شرایط پیش فروش خودروها از آخرین اخبار تا زمان تحویل!

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ شرایط پیش فروش خودروها از آخرین اخبار تا زمان تحویل!

پیش فروش خودرو طی سال‌های گذشته توسط شرکت‌های خودروساز داخلی و یا نمایندگان فروش خودروهای خارجی به صورت ماهانه و یا فصلی در حال اجرا است که طی سه سال اخیر به دلیل ممنوعیت واردات خودرو و همچنین نوسانات بازار خودرو، با تغییراتی همراه شده است. بدین گونه که گاه پیش فروش خودروها به صورت قرعه کشی و یا گاها با پرداخت بر اساس نوسانات بازار پیش رفته است.

در ادامه به مهمترین شرایط پیش فروش اعلام شده توسط شرکت‌های خودروسازی اشاره می‌شود.

فروش فوری خودرو کارکرده

پیش‌فروش خودروهای سایپا به مناسب عید فطر

در ادامه طرح‌های فروش محصولات سایپا، دوره جدید پیش‌فروش خودروهای این شرکت از ۲۰ اردیبهشت آغاز می‌شود. دوره جدید پیش‌فروش محصولات سایپا به مناسبت عید فطر انجام می‌شود و برای ثبت نام در این طرح از ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ می‌توان به سایت فروش اینترنتی سایپا saipa.iranecar.com مراجعه کرد.

در این طرح ۵ خودرو سایپا شامل شاهین، کوییک S، کوییک R، ساینا S و کوییک دنده‌ای و با موعد تحویل یک ساله عرضه می‌شوند.

شرایط فروش بهمن موتور، اردیبهشت ۱۴۰۰

شرکت بهمن موتور طرح فروش فوری و اعتباری انواع محصولاتش را از ساعت ۹ صبح شنبه، ۴ اردیبهشت ماه آغاز کرده است. این مرحله از ثبت نام تا تاریخ ۹ اردیبهشت ماه و یا تکمیل ظرفیت فروش خودرو ادامه دارد. در این پیش فروش بهمن موتور خودروهای کارا،‌ کاپرا۲، کامیونت ایسوزا و کامیونت شیلر به صورت فروش لیزینگی وانت کارا،‌ فروش نقدی و اعتباری کاپرا ۲، فروش نقدی کامیونت ایسوزا و پیش فروش کامیونت شیلر عرضه شده است.

آغاز پیش فروش محصولات ایران خودرو فروردین 1400

گروه خودروسازی ایران خودرو در راستای پاسخ به نیاز مشتریان طرح پیش فروش ویژه فروردین ماه را آغاز کرده است. در این طرح پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای، رانا پلاس، سورن پلاس و دنا پلاس توربو اتوماتیک عرضه شده و موعد تحویل آن یک ساله است. این طرح از پیش فروش تا روز ۲۸ فروردین ماه ادامه دارد.

پیش فروش محصولات ایران خودرو 1400

فروش فوری کاپرا فروردین 1400

شرکت بهمن موتور فروش فوری کاپرا دو کابین را از تاریخ ۲۴ فروردین ماه آغاز کرده است. این خودرو با موعد تحویل هفته دوم خرداد ماه عرضه شده و قیت آن قطعی است.
پیش‌تر نیز اعلا شد که پیش فروش دیگنیتی از ۲۷ اردیبهشت آغاز می‌شود. میرمنصف، رئیس سازمان فروش و خدمات پس از فروش بهمن موتور اعلام کرده که فروش دیگنیتی با استقبال مواجه شده است و مرحله دوم فروش این خودرو از ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ آغاز می‌شود.

فروش فوری کاپرا فروردین 1400

آغاز پیش فروش جک S3 فروردین 1400

شرکت کرمان موتور فروش نقدی و اقساطی جک S3 را از تاریخ ۱۹ تا 31 فروردین ماه آغاز کرده است. این کراس اوور مونتاژی با مدل ۱۴۰۰ در رنگ‌های سفید و مشکی و با قیمت ۴۹۹ میلیون عرضه شده است. مشتریان در این طرح می‌توانند با پرداخت ۲۵۰ میلیون تومان خودرو را تحویل بگیرند و مابقی بهای خودرو را به صورت اقساط ۱۲، ۲۴ و ۳۶ ماهه بپردازند.

فروش جک s3

اولین طرح تبدیل حواله‌های ایران خودرو درسال 1400 کلید خورد

طرح تبدیل معوقات ایران خودرو از ۱۶ فروردین در نمایندگی‌های این شرکت آغاز شده است و تا پایان فروردین ماه و تکمیل ظرفیت ادامه دارد.

طرح تبدیل اولین سری حواله های ایران خودرو 1400

جدول طرح تبدیل اولین سری حواله‌های ایران خودرو در سال 1400

شرایط فروش دو مرحله‌‌ای مدیران خودرودر اسفند 99 اعلام شد

در جدیدترین پیش فروش مدیران خودرو ۲۵ درصد از قیمت خودرو در ابتدا دریافت می‌شود و به نظور تسهیل در خرید، ۱۵ درصد قیمت خودرو نیز به صورت چک یک ماهه دریافت می‌شود. سقف تسهیلات در این طرح ۵ ساله است.

پیش پرداخت اول دو خودرو آریزو ۵ و ام وی ام ۳۱۵ ۲۰ درصد قیمت خودرو بوده و ۱۵ درصد آن نیز به صورت چک یک ماهه است. موعد تحویل این دو خودرو ۳۰ روز کاری عنوان شده است.

