خودرو45 در پنجمین نمایشگاه خودرو تهران

۱۷ بهمن ۱۴۰۲ خودرو45 در پنجمین نمایشگاه خودرو تهران

پنجمین نمایشگاه خودرو تهران، با نام رسمی اتو اکسپو تهران، یک سال و نیم بعد از دوره قبلی در محل نمایشگاه شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجری برگزاری نمایشگاه سال ۱۴۰۲ تغییر کرده است و ازاین‌رو با حال و هوای متفاوتی نسبت به چهارمین نمایشگاه خودرو تهران ۱۴۰۱ دارد. بازدیدکنندگان علاوه بر اینکه مثل سایر نمایشگاه‌ها می‌توانند از محصولات ملی و مونتاژی (خودروهای سبک و سنگین) خودروسازان داخلی بازدید کنند، امکان بررسی خودروهای وارداتی جدید را نیز دارند. واردات خودرو بعد از ۵ سال دوباره آزاد شده است و حضور محصولات روز دنیا حال و هوای تازه‌ای به پنجمین نمایشگاه خودرو تهران داده است.

خودرو45 مانند دوره قبلی در اتو اکسپو تهران حضور دارد و کارشناسان شرکت به سوالات بازدیدکنندگان درباره نحوه کار خودرو45 و فروش آسان، امن و سریع خودرو پاسخ می‌دهند.

زمان و مکان اتو اکسپو تهران

زمان: ۱۰ تا ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ – از ساعت ۱۰ تا ۱۷

مکان: نمایشگاه شهر آفتاب

مکان غرفه خودرو45: نمایشگاه شهر آفتاب – سالن ملل – غرفه خودرو45

روز افتتاحیه، ۹ بهمن به خبرنگاران و رسانه‌ها اختصاص دارد و از روز ۱۰ بهمن امکان بازدید برای عموم فراهم است.

شرکت های حاضر در نمایشگاه

شرکت‌های مرتبط با خودرو در قالب گروه‌های خودروسازان و واردکنندگان سواری و تجاری، خدمات خودرو، فناوری و نوآوری خودرو، صنایع وابسته، قطعات و تجهیزات در غرفه‌های اختصاصی و فضایی به مساحت ۶۰ هزار متر مربع جدیدترین محصولات خود را معرفی و ارائه می‌کنند.

 • آتین خودرو دیزل
 • آریا دیزل
 • اروین خودرو
 • ایران خودرو
 • ایران خودرو دیزل
 • بهمن موتور
 • تیگارد موتور
 • شیران دیزل
 • فردا دیزل
 • فردا موتورز
 • کاریزان دیزل
 • کوشا خودرو
 • ماموت خودرو
 • مدیران خودرو
 • معین خودرو
 • مکث موتور
 • نامی موتور

روز افتتاحیه نمایشگاه خودرو تهران (۹ بهمن ۱۴۰۲)

پنجمین نمایشگاه خودرو تهران از روز ۹ بهمن با حضور خبرنگاران و کارشناسان کار خود را آغاز کرد. روز اول نمایشگاه به‌عنوان Press Day یا روز خبرنگاران فقط مختص اصحاب رسانه بود. همچنین از ساعت ۱۸ مراسم افتتاحیه اتو اکسپو تهران با رئیس شورای اسلامی شهر تهران و مدیرعامل شهر آفتاب افتتاح شد.

خودروهای جدید

در روز ۹ بهمن، ۴ خودرو جدید در پنجمین نمایشگاه تهران رونمایی شدند.

تیارا پرایم

تیارا پرایم

تیارا پرایم به‌عنوان جدیدترین محصول مکث موتور در اتو اکسپو تهران رونمایی شد. این کراس اوور در چین با نام بایک X7 عرضه می‌شود و طراحی ظاهری به‌روز و مدرنی دارد. این نسخه از تیارا همانند بیشتر خودروهای چینی از موتور ۱.۵ لیتری توربو به قدرت ۱۸۵ اسب بخار بهره می‌برد و می‌تواند در ۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. علاوه بر ظاهر مدرن، تیارا پرایم طراحی داخلی جدیدی نیز دارد و آپشن‌های به‌روزی را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

