هیوندا ورنا، نوباوه جدید کره جنوبی!

۱۹ مرداد ۱۳۹۹ هیوندا ورنا، نوباوه جدید کره جنوبی!

شرکت خودروساز کره جنوبی تبار هیوندای که همیشه گام‌های موفقی در زمینه تولید خودروهای شناخته شده برداشته است بار دیگر با تولید خودرو هیوندا ورنا موفقیت مداوم و همیشگی خود را در این زمینه اثبات کرده است. خودرو هیوندا ورنا چهره‌ای جدید است که شرکت هیوندای در سال 2019 میلادی از آن رونمایی کرد. این اتومبیل به نوع دیزل ورنا BS6 انتظار می رود که در ماه مارس 2020 رونمایی شود. این خودرو از انواع خودروهای Mid-size به حساب می‌آید و از سدان‌های زیبایی است که با تعداد کمی تصویر از طراحی داخلی خود بسیاری را تا به امروز مجذوب خود کرده است. اولین نسخه از ورناها در سال 2017 وارد بازار شد و تا به امروز با تغییرات گسترده در نسخه‌های جدید، جایگاه خود را در بازار خودرو اثبات کرده است.

بررسی طراحی خارجی هیوندا ورنا

ظاهر هیوندا ورنا 2020 به طور گسترده نسبت به خانواده سدان آن تغییر بسیاری کرده است. با توجه به ورود رنگ‌های جدید در صنعت خودروسازی، یکی از وجوه متفاوتی که در طراحی خارجی این خودرو دیده می‌شود رنگ‌های جدید و نویی است که تاکنون در صف سدان‌های تولید شده دیده نشده است؛ یکی از رنگ‌های بسیار شیکی که شاید بتوان دید، رنگ طلایی قهوه‌ای است که در بدنه هیوندا ورنا دید به کار رفته است. یکی دیگر از تغییرات ظاهری ورنا هیوندای شیشه جلویی این خودرو است که در مقایسه با نسخه‌های قبلی‌اش بزرگ‌تر و با نقطه کور بسیار کم‌تری ساخته شده است. اما در کل می‌توان گفت که طراحی ظاهری این خودرو از خواهران و برادران دیگرش مانند هیوندای النترا و سوناتا گرفته شده است. البته لازم به ذکر است که طول این خودرو نسبت به نسخه‌های سابق 25 میلی متر بزرگ تر است. جدا از تمام این تغییرات، چراغ های جلوی این سدان با چهره ای جدید و فناوری LED DRLs طراحی و روانه بازار شده است و البته با قالب طرح اطلسی در شیشه چراغ اش و پلاستیک سیاه چشمان این اتومبیل را کشیده تر و مجلسی تر شده است. با طرح پره های برند هیوندای برجسته تر و شفاف تر بر دماغه این خودرو، در همان نگاه اول، متوجه رویارویی با یک تغییر گسترده و هوشمندانه خواهید شد.

 

بررسی طراحی خارجی هیوندا ورنا

طراحی خارجی و نمای عقب خودرو

اگر در حال صحبت در مورد طراحی خارجی جلو ماشین هستیم نباید قسمت پشت هیوندا ورنا را که با تغییراتی به مراتب بیش‌تر ساخته شده است را فراموش کنیم. رینگ‌های این خودرو با الماس تراشی‌های بیش تر از قبل، شکلی جدید و فانتزی به خود گرفته است و می توان گفت ظرافت تراشه ها از سری های قبل این خودرو دوبرابر شده است. چراغ عقب هیوندا ورنا با دنباله ای یک دست هر دو چراغ را به صورت یک پارچه به هم متصل کرده است. این تغییر در مورد چراغ های عقب این خودرو باعث شده تا ارتفاع پلاک کمی پایین تر بیاید و شکلی شکیل را به قسمت پشت خودرو بدهد. همچنین طرح قالب چراغ های عقب این خودرو با پس زمینه ای مستطیلی شکل باعث شده تا انعکاس ناشیانه نور به شدت کاهش پیدا کند و دقت نوررسانی آن به دو برابر افزایش پیدا کند. روکش به کار رفته در قالب پشتی ورنا هیوندای از جنس آلومینیوم اطلسی است و زیبایی و ظرافت خاصی را به خودرو می دهد.

طراحی خارجی و نمای عقب خودرو

طراحی داخلی ورنا هیوندای

در مقایسه با تغییرات چشمگیری که این اتومبیل در طراحی خارجی خود داشته است، تغییرات داخلی آن تغییر چندانی نداشته است. طرح داشبورد این خودرو مانند همان سری قبل است و تنها تغییری که می توان دید در نشیمن گاه جلویی خودرو است که قالبی راحت‌تر‌ دارد. اما با این همه نمی‌توان از حق گذشت که صفحه‌های دیجیتالی به کار رفته در فضای داخلی این خودرو از قدرت و امکانات بیش‌تری برخوردار است و خبر از آینده‌ای پیشرفته‌تر در خودروهای هیوندای به ویژه ورنا هیوندای می‌دهد. علاوه بر این، این نسل از هیوندای توانسته صفحات تاچ بزرگ تری نسبت به سری های قبل معادل اینچ را به بازار عرضه کند.

طراحی داخلی ورنا هیوندای

مشخصات فنی خودرو هیوندا ورنا

بدیهی است که تمام سدان‌ها به BS6 جدید مجهز هستند و برای هر صدکیلومتر1.5 لیتر بنزین مصرف می‌کنند و موتور دیزلی مخصوص به خود را دارند. این خودرو در بازار ایران با موتورهای 1.5 لیتری و 1.6 لیتری حضور دارد. هیوندا ورنا 4 سیلندر است و تا 91 اسب بخار یکی از خودروهای منتخب در میان مصرف کنندگان داخلی است. این اتومبیل دیفرانسیل جلو است و دنده پنج سرعته آن نیرو و تسلط ماشین را به چرخ های جلو منتقل می کند. گیربکس این اتومبیل 4 دنده اتوماتیک است و شتاب آن در هر ثانیه 10.9 است. قدرت اسب بخار هیوندا ورنا به 5800/105 می رسد. طول و عرض و ارتفاع این خودرو بر حسب میلی متر 4260/1680/1395 است و وزن آن 1010 است. استاندارد آلایندی این سدان یورو 3 و حجم مخزن آن 45 لیتر است. همچنین، شیشه های عقب و جلو این خودرو برقی هستند.

بررسی وضعیت فروش هیوندا ورنا

از آن جایی که این خودرو از محبوبیت بالایی در ایران برخوردار است پس با این حساب بازار خرید و فروش هیوندا ورنا نیز به همان میزان داغ است. اما باید به خاطر داشت که برای خرید چنین خودرویی باید از شرکت‌ها و مجموعه‌های معتبری کمک بگیرید تا در اسرع وقت بتوانید خودروی کارکرده‌تان را به راحتی به فروش برسانید.

 

نویسنده: احسان والیان