 

آغاز سومین مرحله پیش فروش تارا از 13 اسفند99

مرحله سوم پیش فروش تارا ایران خودرو، از امروز سیزدهم اسفند ‌آغاز می‌شود و تا روز ۱۷ اسنفد ماه ادامه دارد. خودرو تارا در این طرح در دو نوع دستی و اتوماتیک عرضه می‌شود. موعد تحویل نسخه دستی این خودرو از مهر تا اسفند و نسخه اتوماتیک آن در بهمن و اسفند سال آینده خواهد بود.
قیمت تارا نسخه دستی ۱۴۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و با گیربکس اتوماتیم ۱۹۲ میلیون و ۵۰۰ تومان است. همچنین در این طرح سود مشارکت و انصراف حاسبه نمی‌شود.

اعلام جدیدترین محصولات پیش فروش ایران خودرو از 10 اسفند 99

جدیدترین پیش فروش ایران خودرو از یکشنبه ۱۰ اسفند ماه با عرضه ۷ محصول آغاز می‌شود و تا روز سه شنبه ۱۲ اسفند ماه ادامه دارد. موعد تحویل این خودروها ۱۲ ماهه است.

 

پیش فروش اسفند ایران خودرو

آغاز فروش ویژه عید تا عید سایپا از 9 اسفند 99

گروه خودروسازی سایپا طرح فروش عید تا عید، ولادت حضرت علی (ع) و مبعث رسول اکرم (ص) را از امروز ۹ اسفند ۹۹ ساعت ۱۴ به مدت سه روز آغاز می‌‌کند. در این طرح خودروهای سایپا ۱۵۱، تیبا صندوق دار، تیبا۲، ساینا دنده‌ای،‌ کوییک دنده‌ای، کوییک آر و ساینا اس عرضه می‌شود و موعد تحویل آن ۹۰ روزه است.

۹۵.۴۲۶.۰۰۰  تیبا۲
۱۲۹.۷۵۵.۰۰۰ کوییک دنده‌ای
۱۳۹.۷۵۵.۰۰۰  کوییک آر
۱۳۰.۲۹۲.۰۰۰ ساینا اس

 

آغاز طرح تبدیل محصولات ایران خودرو در اسفند 99

گروه صنعتی ایران خودرو ۹۹ طرح تبدیل برخی از محصولات غیر قابل عرضه را با تمرکز بر تعهدات منقضی آغاز کرده است. این طرح تا پایان اسفند ماه ادامه دارد و مشتریان می‌توانند خودروهای ثبت نامی غیرقابل عرضه را با خودروهای پیشنهادی از سوی ایران خودرو جایگزین کنند.
این طرح برای تبدیل قراردادهای پیش فروشی که دعوتنامه آن منقضی شده، آغاز شده است.

طرح تبدیل محصولات ایران خودرو

هشدار ایران خودرو درباره ثبت نام و خرید اینترنتی خودرو

اخیرا آگهی‌هایی در فضای مجازی منتشر شده که مردم را دعوت می‌کند تا برای خرید فوری خودرو ثبت نام کنند.

شرکت ایران خودرو برای مقابله با این آگهی‌ها و جلوگیری از کلاهبرداری اطلاعیه‌ای را در این رابطه منتشر کرده است. بر اساس این اطلاعیه، انتشار بخشنامه‌ها و ثبت نام در طرح‌های فروش محصولات ایران خودرو فقط از طریق وبسایت این شرکت به نشانی esale.ikco.ir صورت می‌گیرد. همچنین در زمان ثبت نام هیچ گونه وجهی از متقاضیان دریافت نمی‌شود.

سه طرح ایران خودرو برای فروش محصولات عبارتند از: فروش فوق‌العاده با تحویل ۹۰ روزه، پیش‌فروش عادی با تحویل ۱۲ ماهه و مشارکت در تولید با تحویل ۲۴ ماهه.

در صورتی که نام متقاضی در قرعه‌کشی مشخص شود، با ارسال پیامکی با شماره ۳۰۰۰۹۶۴۴۰ به آن فرد اطلاع داده خواهد شد. علاوه بر این، متقاضیان می‌توانند با استفاده از کد پیگیری و از طریق سایت ایران خودرو، از نتیجه ثبت نام مطلع شوند.

منتخبین قرعه‌کشی برای پرداخت وجه تنها از طریق سایت ایران خودرو اقدام می‌کنند و پیامک تایید پرداخت هم از طریق شماره‌ای که گفته شد، به اطلاعشان می‌رسد. همین طور قراردادهای خرید مشتریان دارای مهر نمایندگی مجاز است.

در پایان ایران خودرو اعلام کرد که اگر ثبت نام و پرداختی خارج از این موارد صورت بگیرد، هیچ مسئولیتی متوجه این شرکت نخواهد بود.

 

آغاز پیش فروش آمیکو آسنا

طرح فروش نقد و اقساط پیکاپ آسنا از امروز ۲۶ بهمن ماه آغاز می‌شود و تا ۱۵ بهمن ماه ادامه خواهد داشت. در این طرح مشتریان می‌توانند خودرو را به صورت نقدی و با تخفیف ویژه خریداری کنند. در فروش نقدی مشتریان باید ۶۰ درصد مبلغ را به صورت نقدی و ۴۰ درصد آن را به صورت اعتباری یا اقساط پرداخت کنند.

در خرید لیزینگی مشتریان باید ۵۰ درصد از بهای خودرو را به صورت نقدی و ۵۰ درصد را به صورت اقساط ۳۶ ماهه پرداخت کنند. موعد تحویل این خودرو ۳۰ روزه است.

 

پیش فروش آمیکو آسنا

آغاز پیش فروش محصولات زامیاد

شرکت خودروسازی زامیاد فروش فوری نیسان زامیاد و وانت پادرا پلاس را از ساعت ۱۴ روز یکشنبه، ۱۹ بهمن ماه آغاز می‌کند. این پیش فروش محدودیت زمانی ندارد و تا تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت همچنین برندگان این مرحله از پیش فروش زامیاد بدون قرعه کشی تعیین می‌شوند. در این طرح سه خودرو وانت زامیاد بنزینی، وانت زامیاد دوگانه و وانت پادرا پلاس با مدل ۹۸ عرضه می‌شود.

