کارشناسی تخصصی خودرو «تضمینی»

۷ آبان ۱۴۰۲ کارشناسی تخصصی خودرو «تضمینی»

به دلایل مختلف از جمله تبدیل خودرو به یک کالای سرمایه‌ای، معامله خودرو به یک تجارت پرسود و پرطرفدار تبدیل شده است. البته از آنجا که خودرو در بازار امروز ایران قیمت گراف و توجیه‌ناپذیری دارد، حتی متقاضیان واقعی نیز به‌ناچار به سراغ خرید خودرو دست دوم می‌روند. در حقیقت در بسیاری مواقع حتی خرید خودرو کارکرده به جای خودروی صفر نیز توصیه می‌شود. ولی حضور در این معامله یک پیش‌نیاز مهم دارد و آن، کارشناسی خودرو کارکرده است. با کارشناسی خودرو دست دوم همه اشکالات و معایب ماشین مشخص شده و یک قیمت تخمینی خودرو از ارزش واقعی خودرو به دست می‌آید. بدین ترتیب، فروشنده و خریدار با خیال آسوده‌تری وارد معامله می‌شوند.

کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو، پیش‌نیاز مهم و اساسی برای خرید و فروش خودرو دست دوم به حساب می‌آید. در این فرایند، کارشناسان حرفه‌ای و ماهر با استفاده از لوازم و تجهیزات خاص، بخش‌های مختلف و عملکرد خودرو را مورد بررسی قرار داده و عیوب آن را شناسایی می‌کنند و سپس نتایج را در یک گزارش شفاف و قابل‌فهم ارائه می‌دهند.

دلایل کارشناسی خودرو

همان‌طور که گفته شد، در فرایند کارشناسی خودرو کارکرده و حتی خودروی نو، بخش‌های مختلف خودرو توسط کارشناسان ماهر مورد بررسی قرار می‌گیرد. از چراغ‌ها و گلگیر گرفته تا غربیلک فرمان و صندلی‌ها و همین‌طور عملکرد موتور و گیربکس، همه بخش‌ها و قطعات خودرو توسط افراد ماهر مورد عیب‌یابی قرار گرفته و نتیجه کار در قالب یک گزارش جامع ارائه می‌شود. کارشناسی ماشین از اهمیت بسیاری هم برای فروشنده و هم برای خریدار برخوردار است.

در گزارش کارشناسی خودرو، قطعات معیوب و سالم مشخص می‌شوند. بنابراین فروشنده از سلامت همه یا بخش‌هایی از خودروی تحویل‌شده به خریدار مطمئن شده و از طرف دیگر، خریدار نیز به عیوب خودروی تحویل‌گرفته آگاه می‌شود. بدین ترتیب هر دو طرف با خیالی آسوده معامله خودرو را انجام می‌دهند.

در بسیاری از معاملات خودرویی غیرحرفه‌ای، فروشنده یک قیمت سلیقه‌ای را برای وسیله نقلیه خود پیشنهاد می‌دهد. خریدار نیز ناچار است به نحوی با این قیمت کنار بیاید. اما در صورت انجام کارشناسی خودرو کارکرده، قیمت خودرو بسته به عوامل مختلفی مثل تاریخ تولید ماشین، عیوب موجود و… کارشناسی می‌شود و تخمینی از قیمت خودرو کارکرده به دست می‌آید. کارشناسی قیمت خودرو موهبتی است که به‌طور ویژه خریداران از آن استقبال می‌کنند. البته در بسیاری موارد، حتی فروشندگان نیز از قیمت واقعی ماشین خود خبر ندارند و قیمت ارائه‌شده توسط کارشناسان به نفع آن‌ها نیز تمام می‌شود.

کارشناسی خودرو توسط خودرو۴۵

خودرو۴۵، تیمی آزموده و ماهر برای کارشناسی فنی خودرو دارد که با استفاده از جدیدترین تجهیزات و ابزار، ۱۴۵ قطعه و بخش مختلف خودرو را بررسی و عیب‌یابی می‌کند و نتایج حاصل از بررسی بدنه، تجهیزات، موتور و اصالت ماشین و همین‌طور قیمت آن را در قالب یک گزارش جامع در اختیار متقاضی قرار می‌دهد.