تیگارد L7 پلاس

تیگارد L7 پلاس

تیگارد L7 پلاس که پیش از این قرار بود توسط دیار خودرو در دسترس مشتریان ایرانی قرار بگیرد، در نمایشگاه خودرو تهران ۱۴۰۲ با برند تیگارد رونمایی شد. این پیکاپ دوکابینه از یک موتور بنزینی ۲.۴ لیتری به قدرت ۱۵۰ اسب بخار بهره می‌برد. قدرت موتور از طریق گیربکس دستی ۵ سرعته به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

کاما ES6

کاما ES6

کاما ES6 خودرو تجاری سبکی از آریا دیزل است که در پنجمین نمایشگاه خودرو تهران رونمایی شد. این ون برقی در دو نسخه مسافری و باری به بازار می‌آید. نسخه مسافری کاما ES6 ظرفیت ۱۱ مسافر را دارد و با یک بار شارژ می‌توان ۴۰۰ کیلومتر با آن رانندگی کرد. آریا دیزل پیش از این کامیونت‌های برند کاما را به بازار کشور آورده بود و همان‌طور که از اسمش برمی‌آید، در زمینه خودروهای تجاری سنگین و سبک فعال می‌کند.

نتا U

نتا U

نتا U جدیدترین محصول بی ام کارز، زیرمجموعه گروه بهمن است که در اتو اکسپو تهران ۱۴۰۲ رونمایی شد. این خودرو برقی محصول هوزون اتو چین است و در قالب یک کراس اوور کامپکت به بازار آمده است. نتا U از یک پیشرانه برقی به قدرت ۱۶۱ اسب بخار و گشتارو ۳۱۰ نیوتن.متر بهره می‌برد. قدرت این پیشرانه به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود، البته در بازار چین نسخه دو دیفرانسیل و قوی‌تری از این خودرو موجود است، اما بهمن موتور مدل تک دیفرانسیل را برای بازار ایران در نظر گرفته است. نتا U با یک بار شارژ می‌تواند ۵۰۰ کیلومتر را طی کند.

اخبار روز

پنجمین نمایشگاه خودرو تهران، با نام رسمی اتو اکسپو تهران روز ۹ بهمن از ساعت ۱۲ با حضور خبرنگاران کار خود را شروع کرد.

در این روز خبرنگاران و کارشناسان با حضور در غرفه‌های شرکت‌های خودرویی به تهیه و تولید محتوا پرداختند.

آیین افتتاحیه نمایشگاه که قرار بود از ساعت ۱۸ برگزار شود، با کمی تاخیر شروع شد. در این مراسم ابتدا عباس تقدسی‌نژاد، مدیرعامل شهر آفتاب و سپس، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران سخنرانی کردند. جلال رشیدی کوچی، نماینده مجلس شورای اسلامی یکی از مهم‌ترین حضار در مراسم آغاز اتو اکسپو تهران بود.

اخبار خودرو45

در روز افتتاحیه پنجمین نمایشگاه خودرو تهران، غرفه خودرو45 نیز کار خود را آغاز کرد. خبرنگاران و کارشناسان صنعت خودرو، در غرفه خودرو45 نیز حضور پیدا کردند و با جدیدترین فعالیت‌های شرکت در زمینه خرید و فروش خودرو نو و کارکرده آشنا شدند.

روز یکم نمایشگاه خودرو تهران (۱۰ بهمن ۱۴۰۲)

پنجمین نمایشگاه خودرو تهران از ساعت ۱۰ صبح روز ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ پذیرای عموم مردم شد و رسما کار خود را شروع کرد. جدیدترین خودروهای تولیدی و مونتاژی خودروسازان داخلی و ماشین‌های وارداتی شرکت‌های واردکننده در غرفه‌ها پیش روی علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان قرار گرفت. علیرضا فخاری، استاندار تهران در اتو اکسپو ۱۴۰۲ حضور پیدا کرد. نکته جالب درباره رونمایی‌های خودرو این است که ماشین‌هایی که پیش از معرفی شده بودند، دوباره برای عموم مردم رونمایی شدند.

