ونوسیا D60 پلاس، فرزند دانگ فنگ و رنو-نیسان

۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ونوسیا D60 پلاس، فرزند دانگ فنگ و رنو-نیسان

ونوسیا D60 یکی از محصولات جوینت ونچر دانگ فنگ و گروه خودروسازی رنو-نیسان است که بر مبنای پلتفرم نیسان سیلفی توسعه یافته و از سال ۲۰۱۷ تاکنون روی خط تولید قرار داشته است.

اخیرا کمپانی ونوسیا (زیرمجموعه دانگ فنگ) مدل دی ۶۰ پلاس را روانه بازار کرده و تغییرات ظاهری متعددی در آن به وجود آورده است.

طراحی ونوسیا D60 پلاس

ونوسیا دی 60 پلاس

طبق اطلاعات منتشرشده، ابعاد دی ۶۰ پلاس نسبت به نسخه معمولی متحول شده و ظاهر آن نیز با توجه به تصاویر انتشاریافته، از جنبه‌های اسپرت و البته تا حدی نازیباتر برخوردار شده به نحوی که باید گفت مدل‌های پیشین جذابتر بودند و المان‌های عامه‌پسند افزون‌تری را از خود به نمایش می‌گذاشتند.

در نمای روبرو صرفا با استفاده از المان‌های ساده و نه‌چندان خوش‌ترکیب، چهره‌ای متمایز و تا حدی بدوی برای این سدان چینی رقم زده شده است که هرچند خلاقانه به نظر می‌رسد، اما این خلاقیت با سلیقه مشتریان خیلی همسو نیست.

در بخش عقب نیز به رسم بسیاری از خودروهای امروزه، از چراغ‌های پیوسته بهره برده شده که به نوبه خود نمایی نسبتا جذاب و متعادل را برای این سدان خانوادگی پدیدار کرده است.

درون کابین نخستین المانی که نظر شما را به سمت خود جلب خواهد کرد، نمایشگر بزرگ در میانه داشبورد به همراه چند مورد از کلیدهای دیجیتال لمسی است که موجب حذف کامل دکمه‌های فیزیکی از این ناحیه شده و درمجموع نمایی کلاسیک با افق‌های آینده‌نگرانه را برای کابین D60 پلاس به وجود آورده است.

طراحی عضلانی و دی-کات غربیلک فرمان نیز حس و حال مهیج‌تری را به راننده انتقال خواهد داد. صندلی‌های جلو حالتی اسپرت و ارگونومیک پیدا کرده‌اند که در نتیجه بدن سرنشین را چه از جوانب و چه از ناحیه پاها، به حد مطلوب در بر می‌گیرند و قادرند حین عبور از پیچ‌ها، کاربران را سر جای خود به نحوی ایمن ثابت نگاه دارند.

مشخصات فنی ونوسیا D60 پلاس

شرکت سازنده یک موتور ۱.۶ لیتری ۱۲۶ اسب بخاری برگرفته از محصولات نیسان موسوم به HR16 را برای ونوسیا دی ۶۰ پلاس در نظر گرفته و آن را با یک گیربکس 5 دنده دستی و یا جعبه دنده اتوماتیک سی وی تی به بازار عرضه کرده است. همچنین نسخه الکتریکی این خودرو نیز در آینده وارد عرصه خواهد شد که هنوز اطلاعات آن به طور رسمی در دسترس قرار ندارد.

سخن آخر

ونوسیا دی ۶۰ پلاس در بازار چین حدود ۱۱ تا ۱۵ هزار دلار قیمت دارد و پیش از این اخباری مبنی بر عرضه آن توسط یکی از خودروسازان داخلی در فضای مجازی منتشرشده بود که البته هیچ‌گاه به تایید نرسید.

ونوسیا دی ۶۰ پلاس از لحاظ ظاهری احتمالا چندان موردپسند مشتریان داخلی و البته کلیه مشتریان جهانی قرار نگیرد اما اگر خودروسازان داخلی سراغ نسخه فیس لیفت ۲۰۱۹ این محصول بروند و آن را با قیمت مناسب به بازار کشور عرضه کنند، به احتمال قوی باید شاهد یک رقیب قدر در برابر چری آریزو ۶ و آریزو ۵ توربو در بازار کشور باشیم.

نویسنده: حسین باباپور

فروش فوری خودرو کارکرده