روش های کارشناسی خودرو

فروشنده و خریدار به دو طریق می‌توانند از کارشناسان برای بررسی و عیب‌یابی بخش‌های مختلف خودرو کمک بگیرند.

در روش اول، یک کارشناس در محل تعیین‌شده توسط متقاضی حاضر می‌شود و در محیطی غیراستاندارد و حتی گاهی در پارکینگ منزل بدون نور کافی یا کنار خیابان، وسیله نقلیه را کارشناسی می‌کند. نتیجه این بررسی چندان دقیق نیست و نمی‌توان روی اعتبار آن حساب کرد.

در روش دیگر، متقاضی ماشین خود را به یکی از مراکز کارشناسی خودرو، بدنه و تشخیص رنگ می‌برد. پس از شناسایی ایرادات و عیوب ماشین، خریدار و فروشنده بر سر یک قیمت پیشنهادی به توافق می‌رسند و معامله انجام می‌شود.

و اما روش دیگری نیز برای کارشناسی خودرو کارکرده و همین‌طور کارشناسی قیمت خودرو وجود دارد و آن، مراجعه به شرکت‌های متخصص در امر خرید و فروش خودرو کارکرده مثل خودرو۴۵ است. شعب مختلف خودرو۴۵ با استفاده از تجهیزات مناسب و در محیط استاندارد، وسیله نقلیه را کارشناسی می‌کنند و با توجه به گزارش سلامت و عیوب خودرو، قیمت منصفانه‌ای را برای معامله پیشنهاد می‌دهند.

بخش های مورد بررسی خودرو

در کارشناسی خودرو کارکرده تمام جنبه‌های ظاهری، فنی، موتور، آپشن، کابین و حتی مدارک خودرو مورد بررسی قرار می‌گیرند. به‌طور کلی ۱۴۵ آیتم در کارشناسی خودرو حائز اهمیت است که در ادامه مقاله به بررسی مفصل آن‌ها می‌پردازیم.

قوانین کارشناسی رنگ خودرو

بررسی رنگ خودرو، یک عملیات دقیق و تخصصی است که باید توسط افراد ماهر انجام شود. به طور کلی کارشناسان فنی در سنجش رنگ‌خوردگی خودرو، از ۵ قانون و راهکار اصلی پیروی می‌کنند.

استفاده از دستگاه‌های تشخیص رنگ مثل ضخامت‌سنج، بهترین و دقیق‌ترین راهکار برای کارشناسی رنگ خودرو است. با این وجود، افراد خبره و ماهر حتی با کشیدن نوک انگشتان به سطوح، استفاده از آهن‌ربا، کاربرد دوربین عکاسی در تاریکی و استفاده از فلش و همین‌طور با چشم غیرمسلح می‌توانند نقاط آسیب‌دیده و رنگ‌خورده را شناسایی کنند.

مراحل کارشناسی خودرو

همان‌طور که گفته شد، مراجعه به شعب تخصصی کارشناسی و فروش خودرو، بهترین روش برای سنجش سلامت و عیب‌یابی وسایل نقلیه به شمار می‌آید. کارشناسی خودروی کارکرده به طور کلی شامل مراحل زیر می‌شود.

۱- مراجعه به شعب کارشناسی خودرو

نخستین مرحله کارشناسی خودرو، مراجعه به یکی از شعب تخصصی است. به منظور سنجش و عیب‌یابی دقیق‌تر، بهتر است ابتدا خودرو را به کارواش ببرید و آن را در حالت تمیز و بدون وسایل اضافی تحویل کارشناس دهید.

۲- کارشناسی رنگ و بدنه خودرو

در نخستین مرحله کارشناسی خودرو دست دوم، ظاهر ماشین مورد بررسی قرار می‌گیرد. موارد زیر به دقت توسط کارشناس خبره سنجیده می‌شوند.