خودروهای جدید

در روز اول اتو اکسپو تهران، دو مراسم رونمایی در غرفه‌های آریا دیزل و مدیران خودرو برگزار شد و جدیدترین محصولات این دو خودروساز داخلی در معرض دید قرار گرفت. البته ون برقی کاما از آریا دیزل در روز افتتاحیه پنجمین نمایشگاه تهران برای خبرنگاران رونمایی شده بود. فونیکس آریزو ۸، جدیدترین محصول مدیران خودرو نیز یک هفته قبل توسط کارشناسان تست شده و ۸ بهمن نیز مراسم رونمایی آن برگزار شده بود و این بار در نمایشگاه برای عموم بازدیدکنندگان رونمایی شد.

فونیکس آریزو ۸

فونیکس آریزو ۸ - نمایشگاه خودرو تهران - اتو اکسپو تهران

فونیکس آریزو ۸، جدیدترین، لوکس‌ترین، قوی‌ترین، سریع‌ترین و بزرگ‌ترین سدان از کمپانی چینی چری است که توسط مدیران خودرو به بازار کشور عرضه می‌شود. این خودرو مشخصات فنی یکسانی با تیگو ۸ پرو مکس دارد و مثل کراس اوور هم‌خانواده خود از موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو با قدرت ۲۵۴ اسب بخار و گشتاور ۳۹۰ نیوتن.متر بهره می‌برد. موتور از طریق یک گیربکس دوکلاچه ۷ سرعته تر به چرخ‌های جلو متصل است تا آریزو ۸ در ۷.۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. از نظر آپشن‌ها فونیکس آریزو ۸ مثل هم‌خانواده‌های تیگو ۸ پرو مکس و اکستریم VX امکانات کامل رفاهی و ایمنی را در اختیار راننده و سرنشینان قرار می‌دهد.

کاما ESP6

ون برقی کاما روز ۹ بهمن برای خبرنگاران رونمایی شد و معرفی این خودرو در ۱۰ بهمن برای مردم در غرفه آریا دیزل برگزار شد. این خودرو در دو نسخه باری کاما ES6 و مسافری ESP6 وارد بازار کشور می‌شود. آریا دیزل پیش از این کامیونت‌های کاما را مونتاژ کرده بود.

اخبار روز

از آنجایی که مراسم افتتاحیه اتو اکسپو تهران ۱۴۰۲ در روز ۹ بهمن برگزار شده بود، بنابراین روز اول نمایشگاه بدون مراسم خاصی آغاز شد.

علیرضا فخاری، استاندار تهران، بلندپایه‌ترین مقام رسمی کشور بود که از پنجمین نمایشگاه خودرو تهران بازدید کرد.

اخبار خودرو45

غرفه خودرو45 از ساعت ۱۰ صبح پذیرای علاقه‌مندان بازار خودرو بود. کارشناسان شرکت به سوالات بازدیدکنندگان درباره نحوه فروش خودرو با روش جدید و نوین پاسخ گفتند.

استاندار تهران با حضور در نمایشگاه، از غرفه خودرو45 نیز بازدید کرد.

روز دوم نمایشگاه خودرو تهران (۱۱ بهمن ۱۴۰۲)

چهارشنبه ۱۱ بهمن، دومین روز برگزاری نمایشگاه تهران بود. در این روز حضور بازدیدکنندگان نسبت به روز قبل افزایش یافت. دو محصول تازه‌وارد به بازار ایران نیز رونمایی و معرفی شدند.

خودروهای جدید

در دومین روز اتو اکسپو تهران، دو خودرو اکستریم VX و ام جی GT در غرفه‌های اکستریم مدیران خودرو و فردا موتورز رونمایی شدند. البته اکستریم VX حدود یک ماه پیش توسط کارشناسان تست شده بود و در نمایشگاه‌های خودرویی استانی نیز حضور داشت.

اکستریم VX

اکستریم VX - نمایشگاه خودرو تهران - اتو اکسپو تهران

اکستریم VX لوکس‌ترین و رده‌بالاترین محصول مدیران خودرو است که با برند اکستریم وارد بازار کشور خواهد شد. این خودرو در چین و دیگر بازارهای جهان با نام اکسید VX عرضه می‌شود و یکی از محصولات کمپانی چری است. با مشخصات فنی شامل پیشرانه ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو به قدرت ۲۶۱ اسب بخار و گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته، این خودرو در صدر محصولات مدیران خودرو قرار می‌گیرد. نکته مثبت درباره اکستریم VX و دیگر محصولات اکستریم این است که فقط به‌صورت دو دیفرانسیل در دسترس مشتریان ایرانی قرار می‌گیرد و به‌عنوان یک کراس اوور لوکس قابلیت آفرود نیز دارد.

