آخرین اخبار نمایشگاه های خودرو در ایران (۱۴۰۲)

۱۷ آبان ۱۴۰۲ آخرین اخبار نمایشگاه های خودرو در ایران (۱۴۰۲)

نمایشگاه خودرو در ایران قدمتی هم‌اندازه صنعت خودرو کشور دارد. سال ۱۳۴۵ محصولات جیپ و خاور در نمایشگاهی معرفی و رونمایی شد و از آن زمان به بعد هر ساله، علاوه بر تهران، شهرهای بزرگی همچون اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، اهواز و کرمان میزبان نمایشگاه‌های خودرو هستند. در این رویدادهای خودرویی، تولیدکنندگان داخلی جدیدترین محصولاتشان را به بازدیدکنندگان معرفی می‌کنند. هرچند تا پیش از ممنوعیت واردات خودرو در تیر ماه ۱۳۹۷، شرکت‌های واردکننده نیز با اتومبیل‌های خارجی در نمایشگاه‌های خودرو ایران شرکت می‌کردند.

در سال ۱۴۰۰ به دلیل شیوع کرونا، هیچ نمایشگاهی برگزار نشد، تا اینکه دور جدید برگزاری این رویدادها با چهارمین نمایشگاه خودرو تهران در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ از سر گرفته شد.

نمایشگاه تحول صنعت خودرو، پیست اتومبیلرانی

قرار است در حاشیه برگزاری نمایشگاه تحول صنعت خودرو که از تاریخ ۲۳ تا ۲۶ آبان ماه در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران (سئول) برگزاری می‌شود، تست انواع محصولات برقی و بنزینی سوپر لوکس خودروها انجام شود.

این امکان برای تمامی بازدیدکنندگان این رویداد بزرگ، قابل اجراست.

نمایشگاه خودرو اصفهان

تاریخ: ۱۶ – ۱۹ آبان ۱۴۰۲

مکان: محل جدید نمایشگاه‌های استان اصفهان

نمایشگاه خودرو اصفهان در سال ۱۴۰۲ با حضور ۲۰ خودروساز سواری و تجاری از ۱۶ تا ۱۹ آبان‌ماه ۱۴۰۲، از ساعت ۱۱ تا ۱۹، میزبان علاقه‌مندان صنعت خودرو بود.

به گفته علیرضا عاجزی، مدیر برگزاری نمایشگاه خودرو اصفهان ۱۴۰۲، این رویداد در مکان جدید برگزار می‌شود. محل جدید نمایشگاه خودرو اصفهان بزرگ‌تر از دیگر نمایشگاه‌های کشور است و ۱۱ هزار متر مربع فضای سرپوشیده و ۴۰ هزار متر مربع فضای سرباز در اختیار خودروسازان قرار گرفته است.

خودروسازان کشور و زیرمجموعه‌هایشان در قالب ۲۱ شرکت محصولاتشان را در نمایشگاه خودرو اصفهان عرضه می‌کنند و ماشین‌های جدیدشان نیز رونمایی خواهد شد. ایران خودرو، گروه بهمن، گروه آرین، گروه کرمان، مدیران خودرو، سانیار موتور پارسیان، گروه ماموت، ایران خودرو دیزل، شایان دیزل و کامل دیزل در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند.

سال گذشته ۱۷ هزار نفر از نمایشگاه خودرو اصفهان بازدید کردند و مدیران نمایشگاه، برای سال ۱۴۰۲ انتظار ۲۵ هزار بازدیدکننده را دارند.

نمایشگاه خودرو تهران

تاریخ: ۹ تا ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

مکان: شهر آفتاب

پنجمین دوره نمایشگاه خودرو تهران در زمستان ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد. برگزاری دوره جدید این رویداد خودرویی با مجری جدید و تحت عنوان تازه‌ای اجرا می‌شود.

تا پیش از سال ۱۴۰۲، عنوان این رویداد «نمایشگاه بین‌المللی خودرو، فناوری‌های نوین و صنابع وابسته تهران» بود، اما نمایشگاهی که در زمستان سال جاری به میزبانی شهر آفتاب برگزار می‌شود، «اتو اکسپو تهران» (Tehran Auto Expo) نام دارد. بدین ترتیب، نمایشگاه خودرو تهران، حداقل نام و عنوانی شبیه به رویدادهای معتبر خودرویی جهان پیدا کرده است.

پنجمین نمایشگاه خودرو تهران از ۹ تا ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ در محل نمایشگاه شهر آفتاب و در فضایی به مساحت ۶۰ هزار متر مربع میزبان علاقه‌مندان است. البته روز اول فقط با حضور خبرنگاران برگزار می‌شود.

نمایشگاه خودرو زنجان

تاریخ: ۲۵ – ۲۸ مهر ۱۴۰۲

مکان: نمایشگاه‌های بین‌المللی کاسپین زنجان

سیزدهمین دوره نمایشگاه تخصصی خودرو، قطعات یدکی، موتورسیکلت و دوچرخه زنجان از ۲۵ تا ۲۸ مهر ۱۴۰۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کاسپین زنجان برگزار شد. در این نمایشگاه ۲ شرکت خودرویی، ۷ قطعه‌ساز، ۳ تولیدکننده موتورسیکلت و ۳ سازنده دوچرخه، آخرین محصولات خود را به بازدیدکنندگان معرفی کردند.

شرکت مدیران خودرو با حضور در نمایشگاه زنجان، آخرین محصولات خود، شامل فونیکس تیگو ۸ پرو e پلاس و فونیکس آریزو ۶ GT را پیش روی علاقمندان قرار داد.

