بررسی مشخصات کوییک اتوماتیک، خودرو اقتصادی سایپا

۲۵ تیر ۱۴۰۰ بررسی مشخصات کوییک اتوماتیک، خودرو اقتصادی سایپا

دوران بازگشت تحریم‌های صنعتی و تاثیر آن بر تولیدات و نوع همکاری خودروسازان داخلی با شرکای خارجی باعث شد که خودروسازان تلاش بیشتری کنند تا با افزایش تنوع در محصولات فعلی‌شان، سهم فروش خود از بازار داخلی را همچنان حفظ کنند.

سایپا با ارائه مدل کوییک اتوماتیک سعی دارد تا یکی از پرفروش‌ترین محصولات خود یعنی مدل کوییک را در صدر فروش نگه دارد. این در حالی است که نسخه اتوماتیک کوییک تنها در زمینه ارائه برخی آپشن‌های نسبتا جزئی اما مهم، با مدل‌ دنده دستی تفاوت دارد.

مشخصات فنی کوییک اتوماتیک

زمزمه تولید خودرو جدید گروه خودروسازی سایپا از زیرمجموعه پارس خودرو در سال ۱۳۹۵ استارت خورد. خودرویی که سال ۱۳۹۷ به بازار وارد شد، نسخه تغییر یافته و هاچ‌بک شده ساینا و به نوعی رقیب پژو ۲۰۶ تیپ ۲ گروه خودروسازی ایران خودرو (ایکو)، از سوی گروه خودروسازی سایپا بود که کوییک نام گرفت.

این خودرو تاکنون در تیپ‌های کوییک، کوییک اس و جی (S و G)، کوییک آر و حالا کوییک آر پلاس به بازار عرضه می‌شود تا تنوع سبد محصولات گروه خودروسازی سایپا را تا جای ممکن حفظ کند. تغییرات میان نسخه‌های عرضه شده کوییک تاکنون شامل سطح آپشن‌های رفاهی و تمایز‌های ظاهری اندک آن‌ها است. مشخصات فنی کوییک اتوماتیک به شرح جدول زیر خواهد بود.

مشخصات فنی سایپا کوییک اتوماتیک

کد پیشرانه/استاندارد آلایندگی

M15/ یورو ۴

تعداد سیلندر/تعداد سوپاپ/حجم موتور (L)

۴/۸/۱.۵

قدرت (HP)/در دور (RPM)

۵۳۰۰/۸۷

گشتاور (N.M)/در دور (RPM)

۴۰۰۰/۱۲۸

گیربکس

اتوماتیک CVT

مصرف سوخت متوسط (L/100Km)

۷.۷

وزن (Kg)

۱۰۶۵

حداکثر سرعت (Km/H)

۱۷۰

سایپا نسخه کوییک را در دو نسخه پنج سرعت دستی و اتوماتیک CVT روانه بازار کرد. نسخه اتوماتیک CVT در میان مشتریان به اشتباه با نام کوییک پلاس شناخته می‌شود در حالی که گروه خودروسازی سایپا پسوند پلاس را برای نسخه پرآپشن‌تر R با نام کوییک R+ (آر پلاس) برگزیده است.

نسخه اتوماتیک کوییک از پیشرانه مشترک با نسخه پنج سرعت دستی بهره می‌گیرد اما پیشرانه M15 در نسخه اتوماتیک به دریچه گاز و سیستم پدال گاز برقی مجهز شده است در حالی که نسخه دنده دستی از سیستم سنتی‌تر دریچه گاز مکانیکی بهره می‌برد.

طراحی کوییک اتوماتیک

کوییک از بدو عرضه به بازار کشور، تلاش داشت تا با استفاده از المان‌‌‌هایی چون باربرند سقفی (روف رک)، پلاستیک‌ها تزئینی مشکی رنگ بر دامن خودرو و البته نوشته نه چندان متقاعد کننده Cross بر روی بدنه، خود را به عنوان یک کراس اوور بسیار کوچک شهری در دل مشتریان جا کند. مهم نیست که کوییک موفق به انجام این کار شد است یا نه اما این خودرو توانست به عنوان اقتصادی‌ترین خودرو تولیدی گروه خودروسازی سایپا به عنوان یکی از ارزان قیمت‌ترین خودروهای بازار مجهز به گیربکس اتوماتیک ایفای نقش کند.

نمای داخلی نسخه اتوماتیک کوییک با نمونه دستی تقریبا هیچ تفاوتی ندارد اما نسخه اتوماتیک به دلیل عرضه با سیستم مولتی مدیا مجهز به نمایشگر لمسی هفت اینچی، در میانه داشبرد از طراحی اندکی متفاوت با نمونه دستی بهره می‌گیرد.