پیش فروش محصولات زامیاد

اعلام شرایط فروش محصولات آرین دیزل

شرکت آرین دیزل به مناسبت دهه فجر فروش نقدی و تسهیلاتی جک سان ری و کامیونت جک را آغاز کرده است. این طرح از فروش تا زمان تکمیل ظریفیت ادامه دارد.

پیش فروش جک سان ری

آغاز پیش فروش محصولات سایپا ویژه دهه فجر99

ششمین مرحله فروش فوق‌العاده سایپا و فروش اینترنتی سایپا همزمان با دهه فجر از ساعت ۱۴ روز شنبه، ۱۸ بهمن ماه آغاز می‌شود. این مرحله از فروش فوقالعاده سایپا شبانه روزی بوده و تا پایان روز دوشنبه، ۲۰ بهمن ماه ادامه خواهد داشت. متقاضیان امکان ثبت نام در هر دو طرح را دارند اما در صورت انتخاب شدن باید یکی از طرح‌ها را انتخاب کنند.

در طرح فروش فوق‌العاده شش خودرو کوییک آر، کوییک دنده‌ای رینگ فولادی،‌ ساینا دنده‌ای رینگ فولادی، تیبا ۲ رینگ فولادی، تیپا صندوق دار رینگ فولادی و سایپا ۱۵۱ عرضه شده است. همچنین در طرح پیش فروش یکساله ۹ خودرو شاهین، تیبا صندوقدار، سایپا ۱۵۱، ساینا دنده‌ای، تیبا۲، کوییک اس، کوییک دنده‌ای، کوییک آر و ساینا اس پیش فروش می‌شود.

پیش فروش سایپا دهه فجر

فروش فوق العاده ۹ محصول ایران خودرو هفته دوم بهمن 99

دوازدهمین فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو از امروز، ۱۴ بهمن ا عرضه ۹ محصول آغاز می‌شود. این مرحله از فروش فوق العاده ایران خودرو به مدت سه روز ادامه دارد.

در این طرح خودروهای رانا پلاس، دنا پلاس، دنا پلاس توربو دستی، پژو پارس TU۵، پژو پارس بنزینی، پژو ۲۰۶ صندوقدار، سورن پلاس، سمند ال‌ایکس و پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای عرضه شده است.

فروش فوق العاده ۹ محصول ایران خودرو هفته دوم بهمن 99

فروش ویژه بسترن B30، بهمن 99

شرکت بهمن موتور به مناسبت تاسیس گروه بهمن، فروش ویژه بسترن B30 را از روز یکشنبه، ۱۲ بهمن ماه آغاز می‌کند. این طرح فروش تا روز سه شنبه ۲۱ بهمن ماه ادامه دارد.

 

فروش ویژه بسترن B30

قرعه کشی محصولات ایران خودرو 8 بهمن برگزار شد

قرعه کشی ۷ محصول ایران خودرو با موعد تحویل یکساله برگزار شد. در این پیش فروش یکساله ایران خودرو، خودروهای دنا پلاس، پارس با موتور 5TU، رانا پلاس، پژو ۲۰۶ تیپ دو، پژو ۲۰۷ با سقف شیشه‌ای، پژو پارس و سورن پلاس بنزینی عرضه شده است.

قرعه کشی محصولات ایران خودرو

آغاز فروش جک J4 در بهمن 99

کرمان موتور در فروش زمستانه، فروش خودرو جک J4 را از روز یکشنبه، ۵ بهمن ماه به صورت نقد و اقساط آغاز کرده است. مشتریان تا روز پنجشنبه، ۹ بهمن ماه می‌توانند برای خرید این خودرو اقدام کنند. قیمت جک J4 در فروش زمستانه کرمان موتور ۳۵۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

پیش فروش جک جی

آغاز پیش فروش ۷ محصول ایران خودرو؛ بهمن 99

جدیدترین پیش فروش ایران خودرو از امروز(یکشنبه)، ۵ بهمن ماه با عرضه ۷ محصول آغاز شده و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت. در این پیش فروش خودروهای دناپلاس، راناپلاس، سورن‌ پلاس، پژو ۲۰۶ تیپ ۲، پژو ۲۰۷ با سقف شیشه‌ای، پژو پارس بنزینی و پژو پارس با موتور TU۵ با موعد تحویل یکساله عرضه شده است.

پیش فروش محصولات ایران خودرو بهمن 99

پیش فروش محصولات ایران خودرو بهمن 99

آغاز پیش فروش پیکاپ آسنا؛ بهمن 99

شرکت ارس خودرو دیزل، فروش فوری پیکاپ آمیکو آسنا را از ۴ بهمن آغاز کرده است. براساس اعلام شرکت ارس خودرو دیزل، قیمت پیکاپ آمیکو آسنا، مدل ۹۸، ۸۳۷ میلیون است و ۱۵ روزه به مشتریان تحویل داده می‌شود. این خودرو در سه رنگ نقره‌ای، زرشکی و قهوه‌ای قابل خریداری است.

فروش قسطی وانت کارا آغاز شد

شرکت بهمن موتور در پیش فروش خود از دوشنبه ۲۹ دی ماه به مدت ۱۰ روز فروش وانت کارا را به صورت نقد و اقساط آغاز کرده است. وانت کارا تیپ ۳ تک کابین و دو کابین به قیمت ۲۱۰ میلیون و ۲۲۵ میلیون تومان عرضه و تحویل آن ۳۰ روزه اعلام شده است. در طرح خرید اقساطی ۶۰ درصد قیمت خودرو به صورت پیش پرداخت و باقی قیمت در اقساط ۱۸ ماهه با سود ۱۶ درصد قابل پرداخت است.

