آیا واردات خودرو های کارکرده به بازار خودرو کشور آزاد می‌شود؟!

۳۰ دی ۱۳۹۹ آیا واردات خودرو های کارکرده به بازار خودرو کشور آزاد می‌شود؟!

وزیر جدید صمت، فرصت یک هفته به کمیته خودرو داده تا راهکارهای خود را برای ساماندهی بازار خودرو اعلام کنند. برخی منابع آگاه عنوان می‌کنند که واردات خودروهای کارکرده دست دوم نیز ممکن است راهی برای کاهش التهابات بازار خودرو باشد.

چیزی به پایان فرصت یک هفته‌ای وزیر صنعت، معدن و تجارت به کمیته خودرو برای ارائه راهکارهای ساماندهی بازار خودرو نمانده است. به نظر می‌رسد رشد تولید، ایجاد قطب جدید خودروسازی و تقویت بخش خصوصی راهکارهایی باشد که کمیته خودرو ارائه می‌دهد اما زمزمه‌های واردات خودروهای دست دوم نیز به گوش می‌رسد که اندکی جای تامل دارد.

شروع تحریم‌ها خودروسازان ایرانی را با چالش‌های جدی روبه‌رو کرد. خروج شرکای خودروساز خارجی و افزایش نرخ ارز نفس تولید خودرو را به شماره انداخت و تولید خودرو در کشور نسبت به سال‌های گذشته کاهش پیدا کرد و توان میان عرضه و تقاضا را در هم ریخت. از سویی دیگر ممنوعیت واردات خودرو و افزایش عجیب قیمت خودروهای داخلی شوک بزرگی به بازار خودرو بود و شیوع ویروس کرونا نیز ضربه سنگینی بود که به تولید و بازار خودرو وارد شد. تلاش برای کاهش قیمت خودرو با افزایش پیش فروش خودرو‌ها و تغییر روش فروش تا به اکنون ثمری نداشته است و تنها کاهش نرخ ارز در روزهای اخیر تب افزایش قیمت خودرو را کمی پایین آروده است. از شروع تحریم خودروسازی ایران تاکنون، سه وزیر و سرپرست به وزارت صمت آمده و رفته‌اند که هرکدام راه خود را برای بازار خودرو در پیش می‌گرفتند اما هیچ کدام از آنها نتوانسته سدی بر افزایش قیمت خودرو باشد.

دلایل عدم ترخیص خودروهای دپویی در سال 99

بعد از گذشت سه سال از اعلام ممنوعیت واردات خودرو به کشور، همچنان بیش از دو هزار دستگاه خودرو وارداتی در گمرک دپو شده و خاک می‌خورند. گمرک به دلایل مختلفی مانند عدم ثبت سفارش، تولید در آمریکا و یا به سفارش آمریکا، عدم وجود نمایندگی برای خدمات پس از فروش، موتور با حجم ۲۵۰۰ سی سی و بیشتر، ارزش بیشتر از ۴۰ هزار دلار، مشخص نبودن منبع ارز و رعایت نکردن استانداردهای داخلی از ترخیص این خودروها جلوگیری می‌کند.

همچنین عدم توافق و هماهنگی بین سازمان‌های مربوطه، شامل وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان استاندارد و بانک مرکزی مزید بر علت می‌شود تا خودروهای وارداتی در گمرک دپو شده و خاک بخورند.

برای حل این مشکل، جلسه‌ای بین نمایندگان وزارت صمت، گمرک، بانک مرکزی، مناطق آزاد، سازمان تعزیرات، سازمان بنادر و سازمان اموال تملیکی برگزار شد. بر این اساس، این سازمان‌ها مهلت دارند تا ۱۲ بهمن برای اجرای توافقات و تصمیمات این جلسه اقدام کرده و نتیجه آن را به معاون اول رئیس جمهور اعلام کنند.

 

وزارت صمت انحصار خودرو را می‌شکند؟!

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: ما به دنبال شکستن انحصار تولید خودرو هستیم. علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت معدن و تجارت در مصاحبه با صدا و سیما اعلام کرد وزارت صمت به عنوان مسئول سیاست گذاری، به دنبال خروج بازار خودرو از انحصار دو خودروساز بزرگ دولتی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته اگر می‌خواهیم در کشور خودرو با کیفیت و امن داشته باشیم، باید بازار را رقابتی و از انحصار خارج کنیم. او تاکید کرده که شکستن انحصار تنها با واردات خودرو نیست و این یکی از راه‌های آن است.

تیر خلاص دولت به آزادسازی واردات خودرو؛ آزادسازی واردات از سال آینده تکذیب شد

واردات خودرو در سال ۱۴۰۰ آزاد می‌شود؟ سخنگوی ستاد بودجه اعلام کرد حقوق ورودی ۲ هزار میلیارد تومانی در بخش درآمدی دولت به معنای آزادسازی واردات خودرو نیست و واردات خودرو همچنان ممنوع است.