کارشناسی ستون و شاسی

سنجش ضربه‌خوردگی و آسیب‌دیدگی ستون و شاسی خودرو به مهارت احتیاج دارد. خودروهایی که ستون و شاسی آن‌ها آسیب‌دیده، به‌شدت ناامن و به مراتب ارزان‌تر از خودروهای دست دوم معمولی است. از این رو، سالم و پلمپ بودن شاسی‌ها و ستون‌ها و همین‌طور تعیین کاربری ماشین از اهمیت بسیاری برخوردار است.

کارشناسی رنگ خودرو

در هنگام کارشناسی رنگ ماشین، مواردی مثل رنگ‌شدگی، قلم‌گیری، آبرنگ و… توسط کارشناسان ماهر و به وسیله تجهیزاتی همچون ضخامت‌سنج و… مورد بررسی قرار می‌گیرند.

کارشناسی قطعات تعویضی

در هنگام خرید خودرو دست دوم باید از اصل یا تعویضی بودن قطعات مطمئن شد. به دلایل مختلف مثل تصادف یا خرابی، مالک خودرو مجبور به تعویض قطعات می‌شود. کارشناس خودرو با بررسی موم به‌کاررفته در قطعات، لولاها و پیچ‌ها، تفاوت رنگ فابریک با قطعه تعویضی، بررسی ضخامت رنگ قطعه و بررسی آستر قطعات تعویضی می‌تواند آن‌ها را شناسایی و در گزارش کارشناسی درج کند.

آیتم‌های دیگری که در کارشناسی رنگ و بدنه خودرو به آن‌ها توجه می‌شود، عبارت‌اند از:

 • گلگیرها (راست، چپ، عقب و جلو)
 • کاپوت (باز و بسته شدن)
 • صندوق عقب
 • جلوپنجره
 • درب‌ها (عقب و جلو)
 • سپر جلو و عقب
 • رکاب و کلاف خودرو
 • کف صندوق

۳- کارشناسی کابین

بررسی کابین و وسایل و تجهیزات موجود در آن، یکی دیگر از وظایف کارشناس خودرو به حساب می‌آید. این تجهیزات عبارت‌اند از:

۴- کارشناسی فنی خودرو

کارشناسی فنی خودرو شامل سنجش عملکرد موتور و قطعات زیر می‌شود.

کارشناسی موتور خودرو

کارشناسی موتور خودرو شامل بررسی تمام آیتم‌هایی می‌شود که به قلب تپنده ماشین تعلق دارند. سلامت بدنه، سیلندرها، سرسیلندرها، سوپاپ‌ها، پیستون‌ها، استارت خودرو، لرزش موتور، روغن‌سوزی، دمای موتور، وضعیت باتری، دود اگزوز و… همگی در لیست مواردی هستند که کارشناس باید به آن‌ها توجه کند.

کارشناسی گیربکس خودرو

گیربکس وظیفه انتقال نیروی موتور به چرخ‌ها را بر عهده داشته و از این رو کارکرد کلاچ و دنده‌ها، بخشی مهم و حیاتی در کارشناسی ماشین به حساب می‌آید.

کارشناسی جلوبندی خودرو

سواری خشک و خشن، کشیده شدن خودرو به یک طرف و ساییدگی ناهماهنگ لاستیک‌ها نشانه عملکرد نادرست سیستم جلوبندی هستند. جلوبندی ماشین شامل اجزایی مثل رام، فنر، کمک‌فنر، میل تعادل، سگ‌دست، سیبک، طبق و… می‌شود و کارشناس خودرو وظیفه دارد هر یک از این قطعات را مورد بررسی قرار دهد.

تست دیاگ

کارشناس خودرو با اتصال دستگاه دیاگ به کامپیوتر خودرو یا همان ECU، می‌تواند پارامترهای مختلف تحت کنترل این واحد، مثل میزان مصرف سوخت، کارکرد خودرو، سیستم ایمنی، وضعیت ایربگ‌ها، عملکرد سنسور ضربه و… را مورد بررسی قرار دهد.

