آشنایی با خدمات آنلاین خودرو

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ آشنایی با خدمات آنلاین خودرو

خدمات آنلاین خودرو، راهکاری ساده جهت سرعت بخشیدن فرایند تعمیرات، خرید قطعات و پرداخت جریمه ماشین بدون مراجعه به اداره، فروشگاه یا تعمیرگاه‌ است. در دنیای امروزی که مردم با مشغله‌های زیادی در طول روز مواجه هستند و  زمان کافی برای مراجعه حضوری ندارند؛ بازار جهانی به خصوص در کلان‌شهرها، علاقمند به ارائه سرویس‌های اینترنتی در هر زمینه‌ای شده است. مردم تنها با کمک یک گوشی یا لپ‌تاپ در محل کار، خانه یا در مسیر می‌توانند؛ بیشتر محصولات مورد نیازشان را خریداری کرده و بابت دریافت خدمات نیز روش‌های حضوری را جایگزین مراجعه به محل مربوطه کنند.

خدمات آنلاین ماشین در ایران هم از این غافله عقب نمانده و هر روزه شاهد رشد شرکت‌ها، سایت‌ها و اپلیکیشن‌های است که سرویس‌های مورد نیاز مربوط به اتومبیل در محل حضور شما را ارائه می‌دهند. در این مقاله به برخی از انواع خدمت‌رسانی اینترنتی خودرو موجود در کشور اشاره شده است.

خدمات آنلاین سوخت‌رسانی

خدمات آنلاین سوخت‌رسانی

حداقل یک بار برای همه ما پیش آمده که در محلی به دور از جایگاه سوخت، بنزین تمام کرده و با خودرو خاموش تنها شده‌ایم. در این شرایط، دردسرهای زیادی همانند روش تهیه بنزین، چگونگی مراجعه به پمپ بنزین یا تداخل برنامه روزانه، شخص را دچار مشکلاتی می‌کند. حالا راحت‌ترین کاری که شما باید در مواجه با این دردسرها انجام دهید؛ ثبت درخواست ارسال سوخت در اپلیکیشن‌های موجود و یا تماس با آن‌ها است.

البته این نوع خدمات آنلاین خودرویی بدون عیب و ایراد هم نیست. هم‌اکنون سوخت‌رسانی در محل، تنها در شهر تهران قابل دسترس است؛ اما اصولا، بیشتر ارائه سرویس‌های اینترنتی از پایتخت، شروع شده و در ادامه، کل کشور را پوشش خواهد داد. ایراد دومی که می‌توان بر آن گرفت؛ قیمت بالای بنزین بوده که آن هم به دلیل ارائه خدمات حضوری برای شما، کاملا قابل درک است.

خرید آنلاین قطعات ماشین

شما با کمک سرویس‌های اینترنتی، بدون دردسر و به راحتی می‌توانید؛ یک یا چند قطعه مورد نیاز اتومبیل خود را خریداری کنید. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این نوع خدمات، امکان ارسال آن به سراسر کشور از طریق پست و حتی روش‌های سریع‌تر یک روزه است. اگر قصد خرید قطعات به صورت اینترنتی را دارید؛ حتما توجه کنید که قطعه خریداری شده دارای ضمانت اصالت کالا و حمل بار باشد.

تعمیرات آنلاین خودرو

تعمیرات آنلاین خودرو

سرویس مکانیکی اینترنتی، یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین موارد لیست خدمات آنلاین خودرو است. ماشینی که در خیابان یا جاده، خراب شده و به هر دلیلی، امکان رانندگی با آن وجود ندارد؛ افراد را دچار دردسرهای حمل آن به تعمیرگاه می‌کند.

از طرفی هم، بسیاری از تعمیرات مربوط به خودرو در محل نیز امکان‌پذیر است و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافی مانند حمل آن جهت تعمیر وجود ندارد. البته همیشه روال به این صورت نیست و گاهی حتما باید با ماشین حمل بار، آن را به مکانیکی ببرید.

خدمات آنلاین خودرو در حوزه تعمیرات

  • سرویس دوره‌ای ماشین یا بررسی آن پیش از سفر
  • نصب یا تعمیرات سیستم صوتی و تصویری
  • تعویض یا دشارژ کردن باتری ماشین
  • تعمیر سیستم برق‌رسانی اتومبیل
  • تعویض روغن و فیلتر آن
  • نصب وایر و شمع جدید
  • دودی کردن شیشه‌ 
  • تعویض لنت ترمز

مهم‌ترین مزیت این نوع خدمات آنلاین خودرو، امکان استفاده از سرویس‌های دوره‌ای ارائه شده توسط آن‌ها است. این شرایط برای شما فراهم شده که در فاصله‌های زمانی مشخص یا پیش از سفر، چند مورد از آن‌ها را به صورت همزمان انجام دهید تا ماشین شما، به اصطلاح نفسی تازه کند.

کارواش سیار ماشین

کارواش، صفر شویی و موتور شویی از موارد دیگری هستند که امکان استفاده از آن‌ها به صورت حضوری و در محل وجود دارد. شما حتی برای کارهای جانبی مثل سرامیک و پولیش که به تازگی، بسیار طرفدار پیدا کرده هم می‌توانید از خدمات آنلاین خودرویی استفاده کنید.

خدمات آنلاین خرید بیمه خودرو

خدمات آنلاین خرید بیمه خودرو

خرید بیمه ماشین، ساده‌ترین نوع سرویس‌ اینترنتی در این حوزه است. سایت‌های معتبری در زمینه تمدید یا خرید بیمه بدنه و شخص ثالث در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند که حتی نسبت به روش‌های حضوری هم مزیت‌های بیشتری دارند. کافیست تنها ده دقیقه، زمان بگذارید و درخواست صدور بیمه‌نامه یا تمدید را برای آن‌ها ارسال کنید سپس مدارک مربوط برای شما، پست یا پیک می‌شود.

نکته مثبت دیگر استفاده از این سایت‌ها، امکان بررسی و مقایسه بین تمام شرکت‌های بیمه است. تخفیف‌هایی را شرکت‌ها برای موفقیت در برابر رقبا، تخفیف‌هایی را در سایت‌های جامع فروش بیمه در نظر می‌گیرند که خالی از لطف نیست. خوشبختانه این سرویس در تمام نقاط کشور ، قابل دسترس است.

استعلام و پرداخت خلافی خودرو

شما از طریق روش‌های متعددی مانند پیامک، اپلیکیشن و سایت‌ها، امکان پرداخت قبض‌های صادره از سمت شهرداری برای ماشین خود را دارید تا نیازی به مراجعه و حضور در ادارات مربوطه نباشید.

بهترین گزینه در این میان، سایت تهران من است. این سامانه توسط خود شهرداری پایتخت راه‌اندازی شده و امکان مدیریت همه موارد استعلام یا پرداخت جرائم، مالیات، سهمیه کنترل آلودگی هوا و خلافی خودرو را برای افراد فراهم می‌کند.

هر یک از خدمات آنلاین خودرو که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم؛ مزایا و معایب مخصوص خود را دارند. اگر قصد استفاده هر یک از سرویس‌های مذکور را دارید، توصیه می‌کنیم که به تفاوت قیمت بین آن‌ها در حالت حضوری و مراجعه به مرکز آن توجه کنید. قیمت برخی از خدمات اینترنتی حضوری، بسیار مناسب و به صرفه هستند؛ اما تعدادی دیگر، تفاوت قیمت بیشتری داشته و برای قشر متوسط یا ضعیف جامعه مناسب نبوده و پیشنهاد نمی‌شود.

فروش فوری خودرو

نویسنده: شیوا فاضلی