ام جی GT

ام جی GT - نمایشگاه خودرو تهران - اتو اکسپو تهران

ام جی GT یکی از محصولات جدید کمپانی چینی انگلیسی MG است که توسط فردا موتورز وارد بازار ایران خواهد شد. همان‌طور که از اسم خودرو پیدا است با یک ماشین اسپرت روبه‌رو هستیم. طراحی ظاهری MG GT برای بازدیدکنندگان ایرانی جذاب و گیرا است و محصولات مرسدس AMG و مازراتی را به ذهن می‌آورد. پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو ۱۷۳ اسب بخارو ۲۵۰ نیوتن.متر قدرت و گشتاور تولید می‌کند و گیربکس ۷ سرعته DCT این خروجی را به چرخ‌های جلو می‌رساند.

اخبار روز

نشست‌های تخصصی اتو اکسپو تهران از ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ شروع شد. مدیران خودرویی کشور در این نشست‌ها به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌دهند.

نشست گروه بهمن

نشست گروه بهمن - نمایشگاه خودرو تهران - اتو اکسپو تهران

«برنامه توسعه‌ای گروه بهمن در سال ۱۴۰۳» اولین نشست خبری بود که در اتو اکسپو تهران برگزار شد. در این جلسه، بیوک علیمرادلو به همراه مدیران زیرمجموعه گروه بهمن برنامه‌های این شرکت را برای سال ۱۴۰۳ اعلام کردند و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند. خلاصه صحبت‌های مدیران بهمن به این شرح است:

 • در صورت رفع مشکلات ارزی و تخصیص بهینه ارز، تیراژ بیشتری از محصولات تحویل مشتریان می‌شود.
 • در همکاری با شریک چینی، خودرو هیبریدی نتا با پیمایش ۱۰۰۰ کیلومتر به‌طور همزمان نیمه دوم ۱۴۰۳ در چین و ایران تولید می‌شود.
 • یک خودرو پرتیراژ سواری در سگمنت C، سال آینده به محصولات بهمن موتور اضافه می‌شود.
 • فیدلیتی XB1 از سال آینده روی خط تولید قرار می‌گیرد.
 • هونگچی EQM5 از هفته بعد وارد نمایندگی‌ها می‌شود و مشتریان شخصی و شرکتی می‌توانند آن را بخرند.
 • کاپرا B و کاپرا U برای جایگزینی با کارا وارد بازار می‌شود.
 • در سال آینده روش‌های متنوعی شامل نقدی و لیزینگ و قسطی برای خودروهای تجاری و وانت در نظر گرفته شده است.
 • به جای خودروهایی که تعمیر آنها زمانبر است و باید مدتی در تعمیرگاه مرکزی بمانند، خودرویی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

تفاهم نامه توسعه شبکه شارژ خودروهای برقی

تفاهم نامه توسعه شارژ خودرو برقی - نمایشگاه خودرو تهران - اتو اکسپو تهران

در پنجمین نمایشگاه خودرو تهران، تفاهم‌نامه توسعه شبکه شارژ خودروهای برقی با حضور عباس علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیران ۵ خودروساز کشور شامل ایران خودرو، سایپا، بهمن، مدیران خودرو و کرمان موتور و شرکت مپنا امضا شد.

روز سوم نمایشگاه خودرو تهران (۱۲ بهمن ۱۴۰۲)

پنجمین نمایشگاه خودرو تهران در سومین روز دوره ۱۴۰۲، شلوغی را تجربه کرد. نیمه‌تعطیل بودن روز پنجشنبه این امکان را برای علاقه‌مندان ایرانی خودرو فراهم کرد تا بتوانند وقت بیشتری را در شهر آفتاب بگذرانند. به همین دلیل برگزاری نمایشگاه تا ساعت ۶ عصر تمدید شد.

خودروهای جدید

بایک BJ60 تنها خودرویی بود که در سومین روز اتو اکسپو تهران با حضور کریم باقری رونمایی شد.