سایر موارد مهم جهت بازبینی و سنجش عبارت‌اند از:

 • تسمه‌ها
 • واشرها
 • پولوس
 • نشت لوله‌ها
 • میزان فرمان
 • پدال ها
 • چراغ چک
 • روشنایی و نور
 • ترمزها (پارک، عقب، جلو)
 • سیستم برق‌رسانی
 • آمپر
 • و غیره.

۵- کارشناسی تجهیزات جانبی خودرو

در این مرحله، سلامت آپشن ها و لوازم جانبی خودرو مورد بررسی قرار می‌گیرد. این موارد عبارت‌اند از:

 • برف پاکن ها
 • آب‌پاش برف‌پاک‌کن
 • آینه‌های بغل
 • چراغ‌های جلو و عقب
 • راهنماها
 • شیشه‌ها
 • سلامت لاستیک‌ها (عقب، جلو و زاپاس)
 • و غیره.

۶- ارائه گزارش کارشناسی

کارشناس پس از بررسی ۱۴۵ آیتم مهم، گزارش خود را در قالب برگه سلامت خودرو ارائه می‌دهد. متقاضی با استفاده از این برگه می‌تواند از سلامت ماشین دست دوم مطلع شود.

۷- تست رانندگی

یکی دیگر از مراحل کارشناسی خودرو دست دوم، تست رانندگی است. در این مرحله، کارشناس مسافتی را با خودرو طی می‌کند تا از عملکرد بخش‌های مختلف مثل سیستم تعلیق، ترمزها، فرمان، گیربکس، شتاب‌گیری و… مطلع شود.

۸- بررسی اصالت مدارک خودرو

بررسی اصالت مدارک خودرو یکی از مهم‌ترین مقدمات کارشناسی خرید خودرو دست دوم به حساب می‌آید، چون وجود هر تضاد و تناقضی در مدارک، به معنی مشکوک بودن ماشین به سرقتی بودن یا غیرقانونی است. به همین خاطر، کارشناس فنی اسنادی همچون برگ سبز خودرو، بیمه نامه شخص ثالث، گارانتی، کارت ماشین، بیمه نامه بدنه، برگه خلافی، برگه معاینه فنی و برگه پرداخت عوارض و مالیات را به دقت بررسی کرده تا از اصالت ماشین و نیت خیر فروشنده مطمئن شود.

نکات مهم قبل از کارشناسی

مهم است که پیش از مراجعه به مراکز کارشناسی، وسیله نقلیه خود را حتما به کارواش ببرید و تمیز و خشک کرده باشید. همچنین از داشتن وسایل اضافی مثل بالشتک، جعبه دستمال‌کاغذی، کیف، کابل و… در ماشین خودداری کنید. این وسایل تنها موجب زحمت برای کارشناس خودرو می‌شود.

از آنجا که تایید اصالت یکی از مراحل اصلی کارشناسی خودرو به حساب می‌آید، بهتر است مدارک لازم در مورد هویت خود و وسیله نقلیه و همین‌طور بیمه‌نامه‌ها را به همراه داشته باشید.

تاثیر کارشناسی در فروش خودرو

اگر خریدار خودرو هستید، بهتر است پیش از اقدام به معامله، برگ سلامت ماشین را که توسط کارشناس خودرو تهیه شده، مورد بررسی قرار دهید. کارشناسی خودرو یک مرحله مهم پیش از خرید یا فروش خودرو دست دوم به حساب می‌آید که هم فروشنده و هم خریدار از مزایای آن بهره‌مند می‌شود.

