۱۰ خودرو معروف و پرطرفدار هالیوود

۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۱۰ خودرو معروف و پرطرفدار هالیوود

خودروها معمولا ستاره‌های فیلم‌های طرفدار محسوب نمی‌شوند، اما تعدادی خودرو هستند که در تاریخ هالیوود به اسطوره تبدیل شده و به نوعی سوپر استار صنعت خودرو محسوب شده‌اند.

تصور کنید فیلم‌های جیمز باند بدون حضور ماشین‌های این فیلم تا چه میزان کسل کننده می‌شد و یا بتمن اصلا بدون ماشینش دیگر بتمن نبود. در این گزارش قصد داریم خودروهای سوپر استاری که تاثیر زیادی در فیلم‌ها داشته و و بخش جدانشدنی تاریخ سینما تبدیل شده‌اند را مرور کنیم. این لیست متعلق به «معروف‌ترین خودروهای سینما» می‌شود.

۱۰.  فولکس واگن بیتل هربی ۱۹۶۳

نمایی از فولکس واگن بیتل

فیلم کمدی The Love Bug که محصول سال ۱۹۶۸ است، یک فولکس واگن بیتل ۱۹۶۳ را به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی فیلم، در پس و پیش تصویر قرار می‌دهد.

اما این مدل، یک بیتل ساده نبود. یک فولکس واگن خاص به نام هربی بود که خط های قرمز، سفید و آبی داشت؛ جالب اینجاست که این مدل پس از ورود به بازار، در بیشتر فیلم‌های هالیوودی ساخته شده در آن دهه حضور داشت. فولکس واگن بیتل در لیست خودروهای سوپراستار رتبه دهم را از آن خود کرده است.

۹. کادیلاک میلر متور آمبولانس ۱۹۵۹

نمایی از کادیلاک میلر

Ecto-1 نامی بود که صاحبان آن در فیلم Ghostbusters در سال ۱۹۸۴ به این کادیلاک عجیب و به یادماندنی بخشیدند. این مدل که به خاطر آماده شدن برای حضور در فیلم تغییرات زیادی کرده بود، حتی بدون تمامی چراغ‌ها و آژیرهای اضافه شده به آن و دستگاه “روح یاب” نصب شده بر روی سقف، ظاهری بسیار عجیب داشت.

آمبولانس کادیلاک با ۲۰ فوت طول و شش هزار و ۵۰۰ پوند وزن در سال ۱۹۵۹ پس از نمایش فیلم، با تعداد زیادی چراغ و جلوپنجره بسیار براق، سر و صدای زیادی به پا کرد و به یکی از خودروهای سوپراستار تاریخ سینما تبدیل شد.

۸. لوتوس اسپریت

نمایی از لوتوس اسپریت

لوتوس اسپریت S1 در یکی از فیلم‌های سری جیمز باند با عنوان The Spy Who Loved Me ظاهر شد. این مدل بسیار جالب و خاص، هم به عنوان یک خودرو مورد استفاده قرار می‌گرفت و هم به عنوان یک زیردریایی کاربرد داشت.

در واقع، پایه گذار تسلا و اسپیس X، یعنی ایلان ماسک، این خودرو-زیردریایی را چند سال پیش خریداری کرد. او همچنین گفته است که قصد دارد از این مدل در شرایط مطلوب نگهداری کند تا بشود دوباره از آن به عنوان یک زیردریایی استفاده کرد.

البته در فیلم دو نسخه مختلف از این مدل نمایش داده شد؛ یکی از خودروها معمولی جاده‌ای و دیگری نسخه‌ای که مخصوص فیلم‌ برداری زیر دریا طراحی شده بود در دسترس قرار گرفت. از این مدل در طول فیلم، با نام Wet Nellie یاد می‌شود.

۷. فورد فالکن ۱۹۷۳

نمایی از فورد فالکن

خودروی فیلم Mad Max، “آخرین بازمانده هشت سیلندری‌ها” (همانطور که یک مکانیک در فیلم، پس از ویرانی دنیا آن را صدا می‌زند)، بسیار موفق بود.

