لکسوس LC ۲۰۲۱ و تغییرات چشمگیرش در طراحی!

۲۸ آذر ۱۳۹۹ لکسوس LC ۲۰۲۱ و تغییرات چشمگیرش در طراحی!

لکسوس LC مدل ۲۰۲۱ با نمای خودروی مفهومی، عملکرد عالی و کیفیت خیلی خوب، خودروی خاصی است. این خودرو برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ به بازار آمد و لکسوس برای مدل ۲۰۲۱ تغییرات روی لکسوس ال سی انجام داد. مهم‌ترین تغییرات اعمال‌شده روی این مدل لکسوس، کاهش وزن، تغییرات شاسی و ارائه مدل کانورتیبل است.

طراحی خارجی و داخلی لکسوس LC ۲۰۲۱

طراحی ظاهری لکسوس ال سی کانورتیبل2021

تغییرات کمی در طراحی خارجی Lexus LC 2021 کوپه و کانورتیبل نسبت به مدل‌های قبلی اعمال شده است. طراحی این خودرو می‌تواند از هر زاویه‌ای که دیده شود، توجهات را به سمت خود جلب کند. سقف، جلوپنجره بزرگ و مشبک، چراغ‌های عقب به شکل مسلسل، در مدل جدید هم مثل مدل‌های قبلی است. چراغ‌های ال ای دی جلو و رینگ آلیاژی ۲۱ اینچی به مدل ۲۰۲۱ اضافه شده

است. همچنین خریداران می‌توانند سقف پلاستیکی تقویت‌شده با فیبرکربن را سفارش دهند. بیشترین تغییرات در طراحی خارجی لکسوس LC در مدل کانورتیبل دیده می‌شود، جایی که سقف جمع‌شونده اضافه شده است. سقف این خودرو با استفاده از یک دکمه جمع می‌شود. اما این دکمه در جای مناسبی قرار نگرفته و هنگامی که اولین بار سوار لکسوس ال سی ۲۰۲۱ می‌شوید، باید مدتی دنبال دکمه جمع کردن سقف بگردید. این دکمه در پایین نمایشگر سیستم صوتی و تصویری قرار گرفته است.

نمایی از لکسوس ال سی 2021

 

جمع شدن سقف این مدل لکسوس ۱۶ ثانیه طول می‌کشد و همچنین ۱۵ ثانیه زمان می‌برد تا سقف چهار لایه آن باز شود. سیستم سقف جمع‌شونده لکسوس ال سی ۲۰۲۱ در هنگام رانندگی و با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت کار می‌کند و در صورت لزوم می‌توان از آن برای استفاده از هوای تازه در مکان‌های خوش آب و هوا و همچنین برای در امان ماندن از بارش‌های ناگهانی به راحتی بهره برد. اگرچه صندوق عقب این مدل کروکی از مدل کوپه فضای کمتری دارد، با این حال سقف این خودرو هیچ بخشی از صندوق عقب را نمی‌گیرد.

سقف لکسوس ال سی ۲۰۲۱ محکم و پایدار است و کابین آن به لطف طراحی هوشمندانه و فناوری کنترل صدا، در هنگامی که سقف در جای خودش قرار دارد، شبیه به مدل کوپه به نظر می رسد. بدین ترتیب در هنگام رانندگی، صدای باد و همین طور سایر صداهای خارجی به سختی شنیده می‌شوند.

ممکن است دلتان بخواهد تا جای ممکن بدون سقف استفاده کنید، نه به دلیل اینکه سقف پارچه‌ای آن کمی تاثیر منفی روی عملکرد خودرو می‌گذارد، بلکه به این دلیل که می‌خواهید از رانندگی در فضای باز لذت ببرید. همچنین در قسمت عقب خودرو یک بادگیر هم نصب شده است.

با استفاده از طراحی آیرودینامیکی هوشمندانه لکسوس، در هنگام رانندگی در بزرگراه‌ها می‌توانید در حالت بدون سقف، شیشه‌های ال سی ۲۰۲۱ را بالا بدهید و با صدای کمی بلندتر از حالت عادی با سرنشینان صحبت کنید و یا اینکه سیستم صوتی مارک لوینسون را روشن کنید و  موسیقی بشنوید.