فروشنده با مراجعه به کارشناس فنی و دریافت برگه سلامت، در واقع مهر تاییدی بر اصالت و اعتبار وسیله نقلیه خود می‌زند. همچنین قیمت منصفانه‌ای که به وسیله کارشناس خودرو تعیین می‌شود، بر اساس مشخصات و عملکرد ماشین است و خریدار هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای برای مخالفت و چانه‌زنی با آن ندارد. به همین خاطر، خودرویی که کارشناسی سده و گزارش عملکرد بخش‌های آن موجود است، راحت‌تر از ماشینی به فروش می‌رسد که مالک آن هیچ اقدامی برای اثبات سلامت و اصالت و کارشناسی قیمت‌گذاری خودرو دست دوم خود نکرده است.

کارشناسی ماشین صفر

با توجه به پیشرفت صنعت خودروسازی، چندان دور از انتظار نیست که برخی شرکت‌های تولیدکننده به راحتی بتوانند معایب خودروهای تولیدی را مخفی کنند یا کیلومترشمار آن‌ها را به نحوی تغییر دهند که خریدار عادی متوجه آن نشود. به همین خاطر توصیه می‌شود به جای اطمینان کامل از صداقت و عملکرد شرکت خودروساز، ماشین را نزد کارشناس خودرو ببرید تا از صحت عملکرد و سلامت بخش‌های مختلف آن مطمئن شوید. تیم کارشناسان حرفه‌ای خودرو۴۵ در تهران و چندین شهر بزرگ کشور می‌توانند سلامت ماشین نو و صفر را کارشناسی کنند. پس از این مرحله می‌توانید از طریق خودرو۴۵، ماشینتان را به فروش برسانید.

تفاوت معاینه فنی و کارشناسی خودرو

معاینه فنی ماشین، یک الزام برای خودروهایی است که حداقل ۴ سال از عمر آن‌ها می‌گذرد. این فرایند با هدف بررسی خودرو از لحاظ داشتن استانداردهای تعیین‌شده توسط دستگاه‌های اجرایی صورت می‌گیرد. اگر خودرو فاقد استانداردهای لازم باشد، حق تردد ندارد و مالک آن در صورت عدم تعمیر نواقص، جریمه می‌شود.

ولی کارشناسی خودرو، یک امر اختیاری است که معمولا به سه دلیل انجام می‌شود؛ محاسبه قیمت، خرید و فروش، و سنجش آسیب‌دیدگی پس از تصادف. در کارشناسی خودرو، آیتم‌های بیشتری مورد بررسی قرار می‌گیرد و یک گزارش جامع درباره تمام بخش‌های ماشین تهیه شده و به متقاضی تحویل داده می‌شود.

ابزارهای کارشناسی خودرو

کارشناس حرفه‌ای خودرو برای بررسی بخش‌های اصلی مثل ستون‌ها، سقف و شاسی، قطعات بیرونی مثل گلگیرها، کاپوت و درب‌ها، آگاهی از تعویضی بودن بدنه، ایرادات مکانیکی، گیربکس، عیب‌یابی دیاگ، زیربندی، تست درایو و آپشن‌های مختلف، به ابزارها و دستگاه‌های متعددی نیاز دارد. مهم‌ترین لوازم کارشناسی خودرو دست دوم عبارت‌اند از:

 • عمق‌سنج‌های حرفه‌ای و ضخامت‌سنج رنگ دیجیتال – برای کارشناسی رنگ و بدنه
 • چراغ‌قوه و چراغ مهتابی – برای تشخیص قطعات تعویضی بدنه
 • قلم مگنت – برای تشخیص خودروهای چپی یا قطعات جوش‌خورده
 • آج‌سنج لاستیک – برای اندازه‌گیری ضخامت آج لاستیک
 • ذره‌بین – برای بررسی دقیق شماره شاسی
 • گوش مکانیکی – برای بررسی صداها و ایرادات فنی خودرو
 • دیاگ – برای بررسی ایرادات فنی با کمک ECU
 • پیچ‌گوشتی – برای باز کردن روکش از روی بعضی قطعات
 • آب‌پاش – برای بررسی رنگ آستر قطعات
 • دوربین آندوسکوپی – برای بررسی نقاط کور

ویژگی محیط کارشناسی خودرو

محیط مناسب، نقش بسزایی در صحت و دقت کارشناسی خودرو کارکرده دارد. بهترین محل برای کارشناسی خودرو، مکان باز با دما و نور کافی است. کارشناس خودرو باید آزادی عمل در انجام آزمایش‌ها داشته باشد.