قرعه کشی محصولات ایران خودرو برگزار شد

ایران خودرو در جدیدترین فروش فوری محصولات خود سه محصول رانا پلاس، دنا و سورن پلاس را عرضه کرده بود که قرعه کشی آن امروز، ۲۷ دی ماه با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی برگزار شد.
برندگان این مرحله از پیش فروش پنج روز فرصت دارند تا نسبت به واریز کل وجه اقدام کنند.

جزئیات عرضه سه محصول ایران خودرو دی 99

گروه صنعتی ایران خودرو در یازدهیمن مرحله از پیش فروش محصولات، ۳ محصول با موعد تحویل ۹۰ روزه را عرضه کرده است. ثبت نام این سه محصول از روز ۲۳ دی ماه آغاز و تا ۲۵ دی ماه ادامه خواهد داشت.

 

پیش فروش محصولات ایران خودرو

تحویل دو محصول سایپا بدون قرعه کشی

قائم مقام فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: قیمت برخی محصولات سایپا با حاشیه بازار تفاوت کمی دارد به همین دلیل دو محصول سایپا ۱۵۱ و نیسان تک سوز آپشنال بدون قرعه کشی به ثبت نام کنندگان تحویل داده می‌شود.

قرعه کشی ۴ محصول ایران خودرو و سورن پلاس امروز برگزار می‌شود

قرعه کشی ۵ محصول ایران خودرو امروز با حضور نمایتدگان نهادهای نظارتی برگزار می‌شود.
در این طرح سورن پلاس، پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای، پژو ۲۰۶ تیپ ۲، رانا پلاس و پژو پارس بنزینی عرضه شده است

شرایط پیش فروش ثبت نام محصولات چری

طرح  فروش محصولات چری با لوگو MVM آغاز شد.

فروش محصولات چری با اقساط ۶۰ ماهه از تاریخ ۷ دی ماه فعال شده است.

شرایط فروش محصولات ام و ام:

شرایط فروش محصولات چری:

شاسی بلند جدید کرمان موتور چند؟

هنوز ۶ ماه هم از رونمایی جک X7 نگذشته است که قرار است به جای جک S7 در کرمان موتور با نام K7 و نشان اختصاصی کرمان موتور تولید و در بهار سال ۱۴۰۰ به بازار عرضه شود.

این خودرو یک موتور ۱.۵ لیتری توربو شارژر ۴ سیلندر بنزینی دارد که می‌تواند ۱۷۴ اسب بخار قدرت و ۲۵۱ نیوتون متر گشتاور تولید کند.

شرایط فروش خودرو KMC K7 کرمان موتور – دی ماه 99:

پیش فروش ۹ محصول سایپا از امروز آغاز می‌شود

مرحله جدید پیش فروش سایپا، ساعت ۱۴ امروز، ۸ دی ماه آغاز و به مدت دو روز ادامه خواهد داشت. محصولاتی از قبیل ساینا دنده‌ای، کوییک دنده‌ای، ‌تیبا ۲، تیبا صندوقدار، سایپا ۱۵۱، کوییک آر، شاهین، نیسان تک سوز آپشنال و نیسان دوگانه سوز آپشنال در این پیش فروش با موعد تحویل آذر ۱۴۰۰ و زامیاد در بهار ۱۴۰۰ عرضه شده است.

پیش فروش سایپا

قرعه کشی محصولات ایران خودرو برگزار شد

قرعه کشی دهمین فروش فوق العاده ایران خودرو ساعت ۱۰ صبح امروز، سوم دی ماه با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی برگزار شد. منتخبان پنج روز فرصت دارند تا وجه کامل خودرو را پرداخت کنند و در صورت عدم واریز وجه، افراد فهرست ذخیره جایگزین خواهند شد.

زمان قرعه کشی محصولات ایران خودرو مشخص شد

قرعه کشی دهمین مرحله از فروش فوق العاده ایران خودرو فراد، سوم دی ماه ساعت ۱۰ صبح با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی برگزار می‌شود. سه محصول پژو ۲۰۶ تیپ دو، پژو پارس بنزینی و پژو پارس با موتور TU5 با موعد تحویل ۹۰ روزه عرضه شده بود.
منتخبان این طرح تا ۵ روز فرصت دارند تا نسبت به پرداخت کامل وجه اقدام کنند.

قرعه کشی خودرو حذف می‌شود؟

نزدیک شدن قیمت خودرو در بازار آزاد به قیمت کارخانه، احتمالا قرعه کشی خودرو را حذف کند. قیمت خودرو پس از نوسان شدید حالا به آرامش نسبی رسیده است و با توجه به نرخ ازر در کشور، نمی‌توان پیش بینی درستی از بازار خودرو داشت. بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت خودروهایی مانند ۲۰۶ و پراید در یک ماه گذشته بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند و این کاهش قیمت سبب شده که قیمت خودرو در بازار آزاد به قیمت کارخانه نزدیک شود، حال این سوال را به وجود می‌آورد که قرعه کشی خودرو حذف خواهد شد؟

آغاز پیش فروش ۳ محصول ایران خودرو، آذر 99

جدیدترین پیش فروش ایران خودرو از امروز ۲۴ آذر ماه آغاز و تا پایان روز چهارشنبه به اتمام می‌رسد. شایان ذکر است که ثبت نام شبانه روزی بوده و افراد می‌توانند در تاریخ معین ثبت نام کنند. در این مرحله از پیش فروش ایران خودرو سه محصول پژو پارس بنزینی، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و سمند ال ایکس عرضه شده است.

 

پیش فروش ایران خودرو

۴۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان آذر ماه از پارکینگ‌ها ترخیص می‌شود

حجت الاسلام و المسلمین  حسن درویشیان رییس سازمان بازرسی کل کشور گفته است که در جامعه بدبینی به وجود آمده و مردم تصور می‌کنند خودروسازان خودرو را در پارکینگ نگه می‌دارند تا قیمت آن افزایش یابد یا شورای رقابت را مجبور به افزایش قیمت خودرو می‌کنند.