بایک BJ60

بایک BJ60 یکی از جدیدترین محصولات شرکت بایک چین است که در غرفه دیار خودرو رونمایی شد. پیش از این بایک BJ40 توسط شرکت ایرانی معرفی شده بود. بایک BJ60 طراحی ظاهری مشابهی با محصولات جیپ دارد و از پیشرانه هیبریدی بهره می‌برد. پیشرانه این خودرو شامل یک موتور بنزینی ۲ لیتری توربو و سیستم هیبرید ۴۸ ولتی است که ۲۷۰ اسب بخار و ۴۰۶ نیوتن.متر گشتاور تولید می‌کنند. با وجود سیستم تعلیق و دو دیفرانسیل این محصول بایک یک خودرو آفرودر است، با این حال کابین مدرن و به‌روزی نیز دارد.

اخبار روز

در ادامه نشست‌های تخصصی نمایشگاه، جلسه‌ای با عنوان «واردات خودرو از حرف تا عمل» با حضور هادی سیلمانی ملکان، رئیس انجمن واردکنندگان خودرو و خبرنگاران برگزار شد.

نشست واردات خودرو

هادی ملکان - نمایشگاه خودرو تهران - اتو اکسپو تهران

هادی ملکان در نشست خبری که در مورد واردات خودرو برگزار شد، موارد و موضوعاتی را شرح داد که خلاصه آن در زیر می‌آید:

 • واردات خودرو نیازمند تصمیم‌گیری‌هایی در سطح کلان بود که با مذاکره‌هایی انجام شد.
 • مهم‌ترین مانع در این زمینه، محدودیت‌های ارزی بود.
 • واردات خودرو در بودجه سال ۱۴۰۳ دیده شده است و به همین دلیل ادامه پیدا خواهد کرد.
 • بخشی از حباب قیمتی خودروهای وارداتی جدید با واردات مستمر رفع خواهد شد.
 • نظام تعرفه‌ای ایراد دارد. برای تاثیرگذاری واردات خودرو بر بازار تعرفه‌ها و سیاست‌ها باید چند سال پایدار بماند.
 • واردات سال آینده درخشان‌تر خواهد بود و خودروهای برقی و هیبریدی با قیمت‌های بیشتری از سقف ۲۰ هزار دلار عرضه می‌شوند.
 • افت ارزش ریال و نبود ضمانتنامه گمرکی کار را برای شرکت‌های واردکننده خودرو سخت کرده است. اگر ضمانت‌نامه گمرکی مثل دوره قبل اجرایی شود، شرکت‌ها می‌توانند راحت‌تر خودرو بیاورند.
 • برای خودروهای وارداتی جانبازان ارز نیمایی تخصیص می‌یابد. این خودرو تا ۶ ماه سال آینده به نوبت تحویل داده می‌شود.

اخبار خودرو45

در روز پنجشنبه، خودرو45 پذیرای تعداد زیادی از بازدیدکنندگان بود. مردم با حضور در غرفه به‌صورت دقیق و کامل با روش کار خودرو45 آشنا شدند. همچنین بازدیدکنندگان بعد از آشنایی با نحوه فروش خودرو می‌توانستند در قرعه‌کشی جایزه خودرو45 شرکت کنند.

جلال رشیدی کوچی، نماینده مجلس شورای اسلامی و از موافقان و حامیان واردات خودرو، میهمان غرفه خودرو45 بود.

روز چهارم نمایشگاه خودرو تهران (۱۳ بهمن ۱۴۰۲)

روز جمعه ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ شلوغ‌ترین و پرجنب و جوش‌ترین روز در پنجمین نمایشگاه خودرو تهران بود. تعطیلی آخرین روز هفته موجب شد تا علاقه‌مندان به خودرو وقت بیشتری برای بازدید از جدیدترین محصولات صنعت و بازار خودرو داشته باشند. همچنین تعدادی از هم‌وطنان نیز برای وقت‌گذرانی راهی اتو اکسپو تهران شدند.

همچنین در این روز تعدادی از مدیران و مسئولان از غرفه‌های شرکت‌ها در نمایشگاه بازدید کردند.