میزان نور محیط نیز در عملکرد کارشناس تاثیر می‌گذارد. بدون شک اگر نور کافی وجود نداشته باشد، احتمال خطای دید کارشناس بالا می‌رود.

تعادل دمای محیط نیز از اهمیت بسیاری در دقت کارشناسی برخوردار است. گرما یا سرمای غیرمعمول و همچنین عوامل محیطی مثل نور مستقیم آفتاب، بارندگی، برف و باد می‌توانند روی عملکرد کارشناس تاثیر منفی داشته باشند.

درخواست کارشناسی در خودرو۴۵

اگر مایل به درخواست کارشناسی خودرو توسط خودرو۴۵ هستید، می‌توانید به وب‌سایت خودرو۴۵ به نشانی https://khodro45.com/ رفته و مشخصات ماشین خود را ثبت کنید.

به محض ثبت اطلاعات، کارشناسان خودرو۴۵ با شما تماس می‌گیرند و تاریخ و شعبه موردنظر را برای کارشناسی خودرو شما اعلام می‌کنند. بدین ترتیب در موعد مقرر، خودرو را به نزدیک‌ترین شعبه می‌برید تا توسط کارشناسان خودرو۴۵ کارشناسی شود. در شعبه خودرو۴۵، ۱۴۵ آیتم مختلف مثل موتور، رنگ بدنه، کابین، لاستیک‌ها، گیربکس و… با ابزارهای پیشرفته‌ای همچون دیاگ، قلم رنگ، میکروسنج و … کارشناسی شده و سلامت و صحت عملکرد آن‌ها مشخص می‌شود.

کارشناسان خودرو همچنین مدارک قانونی خودرو را بررسی می‌کنند تا از اصالت خودرو مطمئن شوند. بنابراین مدارکی مثل برگ سبز خودرو، کارت ماشین، گارانتی، بیمه‌نامه بدنه، برگه معاینه فنی خودرو، سوئیچ یدکی و برگه خلافی‌ها و پرداخت مالیات و عوارض باید به همراه متقاضی و خودرو، به مرکز کارشناسی آورده شوند.

شعبه های خودرو۴۵

خودرو۴۵ شرکتی است که در زمینه خرید و فروش ماشین دست دوم و کارکرده فعالیت می‌کند. این شرکت شعبه‌هایی در تهران (شیخ بهایی، جنت‌آباد، هنگام، پونک، هروی، چیتگر، تهرانسر، خانی‌آباد، پیروزی)، کرج (خیابان چالوس، گوهردشت)، اصفهان (بلوار چمران)، آمل (بلوار بسیج)، اردبیل (میدان جانبازان)، اهواز (زیتون کارمندی)، بابل (بلوار بسیج)، ساری (بلوار آزادی)، شیراز (بلوار امیرکبیر، حدادی)، قائم‌شهر (بلوار آزادی)، گرگان (بلوار کاشانی)، مشهد (میدان حر)، یزد (شهرک دانشگاه) و تبریز (خیابان ولی‌عصر جنوبی) دارد.

قیمت گذاری و تعرفه کارشناسی

کارشناسی رسمی قیمت‌گذاری خودرو کارکرده و دست دوم بر اساس پارامترهای مختلفی مثل سال تولید، مدل خودرو، رنگ خودرو، معایب و نقص‌ها و… انجام می‌شود.

در روند معامله خودرو دست دوم توسط خودرو۴۵، کارشناسی خودرو کارکرده به صورت رایگان انجام می‌شود. بنابراین بررسی بخش‌های مختلف و تعیین قیمت خودرو کارکرده در صورت مراجعه به یکی از شعب خودرو۴۵ بدون پرداخت هزینه صورت می‌گیرد.

