آشنایی با انواع مدل‌های خودرو ملی سمند

۱۳ شهریور ۱۳۹۹ آشنایی با انواع مدل‌های خودرو ملی سمند

سمند اولین خودرو ملی کشورمان است که از اوایل دهه ۸۰ شمسی وارد خیابان‌های ایران شد و تاکنون نیز در قالب مدل‌های مختلف اما با تغییرات نه چندان گسترده به دست مشتریان ایرانی رسیده و در هر کوی و برزن این مملکت می‌توان به راحتی نشانی از این خودرو پرطرفدار را یافت.

تاریخچه سمند

اوایل دهه هفتاد شمسی و در دورانی که صنعت خودروسازی ایران محصولات زیادی را در سبد خود نمی‌دید، سازمان‌های رسمی کشور با پیشنهاد تولید خودرو ملی مواجه شدند. در سال ۱۳۷۲ مرکز تحقیقات و خدمات خودکفایی ایران که زیر مجموعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران محسوب می‌شد، مأموریت یافت تا فرایند طراحی و ساخت خودروی ملی را پیگیری کند. نمونه‌های اولیه خودرو ملی که بر پایه شورولت رویال ساخته شده بودند، تحت عنوان پیکان جدید در نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران طی سال‌های ۷۲ تا ۷۵ به نمایش گذاشته شدند اما این پروژه به دلایلی به سرانجام نرسید.

گروه صنعتی ایران خودرو که در آن دوران موفق به خرید کامل پلتفرم پژو ۴۰۵ از شرکت فرانسوی شده بود، بسیار علاقه داشت تا یک خودرو اختصاصی با نشان خود تولید کند. هم‌زمان شرکت انگلیسی «فرست اتوموتیو» یک محصول ویژه بر پایه پلتفرم پژو ۴۰۵ را برای شرکت تایوان طراحی کرده و توسعه داده بود. اما شرکت تایوانی با مشکلات مالی مواجه شد و ورشکستگی گریبان آن را گرفت. شرکت فرست اتوموتیو نیز تصمیم گرفت تا پروژه خود را که هزینه‌های زیادی روی آن صرف کرده بود، به ایران یا آرژانتین بفروشد.

پس از ارائه طرح به مسئولان خودروسازی ایران، طرح شرکت انگلیسی بسیار مورد توجه قرار گرفت؛ اما به دلیل آنکه مدل توسعه یافته توسط شرکت فرست اتوموتیو چندان با نیاز مشتریان ایرانی هم‌خوانی نداشت، بسیاری از کارشناسان و مهندسان ایرانی با همکاری کارشناسان شرکت فرست اتوموتیو و برخی از متخصصان دیگر کشورهای اروپایی گرد هم آمدند تا محصولی مطابق با نیاز مشتریان ایرانی تولید کنند. سرانجام در سال ۱۳۸۰ خط تولید سمند توسط رئیس جمهور وقت مورد افتتاح قرار گرفت و اولین خودروی ملی ایران وارد جاده‌های کشورمان شد. این محصول قرار بود به عنوان جانشین پیکان به دست مشتریان نه‌چندان برخوردار برسد اما با توجه به شرایط خاص بازار کشور و تقاضای بالا برای این محصول، قیمت آن روز به‌روز بالاتر رفت و طبق انتظار پراید جانشین پیکان شد و سمند به محصولی نسبتا لوکس‌تر برای اقشار کارمند بدل گردید.

انواع مدل‌های سمند در بازار

 

سمند x7

این نسخه از سمند که به سمند معمولی شهرت دارد، از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۸ در لیست تولیدات شرکت ایران خودرو حضور داشت. این مدل از لحاظ تجهیزات رفاهی و ایمنی نسبت به سمند EL در سطح بالاتری قرار داشته و پایین‌تر از مدل ال ایکس جای می‌گیرد. تنها پیشرانه در نظر گرفته شده برای این مدل، موتور ۱۸۰۰ سی سی پژو ۸ سوپاپ موسوم به XU7 بود.

 

سمند X7

سمند LX

سمند ال ایکس پرفروش‌ترین و متعارف‌ترین نسخه سمند است که طراحی آن از اسفند ۱۳۸۱ کلید خورد و در اردیبهشت ۱۳۸۳ نیز وارد بازار شد. این محصول نسبت به مدل گذشته دارای تفاوت‌های ظاهری اندکی بود که شاخص‌ترین آنها به تغییر سایز چراغ‌های عقب و تحول گرافیک داخلی آنها مربوط می‌شد. همچنین شرکت ایران خودرو ادعا می‌کند که فرمان‌پذیری این محصول نسبت به قبل ارتقا یافته است. سمند ال ایکس با پیشرانه ‏XU7 پژو ۴۰۵ به دست مشتریان ایرانی می‌رسید تا آنکه پس از طراحی و ساخت موتور ملی، این خودرو به پیشرانه  EF7 نیز مجهز شد و در حال حاضر تولید آن ادامه دارد. از جمله امکانات بیشتر سمند ال ایکس نسبت به نسخه پیشین می‌توان به وجود ترمز ضد قفل ABS، کیسه هوا برای سرنشینان جلو، رینگ‌های آلومینیومی، تنظیم برقی صندلی‌های سرنشینان جلو، سنسور هشدار عقب و صندوق برقی اشاره کرد.