خودروهای جدید

در چهارمین روز نمایشگاه خودرو تهران ۱۴۰۲ خبری از رونمایی و معرفی خودرو جدید و تازه‌واردی نبود. هر چند بعضی از ماشین‌های حاضر در غرفه‌ها برای اولین بار پیش روی بازدیدکنندگان قرار گرفت، اما مراسم رونمایی و معرفی آنها برای عموم مردم برگزار نشد.

اخبار روز

تعطیلی روز جمعه این امکان را فراهم کرد تا علاوه بر حضور گسترده‌تر و زیادتر عموم مردم، تعداد بیشتری از مدیران و مسئولان دولتی نیز روانه نمایشگاه شهر آفتاب شوند و از غرفه‌های خودروسازان و شرکت‌های خودرویی در اتو اکسپو تهران بازدید کنند.

سردار سیدتیمور حسینی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی، محسن پیرهادی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان آتش نشانی از مقامات دولتی بودند که روز جمعه از جدیدترین محصولات و خدمات در بازار و صنعت خودرو کشور بازدید کردند.

اخبار خودرو45

غرفه خودرو45 در ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ میزبان جمعیت زیادی از بازدیدکنندگان بود. بازدیدکنندگان با حضور در غرفه با مراحل فروش خودرو به امن‌ترین، سریع‌ترین و آسان‌ترین روش آشنا شدند. این استقبال گسترده در شرایطی انجام شد که برف بخش‌هایی از شهر تهران را سپیدپوش کرده بود.

روز پنجم نمایشگاه خودرو تهران (۱۴ بهمن ۱۴۰۲)

کاهش تعداد بازدیدکنندگان نسبت به روزهای پنجشنبه و جمعه به دلیل آغاز روزهای کاری هفته طبیعی بود. در این روز یک شرکت خودرویی جدید اولین محصولش را در نمایشگاه معرفی کرد.

خودروهای جدید

اروین خودرو، در پنجمین روز اتو اکسپو تهران و یک روز مانده به پایان نمایشگاه، غرفه خود را افتتاح کرد. در غرفه این شرکت تنها یک خودرو برقی با نام هوندا ENS-1 به چشم می‌خورد. نکته جالب اینجاست که همین ماشین پیشتر در غرفه معین خودرو نیز عرضه شد.

هوندا ENS-1

هوندا ENS-1 - نمایشگاه خودرو تهران - اتو اکسپو تهرا

هوندا ENS-1 نسخه برقی هوندا وزل است که در پنجمین نمایشگاه خودرو تهران توسط دو شرکت معرفی شد. اروین خودرو و معین خودرو شرکت‌هایی هستند که این ماشین برقی را به نمایشگاه آوردند و قرار است آن را در کنار نسخه بنزینی، یعنی هوندا وزل عرضه کنندد. هوندا ENS-1 از یک پیشرانه الکتریکی ۲۰۴ اسب بخاری و ۳۱۰ نیوتن.متری بهره می‌برد. این مشخصات در هر دو نسخه وارداتی اروین خودرو و معین خودرو یکسان است.

اخبار روز

تست اکستریم VX - نمایشگاه خودرو تهران - اتو اکسپو تهرا

پیش از شروع اتو اکسپو تهران، مجری برگزاری این رویداد خودرویی، خبر از برنامه‌ای برای تست رانندگی ماشین‌ها داده و حتی جدولی برای زمانبندی این کار نیز منتشر شده بود. اما این کار به دلیل اینکه هزینه بالایی روی دست شرکت‌ها می‌گذاشت، انجام نشد. البته در روز پنجم، شرکت مدیران خودرو برنامه‌ای برای تست لوکس‌ترین محصولش، اکستریم VX توسط خبرنگاران و کارشناسان ترتیب داد.

اخبار خودرو45

با وجود کاهش تعداد بازدیدکنندگان کلی نمایشگاه در اولین روز هفته، کارشناسان خودرو45 پذیرای مشتریان و مخاطبان بودند. البته طراحی جذاب و زیبای غرفه خودرو45 نقش موثری در جذب بازدیدکنندگان داشت.