رییس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه با تولید خودرو جو روانی در بازار کاهش پیدا می‌کند گفته اگر تولید باشد عرضه نیز به موقع صورت می‌گیرد و جو راوانی تقاضای خودرو در بازار کاهش پیدا می‌کند.

گفتنی است که ۲۰ هزار خودرو معطل شماره‌گذار پلیس راهنمایی و رانندگی است و از سویی دیگر مشکلاتی از قبیل وابستگی به برخی قطعات وارداتی، مشکل در تأمین ثبت سفارش ارز، افزایش هزینه حمل و برخی مشکلات در حوزه زیست‌محیطی و گمرک سبب شده تا خودروسازان نتوانند خودرو را به موقع عرضه کنند.

براساس گفته‌های رییس سازمان بازرسی کل کشور گروه خودروسازی سایپا ۸ هزار و ایران خودرو ۳۱ هزار دستگاه خودرو در پارکینگ دارند که تا پایان آذر ماه ترخیص خواهد شد.

آیا قرعه کشی خودرو حذف می‌شود؟

رضا شیوا، رییس شورای رقابت به باشگاه خبرنگاران گفت:«اگر قیمت خودرویی با قیمت حاشیه بازار یکسان شد و تقاضا و تولید با هم برابر بودند قرعه کشی دیگر معنا ندارد».

برندگان قرعه کشی مصرف کننده واقعی نیستند!

مشاور رییس شورای رقابت نیز اعلام کرده که ۹۰ درصد از افرادی که در قرعه کشی خودرو برنده می‌شوند خودرو خود را از طریق مبایعه نامه به فروش می‌رسانند.

رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت عزم جدی برای آزادسازی واردات خودرو داشت که هفته گذشته اعلام کرد واردات خودرو آزاد نخواهد شد و اکنون قصد دارد با شکستن انحصار در بازار خودرو، فضای رقابتی ایجاد کند که باید دید آیا تلاش‌های وزیر صمت به سرانجام می‌رسد و وضعیت خودرو در کشور بهبود پیدا می‌کند!

برگزاری قرعه‌کشی فروش فوق العاده سایپا، آذر99

قرعه‌کشی فروش فوق العاده سایپا، صبح روز 22 آذرماه99، ساعت ۱۰ با حضور نهادهای نظارتی برگزار شد.

سایپا در جدیدترین فروش فوق العاده با موعد تحویل سه ماه تیبا صندوقدار، سایپا ۱۵۱، نیسان تک‌سوز، نیسان تک‌سوز آپشنال، نیسان دوگانه‌سوز، نیسان دوگانه‌سوز آپشنال، نیسان دیزل یورو ۵، پادرا پلاس را عرضه کرد.

قرعه‌کشی این ۸ محصول امروز برگزار شد و نتایج روز یکشنبه، ۲۳ آذر ماه اطلاع رسانی خواهد شد.

آغاز فروش فوق العاده ۸ محصول سایپا، آذر 99

فروش فوق العاده ۸ محصول ایران خودرو از ساعت ۱۴ امروز ۱۷ آذر ماه آغاز شده است و به مدت سه روز ادامه دارد.

در این طرح فروش تیبا صندوقدار رینگ فولادی، سایپا 151، نیسان تک سوز، نیسان تک سوز آپشنال، نیسان دوگانه سوز، نیسان دوگانه سوز آپشنال، نیسان دیزل یورو 5 و همچنین خودروی پادرا پلاس با لاستیک‌های رادیال عرضه شده است.

فروش فوق العاده ۸ محصول سایپا

 شرایط ثبت نام در طرح‌های پیش فروش ایران خودرو و سایپا

در ماجرای پیش فروش خودروها تا شهریورماه سال جاری، کسانی که پلاک فعال داشتند نمی‌توانستند در طرح‌های پیش فروش ایران خودرو و سایپا ثبت نام کنند. شرط نداشتن پلاک فعال از اواخر شهریورماه برداشته شد. منظور این دو خودروساز تنها مربوط به خودروهای سواری بود و اگر پلاک فعال داشتید، می‌توانستید در این طرح ثبت نام کنید اما در جدیدترین بخشنامه پیش فروش ایران خودرو بر نداشتن پلاک فعال تاکید شده است. براساس اطلاعیه‌های این دو خودروساز، کسانی که در ۴۸ ماه گذشته در طرح پیش فروش این دو شرکت ثبت نام کرده باشند، البته افرادی که نامشان در فروش فوق العاده درنیامده همچنان می‌تواند شانس خود را امتحان کنند. متقاضیان ثبت نام در طرح‌های فروش یکساله باید حداقل گواهینامه پایه سوم داشته باشند. به یاد داشته باشید که اگر اطلاعات غلط ثبت کنید تا ۳ سال از ثبت نام خودرو محروم خواهید شد. همچنین متقاضیان باید نصف قیمت خودرو را پس از مشخص شدن نام آنها در قرعه کشی پرداخت کنند.

زمان قرعه کشی فروش فوق العاده ایران خودرو مشخص شد

قرعه کشی گروه خودروسازی ایران خودرو برای فروش فوق العاده این شرکت، چهارشنبه ۱۲ آذر ماه با حضور نمایندگانی از نهادهای نظارتی برگزار می‌شود. با پایان مهلت ثبت نام، مراسم قرعه کشی نهمین مرحله فروش فروش فوق العاده ایران خودرو ساعت ۱۰ صبح با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی برگزار می‌شود. منتخبان این قرعه کشی تا ۵ روز پس از اعلام نتایج برای واریز وجه فرصت خواهند داشت.

زمان تحویل خودروهای پیش فروش شده

زمان تحویل همه خودروها یکساله نیست و ممکن است بین ۴ تا ۱۲ ماه باشد. معمولا هنگام پیش فروش خودروها زمان تحویل آن توسط شرکت خودروساز اعلام و یا توسط یک قرارداد که شامل تاریخ تحویل و یا دیرکرد احتمالی شرکت است، به امضا طرفین می‌رسد.