جمع‌بندی

کارشناسی خودرو دست دوم یکی از مهم‌ترین مواردی است که پیش از خرید یا فروش خودرو کارکرده باید به آن توجه کرد. بررسی مشخصات و عملکرد خودرو توسط کارشناسان ماهر می‌تواند عیب‌های مختلف و پنهانی را شناسایی کرده و فروشنده یا خریدار را از وجود آن‌ها آگاه سازد. در رویه کارشناسی خودرو، همه بخش‌های ماشین، از ظاهر و باطن گرفته تا داخل کابین و مدارک، مورد صحت سنجی قرار می‌گیرند و در نهایت، یک قیمت تخمینی از ارزش واقعی خودرو توسط کارشناسی پیشنهاد می‌شود. بدین ترتیب، زحمت چانه‌زنی روی قیمت از دوش فروشنده و خریدار برداشته می‌شود. پس اگر خریدار خودرو دست دوم هستید، لزوم انجام کارشناسی فنی آن را مدنظر قرار دهید.

سوالات متداول

چه مواردی در کارشناسی خودرو بررسی می‌شود؟

در کارشناسی خودرو دست دوم، تمام مشخصات ظاهری مثل شاسی، ستون‌ها گلگیرها و…، مشخصات فنی مثل موتور، گیربکس، سیستم برق‌رسانی و…، تجهیزات کابین مثل داشبورد، صندلی‌ها و…، آپشن‌های مختلف مثل چراغ‌های راهنما، برف‌پاک‌کن، لاستیک‌ها و… و مدارک خودرو بررسی می‌شود.

آیا ضمانتی برای دقیق بودن کارشناسی خودرو در خودرو۴۵ وجود دارد؟

خودرو۴۵ ضمانت ۷ روزه برای کارشناسی رنگ و بدنه و ضمانت ۳ روزه برای کارشناسی فنی خودرو دست دوم در نظر گرفته است.

آیا کارشناسان خودرو۴۵ مهارت و دانش لازم برای کارشناسی دارند؟

تیم حرفه‌ای و کارآزموده خودرو۴۵ علاوه بر دانش و تجربه لازم برای کارشناسی خودرو، با پیشرفته‌ترین فناوری‌ها و تجهیزات روز آشنایی دارد. کارشناسان خودرو۴۵ در کمترین زمان ممکن خودرو را عیب‌یابی کرده و بر اساس پارامترهای مختلف، قیمت را تعیین می‌کنند.

فرایند کارشناسی چقدر طول می‌کشد؟

کارشناسی خودرو کارکرده معمولا ۴۵ الی ۶۰ دقیقه زمان می‌برد.

کارشناسی رنگ و بدنه چگونه انجام می‌شود؟

در هنگام کارشناسی بدنه و رنگ ماشین، مواردی مثل رنگ‌شدگی، خط و خش، فرورفتگی، قلم‌گیری، تعویض قطعات، آبرنگ، نقص در شاسی و… توسط کارشناسان ماهر و به وسیله تجهیزات خاصی بررسی می‌شود.

صحت اطلاعات کارشناسی برچه اساسی سنجیده می‌شود؟

گزارش کارشناسی توسط کارشناسان خبره و ماهر تهیه می‌شود و توسط شرکت ضمانت می‌شود.

آیا در صورت انصراف از فروش خودرو، هزینه‌ای برای کارشناسی خودرو باید پرداخت شود؟

کارشناسی خودرو در خودرو۴۵ در صورتی رایگان خواهد بود که متقاضی، قصد فروش خودروی خود را توسط خودرو45 داشته باشد در صورتی که پس از فرآیند کارشناسی خودرو در شعب خودرو45 به هردلیلی معامله صورت نگیرد، هزینه کارشناسی خودرو بر عهده ی خود متقاضی خواهد بود.

فروش فوری خودرو

نویسنده: تیم تولید محتوا خودرو۴۵