جذاب ترین صحنه های خودرویی فیلم ها و سریال های ۲۰۲۲

۱۲ فروردین ۱۴۰۲ جذاب ترین صحنه های خودرویی فیلم ها و سریال های ۲۰۲۲

فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی مثل زندگی عادی پر از ماشین‌های مختلف و صحنه‌های تعقیب و گریز و ماشین‌بازی شخصیت‌ها و قهرمانان است. هر چند دنیای هنر در سال ۲۰۲۲ برای علاقه‌مندان به خودرو چیز جذاب و دندان‌گیری نداشت، اما چندین صحنه خودرویی توانست نظر ما را جلب کند.

پروژه آدام

پروژه آدام

در یک دهه اخیر فیلم‌های ابرقهرمانی سالن‌های سینما را در اختیار گرفته بودند و در این بین پروژه آدام (Adam Project) اتفاق تازه‌ای است. قهرمان این فیلم نه لباس‌های خاص می‌پوشد و نه شنل روی دوشش دارد.

پروژه آدام فقط یک فیلم علمی تخیلی نیست و برای ماشین‌بازها هم صحنه‌هایی را تدارک دیده است. قهرمان داستان سوار یک جی ام سی جیمی کلاسیک است و سعی می‌کند از دست یک سفینه فضایی فرار کند. تعقیب و گریز به درون جنگل کشیده می‌شود و آدم فضایی‌ها سوار بر هاوربرد به دنبال قهرمان می‌آیند.

این صحنه کوتاه اما سرگرم‌کننده، ادای دینی است به سری فیلم‌های جنگ ستارگان.

بتمن

بتموبیل بتمن

آخرین فیلم بتمن (Batman) هم نکات مثبتی داشت و هم دارای معایبی بود. این فیلم به اندازه سه‌گانه کریستوفر نولان فلسفی نیست، اما خشن‌ترین بتمنی است که تا به حال دیده‌ایم.

داستان این فیلم روزهای اولیه قهرمان‌بازی‌های بروس وین با لباس بتمن را نشان می‌دهد و هنوز خبری از فناوری‌ها پیشرفته نیست. بتموبیل به جای اینکه ماشینی با بال‌هایی روی بدنه باشد، یک خودرو اسپرت است. بتموبیل جدید با ترکیبی از چندین ماسل کار (ماشین عضلانی) و یک موتور V8 ساخته شده است.

برای افزایش قدرت و سرعت، یک موتور موشکی هم روی آن سوار شده است.

دنیای ژوراسیک: سلطه

دنیای ژوراسیک سلطه

فیلم‌های پارک ژوراسیک و دنیای ژوراسیک همیشه صحنه‌های تعقیب و گریز خودرویی هیجان‌انگیزی را پیش روی بیننده می‌گذارد. آخرین فیلم این دنیای پر از دایناسور هم این سنت را رعایت کرده است. اگرچه بعد از گذشت سال‌ها، فیلم اصلی هنوز بهترین فیلم ژوراسیک است، اما در Jurassic World Dominion در تعقیب و گریزهایی با قهرمانان داستان همراه می‌شویم.

صحنه خودرویی این فیلم در شهر والتا، پایتخت مالت اتفاق می‌افتد. شهر در قرن شانزدهم ساخته شده و بنابراین با کوچه‌ها و خیابان‌های تنگ و باریک طرف هستیم. فضای محدود و کم شهر، اجازه استفاده از جیپ رنگلر پارک ژوراسیک را نمی‌داد، به همین خاطر نویسنده و کارگردان تصمیم گرفتند صحنه تعقیب و گریز را با یک موتورسیکلت و یک وانت جمع و جور اجرا کنند.

یک گله ولاسیرپتور در شهر رها شده‌اند. تعدادی از آنها به دنبال اوون گریدی می‌دوند که سوار موتورسیکلت است و چندتایی هم کلر دیرینگ و کایلا واتس را سوار وانت تعقیب می‌کنند.

این فیلم، بهترین نسخه پارک ژوراسیک نیست، اما می‌تواند بیننده را سرگرم کند.

لیست ترمینال

لیست ترمینال

باز هم فیلم دیگری با بازی کریس پرت، اما لیست ترمینال (Terminal List) فضایی کاملا متفاوت با دنیای ژوراسیک دارد و ابعاد دیگری از توانایی‌های پرت را به نمایش می‌گذارد.

این سریال درباره یک تفنگدار دریایی ارتش آمریکا است که بعد از ماموریت ناموفقی به خانه برمی‌گردد و با عواقب و رخدادهای ناشی از این ماموریت روبه‌رو می‌شود. لیست ترمینال دارای صحنه‌های خشن است و ممکن است به مذاق بعضی‌ها خوش نیاید.

محصولات کمپانی رضوانی در این سریال به نمایش درآمده‌اند و هر ماشین بخشی از شخصیت راننده و مالکش را نشان می‌دهد. برای مثال، لندکروز کلاسیک و به‌روزشده جیمز ریس (کریس پرت) با این شخصیت کاملا مطابقت دارد.

ریچر

ریچر

انتخاب ماشین‌ها در سریال ریچر (Reacher) یکی از بهترین‌ها در سال‌های اخیر است. اگرچه چند قسمتی باید بگذرد تا ریچر پشت فرمان ماشین اصلی قرار بگیرد، اما ارزشش را دارد.

برای درک این موضوع، باید اول با شخصیت قهرمان داستان آشنا شوید. کارگردان و تهیه‌کننده در نظر داشتند ایفای نقش جک ریچر را به عهده تام کروز بگذارند، اما قد کوتاه کروز به کاراکتر داستان نمی‌خورد. سپس، نوبت به آلان ریچسون رسید و انگار درست همانی است که لی چایلد، نویسنده کتاب‌های ریچر توصیف کرده است.

ریچر هیکل باابهت و شخصیت مبهمی دارد، اما به صورت غریضی می‌خواهد آدم مثبتی باشد. بنتلی فلایینگ اسپر و جک ریچر ترکیب جذابی را در این سریال کوتاه خلق کرده‌اند.

پیس میکر

پیس میکر

جان سینا در سریال پیس میکر (Peacemaker) نقش ابرقهرمان صلح‌جویی را بازی می‌کند و در عین حال، برایش مهم نیست که چند نفر در راه رسیدن به صلح کشته شوند.

پیس میکر، کاریکاتوری از یک آمریکایی میهن‌پرست است و رفتارها و تصمیم‌های این شخصیت در فضای داستان، تضاد جالب و طنزآمیزی به وجود می‌آورد.

پیس میکر در کل قسمت‌های سریال با حرف‌ها و حرکاتش علاقه‌اش را به کشورش نشان می‌دهد، اما سمبل عشق به وطن این قهرمان، یک عقاب و یک دستگاه فورد کامت مدل ۱۹۶۷ است که با پرچم ایالات متحده رنگ‌آمیزی شده است.

فروش فوری خودرو

نویسنده: میلاد قزللو