نهمین فروش فوق العاده ایران خودرو (آذر99) آغاز شد

فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو از امروز به تاریخ  1399/9/09  آغاز و تا پایان روز سه شنبه  13991/09/11 ادامه خواهد داشت. در این طرح پنج خودرو پژو ۲۰۶ تیپ۵، پژو پارس بنزینی، سمند ال ایکس، پژو ۲۰۷ دستی و پژو پارس TU5با موعد تحویل سه ماهه به فروش می‌رسد.

 

قیمت خودروهای عرضه شده در پیش فروش ایران خودرو

پیش فروش محصولات ایران خودرو آذر99

قرعه کشی آذر 99 سایپا برگزار شد

با پایان یافتن مهلت ثبت نام در پیش فروش سایپا، مراسم قرعه کشی محصولات این شرکت خودروسازی برگزار شد.

در این مرحله از قرعه کشی ۱۶۲.۱۸۱ نفر متقاضی بودند که ۳۰ هزار ظرفیت و ۳۰ هزار رزرو در نظر گرفته شده است.

در این پیش فروش ۹ محصول ساینا با رینگ فولادی، شاهین، کوییک دنده ای، کوییک R، تیبا ۲ با رینگ فولادی، تیبا صندوقدار با رینگ فولادی، سایپا ۱۵۱، نیسان تک‌سوز با لاستیک رادیال و نیسان دوگانه سوز با لاستیک رادیال عرضه شده بود. موعد تحویل این خودروها دی و بهمن ماه ۱۴۰۰ خواهد بود.

آغاز پیش فروش ۹ محصول جدید سایپا

گروه خودروسازی سایپا پیش فروش ۹ محصول خود را از ساعت ۱۴ روز دوشنبه، مورخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۳  آغاز کرده است. این پیش فروش به مدت ۳ شبانه روز ادامه دارد.

خودروهای ساینا با رینگ فولادی، شاهین، کوییک دنده ای، کوییک R، تیبا ۲ با رینگ فولادی، تیبا صندوقدار با رینگ فولادی، سایپا ۱۵۱، نیسان تک‌سوز با لاستیک رادیال و نیسان دوگانه سوز با لاستیک رادیال در این طرح عرضه شده است.

شرکت در این طرح صرفاً از طریق سایت فروش اینترنتی سایپا امکان پذیر است.

 

آغاز فروش فوق  ‌العاده ۷ محصول سایپا آبان 99

محصولات تیبا صندوقدار، تیبا۲، سایپا ۱۵۱ و ۴ تیپ مختلف وانت نیسان در فروش فوق العاده ۲۰ آبان ماه با قیمت‌های جدید عرضه می‌شود.

براساس اطلاعات منتشر شده توسط گروه خودروسازی سایپا، فروش فوق العاده ۷ محصول از ۲۰ آبان آغاز و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

موعد تحویل خودروهای عرضه شده در این طرح ۹۰ روزه خواهد بود.

قرعه‌کشی ۷ محصول فروش فوق‌العاده سایپا برگزار شد

مراسم قرعه کشی فروش فوق العاده سایپا برگزار شد و اسامی منتخب پس از تایید نهایی، فردا اعلام می‌شود.

مراسم قرعه کشی سایپا ۱۵۱، دو مدل تیبا و چهار مدل وانت نیسان با حضور نهادهای نظارتی برگزار شد. در این طرح فروش سایپا ۴۵۲ هزار و ۹۴۲ نفر شرکت کرده بودند که ۴۴۳ هزار و ۱۰ نفر واجد شرایط بودند. اسامی منتخبان فروش فوق العاده سایپا پس از بررسی و تایید، فردا سه شنبه 27 آبان ماه اعلام می‌شود. افراد برای آگاهی از وضعیت ثبت نام می‌توانند به سایت سایپا مراجعه کنند.

قیمت محصولات عرضه شده در فروش فوق العاده

تیبا صندوقدار (رینگ فولادی)   ۸۷.۰۷۵.۰۰۰ تومان
تیبا ۲ (رینگ فولادی)  ۹۵.۴۲۶.۰۰۰ تومان
سایپا ۱۵۱  ۹۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان
نیسان تک سوز  ۱۷۷.۷۲۳.۰۰۰ تومان
نیسان تک سوز با لاستیک رادیال  ۱۸۰.۵۲۳.۰۰۰ تومان
نیسان تک سوز آپشنال با لاستیک رادیال  ۱۹۰.۵۹۰.۰۰۰ تومان
نیسان دوگانه سوز    ۱۹۹.۸۹۸.۰۰۰ تومان

 

شرایط فروش فوق العاده محصولات گروه خودروسازی سایپا

شرایط عمومی بخشنامه :

۱. محدودیت کد ملی برای ثبت نام‌ها اعمال خواهد شد (هر کد ملی مجاز به ثبت نام یک دستگاه خودرو از مجموع دو گروه سایپا و ایران خودرو است.)

۲. حداقل سن متقاضیان خرید خودرو ۱۸ سال و ملزم به ارائه گواهینامه رانندگی خودرو حداقل پایه سوم هستند.

۳. امکان صلح (خرید انصرافی) و انتقال خودرو بصورت وکالتی وجود ندارد .

۴. متقاضی طی ۸۸ ماه گذشته ثبت نام و صدور فاکتور خودرو نزد شرکت‌های سایپا و ایران خودرو نداشته باشد .

۵. امکان ثبت نام برای متقاضی دارای پلاک فعال انتظامی (نصب روی خودرو) میسر نیست.

۶. متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال یا فاقد گواهینامه رانندگی بوده و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند ضمن باطل شدن ثبت نام، تا ۳ سال امکان ثبت نام در بخشنامه‌های فروش دو شرکت خودروسازی سایپا و ایران خودرو را نخواهند داشت .