روز ششم نمایشگاه خودرو تهران (۱۵ بهمن ۱۴۰۲)

ششمین و آخرین روز اتو اکسپو تهران از ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ آغاز شد. علاقه‌مندان تا ساعت ۱۷ فرصت داشتند از جدیدترین خودروهای صنعت خودرو ایران بازدید کنند.

خودروهای جدید

در روز آخر نمایشگاه خودرو جدیدی معرفی و رونمایی نشد.

اخبار روز

تست نبکا اسکای ول ET5 - نمایشگاه خودرو تهران - اتو اکسپو تهرا

نبکا اسکای ول ET5 چند ماه پس از رونمایی و معرفی، توسط خبرنگاران تست شد. البته فضا و زمان برای تست رانندگی محدود بود، با این حال اصحاب رسانه توانستند آشنایی بهتری با این خودرو برقی پیدا کنند.

مصطفی میرسلیم، نماینده مجلس شورای اسلامی و مخالف سرسخت واردات خودرو از نمایشگاه بازدید کرد.

اخبار خودرو45

در آخرین روز پنجمین نمایشگاه خودرو تهران، شرکت خودرو45 از بین افرادی که از غرفه شرکت بازدید کرده و نامشان را در فهرست قرعه‌کشی ثبت کرده بودند، یک نفر را به عنوان برنده جایزه ۴۵ میلیون تومانی انتخاب کرد.

پایان اتو اکسپو تهران ۱۴۰۲

نمایشگاه خودرو تهران در پنجمین دوره خود توسط یک شرکت جدید و با نام اتو اکسپو تهران برگزار شد و با برنامه‌هایی که اعلام شده بود، قرار بود چیزی شبیه به نمایشگاه خودرو ژنو باشد. اما این اتفاق نیفتاد و انتظارات شرکت‌ها و خبرنگاران برآورده نشد.

در اتو اکسپو تهران شاهد حضور تعداد بیشتری از خودروسازان داخلی بودیم و بعد از مدت‌ها شرکت‌های واردکننده نیز حضور داشتند. بدین ترتیب در یک مجموعه نمایشگاهی می‌شد هم از جدیدترین محصولات مونتاژی و تولید داخل بازدید کرد و هم نگاهی به خودروهای وارداتی داشت.

اگرچه تولیدکنندگان خودروهای سواری و شرکت‌های خدمات خودرویی در سالن‌های اصلی مجموعه نمایشگاه شهر آفتاب حضور داشتند، اما سازندگان خودروهای تجاری درون چادرها غرفه‌های خود را برپا کرده بودند که در سرمای زمستان کمی آزاردهنده بود، به‌خصوص در روزهای پنجشنبه و جمعه که برف و باران در تهران می‌بارید.

همچنین زمانبندی مجری برگزاری اتو اکسپو تهران منظم نبود و کارهایی مثل جانمایی و تحویل غرفه‌ها که باید حداکثر تا ۷ بهمن انجام می‌شد، همچنان تا ۹ بهمن ادامه داشت.

یکی از اشکالاتی که می‌شود به برگزاری این نمایشگاه گرفت، نبود فضا و مکانی برای استراحت بازدیدکنندگان بود و همین‌طور غرفه‌ای برای خرید آب معدنی وجود نداشت.

پیش از برگزاری نمایشگاه، در تبلیغات جدول زمانی برای تست رانندگی خودروها تعیین شده بود که در ۶ روز در محوطه شهر آفتاب برگزار می‌شد. اما به دلیل هزینه بالایی که انجام تست درایو داشت، خودروسازان از این کار چشم‌پوشی کردند و فقط مدیران خودرو و نبکا محصولاتشان را برای تست در اختیار خبرنگاران قرار دادند.

همچنین اعلام شده بود که هر روز از نمایشگاه به یک موضوع در زمینه خودرو اختصاص پیدا خواهد کرد و نشست‌های تخصصی در این زمینه برگزار خواهد شد، اما در ۶ روز اتو اکسپو تهران چیزی از این مورد ندیدیم.

اگر قرار است نمایشگاهی در حد جهانی داشته باشید، تنها نباید به کپی‌برداری اسم و تبلیغات اکتفا کنید. بلکه باید ساختارهای آنها را به‌صورت درست و دقیق به کار ببندید.

فروش فوری خودرو

نویسنده: میلاد قزللو / عکاس: میلاد قزللو