نمایشگاه خودرو مشهد

تاریخ: ۹ – ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

مکان: نمایشگاه بین‌المللی مشهد

بیست و سومین دوره نمایشگاه خودرو مشهد در شهریور ماه برگزار می‌شود.

نمایشگاه مشهد قدیمی‌ترین رویداد خودرویی شرق کشور است و از ۹ تا ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ میزبان خودروسازان سبک و سنگین و ماشین‌های سواری و تجاری خواهد بود.

شرکت‌های مختلف خودروسازی و قطعه‌سازی در استان خراسان رضوی فعالیت می‌کنند و چرخه کامل تولید خودرو را می‌توان در صنعت این استان مشاهده کرد. به همین دلیل نمایشگاه مشهد اهمیت زیادی در سال‌های اخیر پیدا کرده است.

بر اساس اعلام ستاد اجرایی نمایشگاه، ثبت نام و واگذاری غرفه‌ها به خودروسازان آغاز شده است. نمایشگاه خودرو مشهد در فضایی به مساحت ۵۵۰ هزار متر مربع برگزار می‌شود و ۳۰ هزار متر مربع فضای سربسته و ۲۵۰ هزار متر مربع فضای روباز در اختیار شرکت‌ها قرار خواهد گرفت.

خودروسازان حاضر در نمایشگاه مشهد

بر اساس اعلام نمایشگاه خودرو مشهد، شرکت‌های خودروسازی حاضر در این دوره عبارتند از:

  • آرین پارس موتور، بهمن موتور، کرمان موتور، ایلیا موتور، گروه خودروسازی سایپا، گروه صنعتی ایران خودرو و تیگارد موتور در حوزه خودروهای سواری
  • شرکت‌های همن دیزل، آرین دیزل، خودروسازی اسنا، سیبا موتور، گروه صنعتی آمیکو، گروه خودروسازی مایان، پادران موتور، کامل دیزل، خودروسازی زامیاد و سایپا دیزل به عنوان تولیدکنندگان اصلی پیکاپ، کامیونت، کامیون، کشنده و اتوبوس
  • بیست و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی خودرو مشهد از ۹ تا ۱۲ شهریورماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در محل دایمی نمایشگاه‌های شهر مقدس مشهد برگزار می‌شود.

حضور گروه بهمن با محصولات جدید در نمایشگاه  مشهد

احتمال دارد گروه بهمن با محصولات جدیدش به نمایشگاه مشهد برسد. به نظر می‌رسد حضور قطعی گروه بهمن در بیست و سومین دوره نمایشگاه بین المللی خودرو مشهد، به واسطه رونمایی از جدیدترین محصولاتش با برندی جدید در نمایشگاه قطعی باشد.

بیست و سومین دوره نمایشگاه بین المللی خودرو مشهد که همه ساله در شهریورماه برگزار می‌شود، یکی از مهمترین رویدادهای خودرویی کشور است که خودروسازان داخلی را گرد هم جمع می‌کند. در صورت حضور قطعی گروه بهمن در این نمایشگاه، گروه بهمن که بهمن موتور، بهمن دیزل، ایران دوچرخ، سیباموتور و آسنا حضور خواهند داشت.

نمایشگاه خودرو مازندران

هشتمین نمایشگاه خودرویی شمال کشور (مازندران) در پاییز امسال در استان مازندران برگزار خواهد شد.

زمان: ۴ تا ۷ مهرماه

نمایشگاه خودرو شیراز

تاریخ: ۲۳ – ۲۶ خرداد ۱۴۰۲

مکان: نمایشگاه بین‌المللی شیراز

اولین نمایشگاه خودرو کشور در سال ۱۴۰۲ در شیراز برگزار شد. نمایشگاه خودرو شیراز که در سال ۱۴۰۱ فعالیت خود را از سر گرفته بود، در سال ۱۴۰۲ نیز میزبان خودروسازان و جدیدترین محصولاتشان بود.

نمایشگاه تحول صنعت خودرو

تاریخ: ۳ – ۶ شهریور ۱۴۰۱

مکان: نمایشگاه بین‌المللی تهران

وزارت صمت در تقویم خودرویی کشور، ۳ روز را به برگزاری نمایشگاه تحول صنعت خودرو اختصاص داد تا دستاوردهای شرکت‌های داخلی را معرفی کند. در این نمایشگاه، برعکس دیگر رویدادهایی خودرویی، خبری از ماشین‌های جدید برای عرضه به بازار نبود و کمپانی‌های داخلی ماکت‌ها و نمونه‌های اولیه از ماشین‌هایی را که قرار است چند سال آینده به بازار بیاید، معرفی کردند. یکی از سالن‌های نمایشگاه بین‌المللی تهران به خودروهای برقی و قطعه‌سازان اختصاص پیدا کرده بود.

چهارمین نمایشگاه خودرو تهران

تاریخ: ۲۷ – ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

مکان: شهر آفتاب

شیوع کرونا موجب شده بود تا برگزاری نمایشگاه‌های خودرو چند سالی به تعویق بیفتد، اما با واکسیناسیون سراسری و کاهش آمار مرگ و میر و ابتلا به کرونا، دور جدید رویدادهای خودرویی با چهارمین نمایشگاه خودرو تهران در روزهای پایانی اردیبهشت ۱۴۰۱ از سر گرفته شد. هایما 7X و هایما 8S، دیگنیتی پرستیژ، بهمن ریسپکت، فردا M4، تیارا مکث موتور و آمیکو آرتیستون در نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران رونمایی شدند. سایپا، کرمان موتور و مدیران خودرو از غایبان مهم این دوره نمایشگاه بودند.

فروش فوری خودرو

تهیه و تنظیم: تیم تولید محتوا خودرو45