کیلومترشمار به صورت دیجیتالی است و نمایشگر لمسی سیستم صوتی و تصویری در مرکز داشبورد قرار گرفته است. یک ساعت آنالوگ هم در کنار نمایشگر سیستم صوتی و تصویری کار گذاشته شده است. روکش داشبورد و درها و صندلی‌های لکسوس ال سی ۲۰۲۱ از چرم است و بنا به رنگ خودرو می‌تواند قهوه‌ای و یا مشکی باشد. سیستم‌های ایمنی این خودرو عبارتند از: هشدار تصادف از جلو و کروز کنترل رادار فعال.

مشخصات فنی لکسوس ال سی ۲۰۲۱

طراحی داخلی لکسوس ال سی 2021 کانورتیبل

لکسوس LC کانورتیبل ۲۰۵۹ کیلوگرم وزن دارد و ۹۰ کیلوگرم از مدل کوپه سنگین‌تر است و به این ترتیب سنگین‌ترین مدل ال سی محسوب می‌شود. این خودرو ژاپنی حتی از مدل هیبریدی که باتری ۵۴ کیلوگرمی دارد نیز سنگین‌تر است. لکسوس ال سی ۲۰۲۱ از یک پیشرانه ۵ لیتری V8 بهره می‌برد. بیشینه اسب بخار این موتور ۴۷۱ اسب بخار و گشتاور آن ۵۴۱ نیوتن متر است.

شتاب ۰ تا ۱۰۰ لکسوس ال سی کوپه ۴.۴ ثانیه است و فقط ۰.۲ ثانیه از مدل کانورتیبل سریع‌تر است. مثل بیشتر موتورهای بزرگ تنفس طبیعی، موتور این مدل لکسوس نیز شتاب کمتری از موتورهای توربو شارژر دارد. به راحتی می‌توانید از شنیدن صدای موتور ۵ لیتری این خودرو لذت ببرید. البته به دلیل شتاب کمتر، برای این کار باید پایتان کمی بیشتر روی پدال گاز فشار دهید.

جعبه دنده ۱۰ سرعته اتوماتیک هم باعث می‌شود تا صدای موتور برای راننده گوش‌نوازتر شود. صدایی که در هنگام تعویض دنده دستی از اگزوز شنیده می‌شود، خوشایند است. دسته‌های تعویض دنده پشت فرمان به خوبی کار می‌کنند و البته همچنان می‌توانید از جعبه دنده در حالت تمام اتوماتیک استفاده کنید. تعویض دنده اتوماتیک کاملا روان بوده و رانندگی را آسان می‌سازد.

فرمان‌پذیری هیچ وقت نقطه قوت لکسوس ال سی نبوده و در مورد مدل کانورتیبل هم صادق است. فرمان خودرو نرم بوده و ثبات خوبی دارد و اجازه می‌دهد تا خودرو را به راحتی کنترل کنید.

سواری لکسوس ال سی ۲۰۲۱ نرم و راحت بوده و کمک فنرهای آن به راحتی جلوی ضربات دست‌اندازهای مسیر را می‌گیرند. حتی با وجود رینگ‌های ۲۱ اینچی و فاصله کم لاستیک‌های خودرو با بدنه، باز هم در مسیرهای پر دست‌انداز سواری خوبی دارد.

 

نمایی از لکسوس کانورتیبل 2021 ال سی

فروش فوری خودرو

ارزش خرید لکسوس ال سی ۲۰۲۱

بدنه فلزی لکسوس ال سی ۲۰۲۱ تکامل طراحی خودروهای لوکس و اسپرت کمپانی لکسوس است و کابین خودرو نیز مانند مدل ال اس با مواد مرغوب و باکیفیت کار شده است. لکسوس ال سی هم در مدل کانورتیبل و هم در مدل کوپه ظرفیت چهار سرنشین را دارد اما در حقیقت مناسب دو نفر است.

البته لکسوس LC ۲۰۲۱ چه مدل کوپه و چه مدل کانورتیبل آن از نظر اقتصادی کاملا مقرون به صرفه نیست. مدل کوپه آن ۹۲،۹۵۰ دلار قیمت دارد و لکسوس ال سی کانورتیبل ۸۰۵۰ دلار گران‌تر است و با قیمت ۱۰۱،۰۰۰ دلار به فروش می‌رسد. با این حال تفاوت قیمت مدل کوپه با مدل کانورتیبل لکسوس ال سی از رقبایشان کمتر است.

 

فروش فوری خودرو

نویسنده: میلاد قزللو