برخلاف تمامی باورها، فیلم Mad Max به یکی از سری فیلم‌های معروف تبدیل شد که با الهام‌گیری از از این فیلم بازی‌های کامپیوتری متعددی طراحی و تولید شد‌ که این ماشین را بخشی از فرهنگ سینما تبدیل کرد فورد فالکن یکی دیگر از معجزات خودروهای سوپراستار هالیوود محسوب می‌شود.

۶. فراری کالیفرنیا اسپایدر ۱۹۶۱

نمایی از فراری ۲۵۰

این فراری آلبالویی رنگ و خوش قیافه در یک فیلم کمدی به نام Ferris Bueller’s Day Off نقش داشت و یکی از صحنه‌های این فیلم را به یکی از به یادماندنی‌ترین صحنه ها تبدیل کرد.

طبق گفته Gooding & Company، فراری پس از نمایش این فیلم ۳۷ نمونه از این خودرو تولید کرد که یکی از آنها در سال ۲۰۱۵، به قیمت ۱۶.۸۳۰.۰۰۰ دلار در یک مزایده فروخته شد تا یکی دیگر از خودروهای سوپراستار تاریخ هالیوود به شمار آید.

۵. پونتیاک فایربرد ۱۹۷۷

نمایی از پونتیاک فایربرد

فیلم Smokey and the Bandit با بازی برت رینولدز و سالی فید، یک عنوان بسیار موفق بود که به یک فیلم سه گانه تبدیل شد. اما موضوعی که بیشتر افراد از این فیلم به یاد دارند، بازی‌های به یادماندنی آن نیست، بلکه خودرویی است که در فیلم نقش دارد. این مدل با رنگ سیاه و طلایی و طرحی بر روی کاپوت، به یکی از موفق‌ترین خودروهای هالیوود تبدیل شده است.

۴. فورد ماستنگ فست‌ بک ۱۹۶۸

نمایی از فورد ماستنگ فست بک

بدون خودروها، فیلم Bullit با بازی استیو مک کویین هیچ بود. در سکانس‌های این فیلم ماشین‌ها نماد سبک اکشن بودند و فورد ماستنگ زمردی رنگ، نقش خودروی قهرمان فیلم را عهده دار بود. اتومبیل فورد ماستنگ فست‌بک در صحنه‌های تعقیب و گریز این فیلم بسیار خوش درخشیده است.

۳. دلورین  DMC-12

نمایی از دلورین  DMC-12 

اگر فیلم Back to Future چند سالی زودتر تولید می‌شد، شرکت سازنده این مدل بسیار موفق‌تر می‌شد.

این شرکت در سال ۱۹۸۲ ورشکسته شد اما سازندگان فیلم به این نتیجه رسیدند که DeLorean DMC-12 برای فیلمشان مناسب است و از آن استفاده کردند. این ایده بسیار جواب داد و این فیلم به واسطه ماشین دلورین تاحدی به موفقیت رسید و جایگاه سوم از خودروهای سوپراستار را از آن خود کرد.

۲. آستون مارتین دی بی ۵

نمایی از آستون مارتین دی بی ۵

این آستن مارتین به دلیل طراحی هنرمندانه خود بسیار معروف بود، اما با هنرنمایی در عنوان Goldfinger سری جیمز باند، به شهرت بیشتری رسید. در این فیلم از دو خودرو آستن مارتین DB5 استفاده شد. در دهه‌های بعدی، مد‌ل‌های بیشتری از آستن مارتین‌ در سری فیلم‌های جیمز باند حضور یافتند.

۱. بتموبیل

نمایی از بتموبیل

با این که این خودرو یکی از معروف‌ترین خودروهای سوپراستار سینما محسوب می‌شود، اما نسخه‌های متعددی از آن در طول زمان در فیلم‌های سینمایی به نمایش گذاشته شده است.

به گونه‌ای که در سال ۱۹۶۶، بتموبیل نقش بسیار اساسی در نجات شهروندان شهر گاتام ایفا کرد. بتموبایل بر اساس مدل مفهومی یک Lincoln Futura شکل گرفت و از زمان رونمایی تاکنون، این خودرو در سری فیلم های بتمن، حضور پررنگی داشته است.

فروش فوری خودرو

مترجم: پرستو مهدی قلیخان