 

سمند LX

سمند EL

این نسخه از خودروی ملی بیشتر به عنوان تاکسی در اختیار ناوگان حمل و نقل درون شهری کشور قرار گرفت. سمند el از سال ۱۳۸۴ به صورت تاکسی وارد خیابان‌های کشور شد اما طی سال‌های ۸۸ تا ۹۱ برخی نسخه‌های شخصی آن نیز به تولید رسیدند. از جمله مهم‌ترین شاخصه‌های این مدل به چراغ‌خطرهای بزرگ آن می‌توان اشاره کرد. سمند ای ال دارای قالپاق معمولی بوده و از رینگ آلومینیومی بهره نمی‌برد. همچنین تنظیم شیشه عقب آن به صورت دستی بوده و مواردی همچون مه‌شکن و سیستم هشدار از روی آن حذف شده است.

 

سمند EL

سمند SE

سمند SE نسخه ارزان سازی شده مدل ال ایکس است که بین این مدل و نسخه ای ال قرار می‌گیرد. سمند اس ای نخستین مرتبه در سال ۸۷ مورد رونمایی قرار گرفت اما تولید آن تا سال ۱۳۸۹ با وقفه روبرو شد. سرانجام نیز شرکت ایران‌خودرو در سال ۱۳۹۷ به حضور این محصول در لیست تولیدات خود پایان داد. تفاوت اکسل‌ها و کاهش وزن خودرو از جمله تغییرات سمند SE نسبت به مدل ال ایکس هستند. همچنین طراحی چراغ‌های عقب، جلو پنجره و چیدمان دکمه‌های داشبورد آن نسبت به مدل معمولی تفاوت دارد. همچنین سمند SE فاقد سیستم برق مالتی پلکس و فرمان تلسکوپی بوده و از سوی دیگر پنجره‌های عقب و آینه‌های جانبی آن قابلیت تنظیم برقی ندارند. این مدل با پیشرانه ۱۸۰۰ سی سی پژو ۴۰۵ موسوم به XU7 به دست مشتریان رسید.

 

سمند SE

سمند سریر

سمند سریر در واقع نسخه تشریفاتی یا همان لیموزین از سمند ال ایکس است که در سال ۸۳ معرفی شد و اما عرضه عمومی آن تا سال ۱۳۸۷ به تعویق افتاد. این خودرو از لحاظ پیشرانه دارای موتور مشترک با زانتیا ۱۸۰۰ یا پژو پارس ELX است و از لحاظ طول بدنه نسبت به سمند معمولی به ویژه در قسمت ستون B دچار ازدیاد طول گردیده است. امکانات رفاهی بیشتر و کابین بسیار جادارتر از جمله ویژگی‌های بارز سمند سریر نسبت به مدل معمولی به شمار می‌آیند. لازم به ذکر است که تولید این محصول در سال ۱۳۹۱ به پایان رسید.

 

سمند سریر

 

سمند سورن

سمند سورن را می‌توان اولین فیس لیفت عمده خودروی ملی دانست که نخستین مرتبه در سال ۱۳۸۵ به حضور علاقه‌مندان و کارشناسان معرفی شد. تولید آن نیز در سال ۱۳۸۶ وارد فاز عملی شد. از لحاظ فنی سمند سورن تفاوت چندانی با مدل‌های معمولی ندارد و عمده تغییرات آن به تحول طراحی چراغ‌ها، جلو پنجره و سپر محدود می‌شود. در برخی از مدل‌های سمند سورن تفاوت‌هایی در کابین و داشبورد قابل مشاهده است. شرکت ایران خودرو از سال ۱۳۹۵ نسخه توربوشارژ این محصول را که مجهز به موتور ملی توربوشارژ بود را به دست مشتریان رساند.

 

سمند سورن

دنا

خودرو دنا دومین فیس لیفت کلی سمند به شمار می‌آید که از لحاظ ظاهری دستخوش تغییرات بسیار بیشتری نسبت به سورن شده و طراحی کابین آن به طور کلی تغییرات بسیار خوشایندی را تجربه کرده است. پروژه دنا از سال ۸۸ در شرکت ایران خودرو آغاز شد اما این محصول با چند سال تاخیر در سال ۱۳۹۳ به بازار عرضه شد. بهره‌مندی از امکانات بیشتر، تغییر اساسی طرح کابین و تحول کلی نمای جلو و عقب خودرو، از جمله تفاوت‌های دنا با سمند معمولی به شمار می‌روند.

 

دنا معمولی

دنا پلاس

دنا پلاس نسخه فیس لیفت و اسپرت‌تر دنا به شمار آمده که عمده تغییر آن به تحول طراحی پروفیل جانبی به ویژه در قسمت فریم پنجره‌های درب عقب محدود می‌شود. این محصول امروزه با با موتورهای EF7 تنفس طبیعی و توربوشارژ راهی بازار شده و مشتریان قابل توجهی را به سوی خود جلب کرده است.

دنا پلاس

 

نویسنده: حسین باباپور