۷. شماره کارت، شماره حساب بانکی و شماره شبا که در آینده وجوه خرید خودرو از آن به حساب شرکت خودروساز واریز می‌شود باید متعلق به شخص متقاضی باشد.

۸. شماره تلفن همراه اعلام شده باید متعلق به شخص متقاضی باشد.

۹. کدپستی متقاضی ثبت‌نام کننده و کد نمایندگی انتخابی توسط مشتری باید از یک استان باشند. بدیهی است پس از انتخاب کد نمایندگی، امکان تغییر نمایندگی تحویل گیرنده وجود نداشته و مسئولیت آن به عهده گروه سایپا نیست.

۱۰. در صورتیکه مشتری حداکثر ۳ ماه پس از تاریخ تحویل خودرو برای سرویس اولیه به نمایندگی مجاز سایپا مراجعه نکند کارت گارانتی خودرو غیرفعال خواهد شد.

۱۱. ثبت نام برای مشتریان حقوقی میسر نیست.

۱۲ . منتخبین خرید خودرو در طرح‌های قبلی شامل : فروش فوق العاده، پیش فروش یکساله و پیش فروش مشارکت در تولید محصولات گروه سایپا و ایران خودرو، امکان شرکت در این طرح پیش فروش را ندارند.

۱۳. چنانچه در هر یک از مراحل ثبت نام تا تحویل خودرو، مشخص شود اطلاعات متقاضی نادرست و یا ناقض شرایط بخشنامه است، ثبت نام باطل خواهد شد.

۱۴. در صورتیکه پس از امضای قرارداد فی مابین مشتری بر حسب ضرورت و یا الزامات قانونی و یا لزوم رعایت استانداردهای اجباری، شرکت ملزم به نصب تجهیزات و یا لوازم اضافی و یا تغییری در برخی از قطعات خودرو شود، دعوتنامه تکمیل وجه مربوطه صادر خواهد شد.

۱۵. انتقال حقوق ناشی از انتخاب شدن در قرعه کشی به اشخاص ثالث ممنوع است.

۱۶. با توجه به اهمیت کنترل مدارک هویتی و آدرس محل سکونت مشتریان، نمایندگی موظف است مدارک و مستندات مشتریان را کنترل و از صحت و سقم آن اطمینان حاصل کند.

۱۷. با توجه به دستورالعمل‌های صادره توسط پلیس راهور ناجا مبنی بر ثبت و بروزرسانی اطلاعات فردی و آدرس مشتریان در سامانه شماره گذاری به موارد زیر توجه کنید:

۱۸. در صورتی که مشتری در سامانه شماره گذاری فاقد اطلاعات بوده و شهر تولد و محل صدور شناسنامه با شهر محل سکونت، مغایرت داشته باشد باید با مراجعه به مراکز نقل و انتقال و یا خدمات خودرویی نسبت به ثبت اطلاعات اولیه خود اقدامات الزم را انجام دهد.

۱۸. در صورتی که مشتری دارای اطلاعات در سامانه شماره گذاری باشد:

الف (در صورتیکه اطلاعات مشتری در زمان ثبت نام، در سامانه شماره گذاری هیچگونه تغییری نداشته باشد، نیاز به اقدام خاصی نیست.

ب (در صورتیکه اطلاعات مشتری در زمان ثبت نام، در سامانه شماره گذاری تغییر کرده باشد، باید با مراجعه به مراکز نقل و انتقال و یا خدمات خودرویی نسبت به اصالح اطلاعات خود اقدامات لازم را انجام دهد.

۱۹. درصورتی که مشتریان اطلاعات مورد نیاز شماره گذاری را به درستی ارائه ندهند علاوه بر اینکه سود تاخیر در تحویل ناشی از عدم شماره گذاری به آنان تعلق نخواهد گرفت، هزینه پارکینگ و نگهداری خودرو نیز دریافت خواهد شد.

شرایط اختصاصی بخشنامه:

 • درصورت ثبت نام بیش از ظرفیت تعیین شده برای خودروهای تحویلی در این طرح، پس از پایان ثبت نام اولیه و پس از صحت سنجی اطالعات ثبت شده و با حضور مراجع نظارتی، قرعه کشی به تفکیک هر خودرو جهت انتخاب متقاضیان نهایی و اولویت بندی زمان تحویل خودرو مطابق ضوابط ابلاغی از کمیته خودرو صورت خواهدگرفت.
 • ظرفیت ثبت نام در روش فروش فوق متناسب با برنامه تولید گروه خودروسازی سایپا است.
 • فهرست انتخاب شدگان نهایی از طریق سایت فروش اینترنتی سایپا ظرف ۳ روز پس از اتمام قرعه کشی اعلام خواهد شد.
 • پس از اعالم نتایج قرعه کشی، منتخبین فروش فوقالعاده باید ظرف مدت ۱۲۹ ساعت نسبت به واریز وجه اقدام کنند.
 • در صورت عدم تکمیل وجه در موعد مقرر، امتیاز ثبت نام متقاضی منتخب شده در قرعه کشی ابطال خواهد شد.
 • در روش فروش مذکور، مبلغی از بهای خودرو کسر می‌شود و سند خودرو به مدت یکسال در رهن شرکت سایپا باقی خواهد ماند که باقیمانده بهای خودرو و هزینه‌های متعلق در زمان فک رهن دریافت می‌شود.
 • ضمناً در صورت عدم اقدام برای فک رهن، پس از یکسال توسط مشتری، جرایم تأخیر مطابق ضوابط در حساب مشتری لحاظ می‌شود.
 • امکان تسویه پیش از موعد و فک رهن به هیچ عنوان میسر نیست.
 • بدیهی است پس از مدت یکسال و تسویه حساب بهای خودرو توسط مشتری، سند خودرو از رهن خارج می‌شود.
 • امکان انتخاب بسته گارانتی بدنه پایه و بسته آپشن برای خودروها به صورت اختیاری فراهم است.

