آشنایی با خودروهای یک میلیارد تومانی ایران

۱۱ اسفند ۱۳۹۹ آشنایی با خودروهای یک میلیارد تومانی ایران

بعد از بررسی خودروهای ۲۰۰، ۴۰۰، ۵۰۰ و ۶۰۰ میلیون تومانی، این بار سراغ خودروهایی خواهیم رفت که در بازار ایران می‌توان با یک میلیارد تومان خریداری کرد. بیشتر خودروهای این محدوده قیمتی، وارداتی هستند و فقط دو خودرو مونتاژ داخل در این فهرست وجود دارند.

البته نباید انتظار داشته باشید تا خودروهای وارداتی یک میلیارد تومانی مدل ۲۰۲۰ و یا ۲۰۲۱ باشند. به دلیل شرایط خاص اقتصادی کشور و کمبود ارز، ورود خودرو به کشور ممنوع شده است و از این رو جدیدترین خودرویی که می‌توانید پیدا کنید مدل ۲۰۱۸، یعنی حدود ۳ سال پیش است.

 

بورگوارد BX5 (آلتیمیت)

بورگوارد BX5 خودرو چینی و با اصالت آلمانی است. بورگوارد تا سال ۱۹۶۱ در آلمان به ساخت خودرو مشغول بود و بعد از آن ورشکسته شد تا اینکه در سال ۲۰۰۸ با سرمایه‌گذاری شرکت چینی فوتون احیا شد و به بازار برگشت. مرکز طراحی این خودروساز در آلمان قرار دارد اما محصولات بورگوارد در کارخانه‌ای در چین تولید می‌شود. از این رو بورگوارد BX5 آلتیمیت، بیشتر از آنکه شبیه سایر شاسی‌بلندهای چینی باشد، چهره و ظاهری اروپایی دارد. این خودرو در بهار ۹۷ و بلافاصله پس از عرضه در چین به دست مشتریان ایرانی رسید.

۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان بورگوارد BX5 مدل 2018

 

تویوتا پریوس (تیپ C)

تویوتا پریوس یکی از عجیب‌ترین خودروها از نظر طراحی بدنه و البته اقتصادی‌ترین اتومبیل‌ها از نظر مصرف سوخت است. سومین نسل تویوتا پریوس از سال ۲۰۱۶ و هم‌زمان با بازار جهانی، وارد کشور شد و زیر پای مشتریان ایرانی قرار گرفت. پنج تیپ مختلف از این خودرو هیبریدی به دست ایرانی‌ها رسید که تیپ C کامل‌ترین مدل پریوس است و برای حفظ ایمنی راننده و سرنشینان از ۷ رادار استفاده می‌کند.

۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تویوتا پریوس تی C مدل 2017 

 

ریگان کوپا (فلگشیپ)

ریگان کوپا اولین محصولی است که توسط شرکت ریگان به بازار آمد. ریگان یکی از زیرمجموعه‌های کرمان موتور است که در ابتدا با هدف تولید جعبه دنده تاسیس شد. کوپا نام ایرانی خودروی چیتی زوتی T600 است که در دو مدل کوپه و اسپرت تولید می‌شد. سری اول کوپا مونتاژ زوتی T600 کوپه و سری دوم مونتاژ زوتی T600 اسپرت است. این شاسی‌بلند با تیپ فلگشیپ به مشتریان ایرانی عرضه می‌شود.

۹۹۰ میلیون تومان ریگان کوپا مدل 1399

 

سوزوکی گرند ویتارا

سوزوکی گرند ویتارا از سال ۱۳۸۵ در کارخانه ایران خودرو مونتاژ می‌شود. این خودرو از سال ۱۳۹۵ دچار تغییر چهره شد و مدل فیس‌لیفت با جعبه دنده اتوماتیک آن به بازار آمد، البته سه سال بعد از عرضه ویتارا نیوفیس در بازارهای جهانی. سوزوکی گرند ویتارا از بدنه کلاس ۹ استفاده می‌کرد و بعدها کلاس ۹ حذف و کلاس ۱۰ به جای آن عرضه شد که دارای سانروف بود.

۹۶۰ میلیون تومان سوزوکی گرند ویتارا مدل 1398

 

کیا سراتو

کیا سراتو یکی از محبوب‌ترین خودروها بین ایرانی‌هاست. این خودرو هم به صورت خودرو وارداتی عرضه می‌شود و هم در کارخانه سایپا روی خط تولید قرار دارد. سراتو وارداتی سومین نسل این خودرو است که در سال ۲۰۱۶ تغییرات جزئی روی آن اعمال شد و یک سال بعد در تعداد زیاد به ایران رسید.

۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کیا سراتو مدل 2018

 

نیسان جوک (پلاتینیوم)

نیسان جوک کراس اووری است که از سال ۲۰۱۶ در دو تیپ اسکای پک و پلاتینیوم وارد ایران شده و به فروش خوبی هم دست یافته است. نیسان جوک پلاتینیوم دارای تجهیزاتی مثل دوربین ۳۶۰ درجه، هشدار نقطه کور، هشدار تغییر خط و… است.

۱ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان نیسان جوک مدل 2017

 

هیوندای النترا

هیوندای النترا با نسل پنجم و ششم توانست توجه مشتریان ایرانی را به خود جلب کند. ششمین نسب این سدان کره‌ای در سال ۲۰۱۷ توسط کرمان موتور و آسان موتور وارد کشور شد و با توجه به حذف رقیبش، یعنی تویوتا کرولا، فروش فوق‌العاده خوبی داشت. نسل جدید خودرو موتور بزرگ‌تری نسبت به نسل پنجم دارد.

۱ میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان هیوندای النترا مدل 2018

 

نویسنده: میلاد قزللو

 

فروش فوری خودرو کارکرده