مزایا و معایب کوییک اتوماتیکنمایی از کوییک اتوماتیک

اولین ایرادی که به کوییک وارد است نوع طراحی آن است که به مزاق بسیاری خوش نیامد. نسخه‌های دیگر این خودرو نظیر کوییک S و G و کوییک R به بازار آمدند تا با ایجاد برخی تمایزهای طراحی کمی بر پیچیدگی بصری آن بی‌افزایند.

کوییک را نمی‌توان الزاما خودرویی زیبا دانست. از سوی دیگر کیفیت مونتاژ و مخصوصا کیفیت متریال به کار رفته در نمای داخلی این خودرو تا حدی ارزان است اما مزیت بزرگی که خانواده کوییک با خود به همراه دارد سطح آپشن‌های رفاهی قابل قبول آن در برابر مبلغ پرداختی است. کوییک یکی از اقتصادی‌ترین خودروهای تولیدی بازار داخل است که با حفظ فاصله خود با رقبا و ارائه برخی آپشن‌های نسبتا مهم برای مشتریان آپشن پسند ایرانی، توانست بازار انحصاری خود را برپا کند.

نسخه اتوماتیک کوییک به دلیل بهره گیری از دریچه گاز برقی توانست سیستم کروز کنترل را به عنوان آپشن استاندارد ویژه نسخه اتوماتیک به مشتریان هدیه کند. همچنین این خودرو تنها در نسخه اتوماتیک از سیستم کمکی فرمان الکتریکی بهره می‌گیرد در حالی که نسخه دنده دستی از نوع سنتی‌تر هیدرولیکی استفاده می‌کند. سیستم کمکی فرمان برقی به دلیل عدم استفاده از توان پیشرانه برای عمل کردن، باعث می‌شود توان تولیدی پیشرانه به میزان بیشتری در اختیار چرخ‌ها قرار بگیرد. در نتیجه میزان مصرف سوخت متوسط نسخه اتوماتیک کوییک در برابر نسخه دستی تنها برابر با حدود ۰.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر بیشتر است که به واقع قابل چشم پوشی است.

طول کوییک برابر با ۷۰ میلی‌تر کشیده‌تر از ۲۰۶ است اما فاصله محورهای آن معادل 30 میلی‌متر کوتاه‌تر است. با این حال حجم صندوق بار آن برابر با 225 لیتر است که تنها 20 لیتر از پژو 206 کم‌تر است. در نتیجه شاید کوییک به بهینه بودن پژو 206 طراحی نشده باشد اما در نهایت موفق شده است میان آسایش فضای داخلی و حجم صندوق بار تناسب قابل قبولی برقرار کند.

پیشرانه کوییک اتوماتیک اندکی قوی‌تر از پیشرانه 1.4 لیتری پژو 206 تیپ دو است اما اندکی نیز از آن سنگین‌تر است. در نتیجه می‌توان رفتار فیزیکی این دو خودرو را با یدگیر برابر دانست. اما کوییک با گیربکس اتوماتیک و نمایشگر لمسی مولتی مدیا قابل دسترسی است و این مهم یه آن مزیتی غیر قابل چشم پوشی می‌بخشد.

از آپشن‌های ارزشمند دیگر کوییک اتوماتیک باید به دوربین دید عقب، سیستم ورود و استارت بدون کلید و قابلیت سفارش صندلی راننده با تنظیم الکتریکی اشاره کرد که نه تنها در پژو 206 تیپ دو، بلکه در نسخه دستی کوییک نیز در دسترس مشتری نیست.

نتیجه گیری

کوییک گزینه خوبی بود تا گروه خودروسازی سایپا با گروه خودروسازی ایران خودرو بر سر بازار هدف پژو 206 سرشاخ شود. پس از گذر دو دهه از تولید پژو 206، کوییک به عنوان خودرویی جدید شناخته می‌شود که با تیپ 2 پژو 206 در یک خانواده قرار می‌گیرد. مهمترین برتری‌های کوییک ارائه سطح آپشن‌های رفاهی بیشتر در بازه قیمتی کم‌تر و طراحی متفاوت‌تر (نه الزاما زیباتر) است که باعث می‌شود مشتریان جوان و آپشن پسند بازار امروز کشور به سوی این خودرو جذب شود.

گروه خودروسازی سایپا انتظار دارد با افزایش میزان آپشن‌های ارائه شده بر کوییک که اتفاقا هر بار به تغییر پسوند نام این خودرو (نظیر کوییک آر پلاس) می‌انجامد، بتواند هر روز سهم بازار بیشتری را از آن خود کند و مشتریان خودرویی چون H30 کراس ایران خودرو را به سوی گزینه اقتصادی‌تری چون کوییک اتوماتیک بکشاند.فروش فوری خودرو

نویسنده: شهاب انیسی