خودرو مانند روز اول می‌شود.

صافکاری بدون رنگ

آشنایی با برخی اصطلاحات صافکاری

 

شاسی‌ کشی

اگر ضربه وارد شده به بدنه‌ خودرو به قدری شدید باشد که ستون‌های اصلی بدنه جا‌به‌جا شده باشد باید شاسی کشی انجام شود. شاسی کشی برگرداندن شاسی خودرو به محل اولیه است. شاسی کشی با جرثقیل یا جک انجام می‌شود.

دستگاه مکش

این دستگاه با مکش قسمت‌های تو رفته را بیرون می‌کشد که بیشتر برای خودروهایی که طراحی منحنی دارد به کار می‌رود. اگر صافکاری قصد ترمیم قسمت آسیب دیده با دستگاه مکش را دارد باید دقت کنید که تخصص کافی را دارد اگر مکش قسمت آسیب دیده به صورت حرفه‌ای انجام نشود ممکن است سبب ریختن رنگ قسمت تو رفته شود.

رنگ کوره‌ای

رنگ کوره‌ای در اتاق‌هایی که مجهز به سیسم پخت رنگ هستند انجام می‌شود و امکان این نوع رنگ کاری در کارخانه‌های خودروسازی وجود دارد چراکه هزینه آن برای صافکاری‌ها بسیار بالا است و امکان فراهم آوردن اتاق رنگ وجود ندارد. صافکاری‌ها برای سریع‌تر خشک شدن رنگ از اشعه UV استفاده می‌کنند. در صورتی که رنگ کوره‌ای در مجاورت تینر قرار بگیرد حل نمی‌شود اما رنگی که در صافکاری‌ها زده می‌شود ممکن است در تماس با تینر حل شود یا به عبارتی رنگ بلند شود.

پولیش کردن خودرو

بدنه خودرو چندین لایه (معمولا ۸ تا ۱۰ لایه) رنگ دارد. این لایه‌ها روی هم قرار می‌گیرند و بدنه خودرو را پوشش می‌دهند. در پولیش کردن خودرو یک لایه از رنگ را برمی‌دارند در نتیجه رنگ خودرو براق‌تر به نظر می‌رسد. پولیش کردن اگر متعدد انجام شود به رنگ خودرو آسیب می‌زند.

واکس پولیش

واکس پولیش لایه رنگ را بر نمی‌دارد و تنها رنگ خودرو را براق می‌کند. واکس پولیش را برای زیباتر نشان دادن خودرو استفاده می‌کنند.

بادگیری

اگر ضربه وارد شده به خودرو در حدی باشد که صافکاری به حالت قبل برنگردد، صافکار اقدام به بادگیری می‌کند در واقع قسمتی که ضربه دیده را با روش‌های مختلف گرم می‌کند و با ضرباتی اقدام به صاف کردن بدنه می‌کند که در اصطلاح به آن بادگیری می‌گویند.

 

نحوه صافکاری خودرو

ویژگی‌های صافکار حرفه‌ای

  • صافکاران متخصص تعمیر خودرو را بدون نیاز به رنگ انجام می‌دهند.
  • در صورت امکان صافکار خوب و حرفه‌ای سعی می‌کند که قسمت آسیب دیده را با صافکاری و نقاشی ترمیم کنید نه اینکه قطعه‌ای را تعویض کند.

 

  • ضخامت بتونه استفاده شده باید نازک باشد تا در مجاورت نور خورشید ترک نخورد.

 

  • اگر صافکار حرفه‌ای باشد، قسمت ضربه دیده را طوری ترمیم می‌کند که مانند سایر قسمت‌های خودرو شود و قابل تشخیص نباشد. قسمت صافکاری شده نباید خط یا چین خوردگی داشته باشد.

 

  • تمام قسمت‌های باز شده باید مانند قبل در جای خود نصب شود و قطعه‌ای از خودرو گم نشود و نصب آن نیز به صاحب خودرو سپرده نشود.

 

  • صافکاری باید به قدری تمیز و حرفه‌ای باشد که بین قسمت تعمیر شده و سایر قسمت‌ها قرینه وجود داشته باشد برای مثال در آسیب دیده بیرون زدگی نداشته باشد.

 

در صافکاری عمق و شدت ضربه وارد شده به خودرو و حرفه‌ای بودن صافکار مهم است؛ بنابراین در انتخاب صافکار وسواس به خرج دهید و حساس باشد چراکه مهارت بالای صافکار می‌تواند ظاهر خودرو را به حالت اولیه برگرداند و خوردگی‌های خودرو مشخص نباشد که در این صورت خودرو شما هنگام خرید و فروش در بازار خودرو با قیمت مناسب‌تری به فروش می‌رسد.

 

نویسنده: شقایق صفی‌خانی