ارایه لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به مجلس شورای اسلامی و انتشار جزئیات آن مشخص کرد که در بند واردات خودرو در بخش درآمدها، ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان حقوق ورودی برای دولت پیش بینی شده است و با انتشار این اخبار احتمال آزادسازی واردات خودرو بالا گرفت چراکه حقوق ورودی خودرو در سال ۱۳۹۹ برای واردات خودرو صفر بود. انتشار این اخبار واکنش سخنگوی ستاد بودجه را به همراه داشت.

مژگان خانلو سخنگوی ستاد بودجه اعلام کرد حقوق ورودی ۲ هزار میلیارد تومانی در بخش درآمدی دولت به معنای آزادسازی واردات خودرو نیست و واردات خودرو همچنان ممنوع است و تصمیمی از سوی دولت برای آزادسازی واردات خودرو گرفته نشده.

گفتنی است که حقوق ورودی خودرو برای خودروهای دپو شده در گمرک بوده و هنوز تصمیمی برای ترخیص آنها اتخاذ نشده است.

عزم وزیر جدید صمت برای ساماندهی بازار خودرو

وزیر تازه نفس وزارت صمت از اعضای کمیته خودرو خواسته تا راهکارهایی را برای ساماندهی بازار خودرو ارائه کنند. شنیده‌ها از آزادی واردات خودرو نه در قالب خودروهای صفر بلکه خودروهای دست دوم حکایت دارد و باید دید پس از پایان فرصتی که علیرضا رزم حسینی، وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت به کمیته خودرو داده چه گزینه‌هایی پیشنهاد و بررسی می‌شود.

واردات خودروهای دست دوم آزاد می‌شود؟

واردات خودرو برای حفظ منابع ارزی ممنوع شده است و بعد از گذشت چیزی حدود دو سال از این تصمیم، دولت علاقه‌ای به لغو آن نشان نداده است. حالا با آمدن وزیر جدید صمت زمزمه‌هایی از واردات خودرو به گوش می‌رسد اما نه آزادی واردات خودروهای صفر بلکه آزادی واردات خودروهای دست دوم.

رشته واردات خودروهای دست دوم، سری دراز دارد. مسئله‌ای که چندین بار عنوان و از سمت مسئولین مربوطه تکذیت شد اما پس از گذشت چند سال دوباره چنین خبرهایی به گوش می‌رسد. تاکنون هیچ یک از مقامات رسما از واردات خودروهای دست دوم صحبت نکرده‌اند اما روزنامه دنیای اقتصاد با استناد به برخی منابع آگاه از روی میز بودن این گزینه نیز خبر می‌دهد.

برخی از کارشناسان حوزه خودرو معتقدند که آزادسازی واردات خودرو می‌تواند قیمت‌ها را کنترل کند اما با مطرح شدن موضوع واردات خودرو بحث میزان تعرفه و چالش ارز به میان می‌آید که هر کدام بر قیمت خودرو اثرگذارند و باید دید چه راهکارهایی برای آن در نظر گرفته می‌شود.

خودروهای دست دوم چالش‌های کیفیت را نیز با خود به همراه دارد اینکه خودروها با چه میزان کارکرد و چه کیفیت می‌خواهند وارد کشور شوند؟ این راه اگرچه می‌تواند بر بازار خودرو اثر داشته باشد اما چالش‌های زیادی را نیز به همراه دارد که ابتدا باید دید آیا چنین راهکاری مورد قبول واقع می‌شود و حل چالش‌های آن چگونه خواهد بود.

واردات خودروهای دست دوم یک مزاح است

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو درباره واردات خودروهای دست دوم به کشور گفته موضوع واردات خودروهای دست دوم جدی نیست و این خبر یک مزاح است. به گفته مهدی دادفر، برای واردات خودروهای دست دوم باید استانداردها رعایت شود که خودرو دست دوم با استاندارد کافی وجود ندارد.

آزادسازی واردات خودرو به کجا رسید؟

کلیات طرح ساماندهی بازار خودرو در آبان ماه ۹۹ به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید و در این طرح  شرط چهار  برای آزادسازی واردات خودرو مطرح شده است و تنها براساس آن واردات خودرو ممکن می‌شود.

 

۴ شرط مجلسی‌ها برای آزادسازی واردات خودرو

  • واردات خودرو در ازای ارز تامین شده از محل فروش نفت یا صادرات نفت
  • واردات خودرو با سرمایه بدست آمده از محل صادرات خودرو
  • واردات خودرو با سرمایه‌های ارزی خارج از ایران (برای افرادی که تعهداتی نسبت به دولت نداشته باشند)
  • واردات خودرو با سرمایه بدست آمده از محل صادرات قطعات خودرو

 

این چهار شرط مجلس درحالی مطرح شده که صاردات قطعه و خودروهای ملی عدد بزرگی را نشان نمی‌دهد و به نظر می‌رسد شرط و شروط‌های مجلس با طرح پیشنهادی انجمن وارد کنندگان خودرو تضاد بسیاری داشته باشد و نمی‌توان به آزادسازی واردات خودرو در کوتاه مدت خوشبین بود.

(به روز رسانی در تاریخ 1399/10/30)

نویسنده: شقایق صفی خانی- میلاد قزللو

 

فروش خودرو