پیش فروش محصولات سایپا

ایران خودرو شرایط فروش فوق العاده ۵ خودرو را برای آبان 99 اعلام کرد

هفتمین فروش فوق العاده ایران خودرو ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه، ۲۰ آبان ماه ۹۹ آغاز خواهد شد.

متقاضیان ثبت نام در این طرح باید با کد کاربری و رمز عبور وارد صفحه ثبت نام شوند. کسانی که نام کاربری و کد عبور ندارند باید با ثبت نام در سامانه فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو کد کاربری و رمز عبور دریافت و سپس خودرو مورد نظر را انتخاب کنند. در صورت وجود مغایرت در اطلاعات مشتری، ثبت نام او حذف و وجه پرداخت شده به مشتری استرداد خواهد شد. همچنین عرقه کشی میان واجدین شرایط ۷۲ ساعت پس از ثبت نام انجام و اسامی منتخبان از طریق سایت رسمی ایران خودرو و ارسال پیامک اعلام می شود. قبل از اعلام اسامی منتخب وجهی از مشتریان دریافت نمی‌شود و شرایط دریافت چک حذف شده است.

مشتریان منتخب تا ۷۲ ساعت فرصت دارند که بهای مصوب خودرو را پرداخت کنند.

شرایط بخش‌نامه فروش ایران خودرو

 1. به هر کد ملی فقط یک دستگاه خودرو تعلق می‌گیرد.
 2. متقاضی ملزم به ارائه گواهینامه رانندگی خودرو (حداقل پایه سوم) است.
 3. حداقل فاصله از آخرین خرید (ثبت نام یا تحویل خودرو) در شرکت‌های ایران خودرو و سایپا 48 ماه است.
 4. امکان صلح و نقل و انتقال خودرو حتی به صورت وکالتى مطابق با مصوبات کمیته خودرو وجود ندارد.
 5. متقاضی باید هنگام ثبت‌نام، شماره حساب (شماره شبا) مربوط به خود را معرفی کند و لازم است از کارت‌های بانکی به نام خود برای واریز وجه استفاده کند. همچنین شماره تلفن همراه معرفی شده باید به نام خود متقاضی باشد.
 6. ثبت نام برای مشتریان حقوقی میسر نخواهد بود.
 7. کد نمایندگی که در مرحله دوم و در زمان واریز وجه دوم توسط متقاضی انتخاب می‌شود، باید با آدرس و کد پستی متقاضی در یک استان باشد.
 8. انتخاب‌شدگان در طرح‌های قرعه‌کشی قبلی امکان شرکت در این طرح فروش را نخواهند داشت.
 9. انتقال حقوق ناشی از انتخاب شدن در قرعه‌کشی به اشخاص ثالث ممنوع است.
 10. گارانتی خودرو پس از 3 ماه از زمان تحویل در صورت عدم مراجعه به نمایندگی برای دریافت سرویس اولیه باطل می‌شود و در مراجعه به نمایندگی کارکرد حداقل 1,000 کیلومتری خودرو نیز الزامی است.
 11. سند و فاکتور فروش خودرو تا پایان مدت یک ساله رهن، نزد شرکت ایران خودرو باقى خواهد ماند و پس از تسویه حساب مشترى و فک رهن تحویل مشتریان گرامى خواهد شد.

نکته 1: برای متقاضی دارای پلاک فعال انتظامی (نصب برروی خودرو) امکان ثبت نام میسر نخواهد بود.

نکته 2: کسانی که فاقد گواهینامه رانندگی خودرو (حداقل پایه سوم) و یا دارای پلاک انتظامی فعال باشند و در این طرح ثبت نام کنند، ضمن کان لم یکن تلقی شدن ثبت نام تا 3 سال امکان ثبت نام در تمامی طرح‌های فروش آتی محصولات شرکت ایران خودرو را نخواهند داشت.

نکته 3: در این بخشنامه از زمان واریز وجه تا تحویل خودرو سود مشارکت و انصراف پرداخت نخواهد شد.

 

بهترین زمان پیش فروش خودرو

قیمت و محصولات ایران خودرو در فروش فوق العاده آبان 99

خودرو قیمت قطعی و مصوب

   پژو   405          ۱۰۸.۰۰۰.۰۰۰ تومان
   پژو ۲۰۶ تیپ ۲      ۱۱۰.۱۱۱.۰۰۰ تومان
ایکو سورن پلاس ۱۸۸.۵۰۰.۰۰۰ تومان
   پژو 207i دستی     ۱۵۲.۲۳۷.۰۰۰ تومان
   ایکو رانا پلاس       ۱۷۹.۵۱۶.۰۰۰ تومان

 

پیش فروش دنا پلاس توربو اتوماتیک آبان 99

ایران خودرو پیش فروش دنا پلاس توربو از ۱۵ تا ۱۷ آبان ماه برگزار شد. زمان تحویل این خودرو اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۰ اعلام شده است. پیش پرداخت این خودرو ۱۸۵.۴۰۰.۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده بود و قیمت نهایی خودرو مطابق با قیمت زمان تحویل در قرارداد درج می‌شود. ۶۹۰ هزار و ۷۲۴ متقاضی در پیش فروش این خودرو ثبت نام کرده بودند که ۳۰۰۰ برنده با حضور نهادهای نظارتی مشخص شد. نیمی از این تعداد به عنوان ذخیره تعیین شده‌اند تا در صورت عدم واریز وجه تا پنج روز آینده، نفرات از فهرست جایگزین انتخاب شوند. مشخصات برندگان در پروفایل کاربریشان قابل مشاهده است.

(به روز رسانی شده تاریخ 1400/02/19)

منابع:

گروه خودروسازی ایران خودرو

سایت گروه خودروسازی سایپا

گروه بهمن

کرمان موتور

نویسنده: شقایق صفی خانی

فروش خودرو