خودروهای ۲۵۰ میلیون تومانی بازار (بهمن ۱۴۰۰)

۲ بهمن ۱۴۰۰ خودروهای ۲۵۰ میلیون تومانی بازار (بهمن ۱۴۰۰)

قیمت در بازار خودرو ایران همیشه روند صعودی داشته و در بیشتر اوقات شیب افزایش قیمت‌ها تند بوده، به طوری که فاصله قیمت خودرو ۲۵۰ میلیون تومانی از مرداد تا بهمن ماه سال جاری به حدود ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان می‌رسد. همین اتفاق خرید خودرو را برای اقشار پایین جامعه سخت‌تر می‌کند و ماشین هر چه بیشتر به عنوان یک کالای سرمایه‌ای کاربرد پیدا می‌کند.

پژو ۲۰۶ (تیپ ۲)

مدل ۱۳۹۹ – ۲۵۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان

مدل ۱۴۰۰ – ۲۶۶،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پژو ۲۰۶ یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین خودرو هم در بازار ایران و هم در بازارهای جهانی است. این هاچبک فرانسوی در سال ۱۳۸۰ برای اولین بار راهی خیابان‌های کشور شد و در آن زمان به دلیل فاصله کم بین عرضه در ایران و فروش در بازارهای جهانی، خودروی مدرنی به حساب می‌آمد. پژو ۲۰۶ در ۶ تیپ تولید می‌شد که از نظر پیشرانه، گیربکس و آپشن با هم متفاوت بودند. در حال حاضر فقط تیپ ۵ و ۲ روی خط تولید باقی مانده‌اند و به گفته مدیران ایران‌خودرو، تولید این ۲ تیپ نیز به زودی متوقف می‌شود و پژو ۲۰۶ برای همیشه از خط تولید کنار خواهد رفت. مصرف سوخت این هاچبک کوچک ۶.۴ لیتر در صد کیلومتر است.

پژو ۴۰۵ GLX

بنزینی – مدل ۱۳۹۹ – ۲۷۳،۰۰۰،۰۰۰ تومان

دوگانه‌سوز – مدل ۱۳۹۸ – ۲۶۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

دوگانه‌سوز – مدل ۱۳۹۹ – ۲۷۶،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پژو ۴۰۵ GLX قدیمی‌ترین خودروی ساخت داخل است که سه دهه روی خط تولید قرار داشت و آخرین مدل آن در سال ۱۳۹۹ به دست مشتریان رسید. این خودرو در سال ۷۲ و با موتورهای ۱.۶ لیتری و ۲ لیتری به مشتریان ایرانی معرفی شد و از سال ۸۱ موتور ۱.۸ لیتری XU7 به ۴۰۵ قدرت داد. صندوق عقب مدل دوگانه‌سوز به دلیل نصب باک گاز CNG، گنجایش کمتری از مدل بنزینی دارد. پژو ۴۰۵ SLX آخرین تیپی این سدان است که همچنان تولید می‌شود و در ظاهر تفاوت‌هایی با GLX دارد و از پیشرانه TU5 پژو ۲۰۶ استفاده می‌کند.

پژو پارس

مدل ۱۳۹۹ – ۲۶۴،۰۰۰،۰۰۰ تومان

مدل ۱۴۰۰ – ۲۷۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پژو پارس که در ابتدا با نام پرشیا شناخته می‌شد، در سال ۱۳۷۹ به دست خریداران ایرانی رسید. این خودرو شبیه به ۴۰۵ اما با چهره‌ای جدیدتر، با الهام از پژو ۴۰۶ مخصوص بازار ایران طراحی و تولید شده و به نوعی فیس‌لیفت پژو ۴۰۵ محسوب می‌شود. این خودرو در چهار مدل LX، اتوماتیک، دوگانه‌سوز و ساده در بازار خودرو خرید و فروش می‌شود. موتور پارس همان موتور ۱.۸ لیتری است که روی ۴۰۵ GLX قرار دارد. پژو پارس ساده از امکانات کمتری نسبت به دیگر مدل‌های پارس برخوردار است.

رانا پلاس

مدل ۱۳۹۹ – ۲۵۸،۰۰۰،۰۰۰ تومان

مدل ۱۴۰۰ – ۲۶۷،۰۰۰،۰۰۰ تومان

رانا پلاس یکی از جدیدترین محصولات ایران خودرو است که سال ۱۴۰۰ از طریق طرح‌های فروش ایران خودرو عرضه شد. این خودرو هم مثل دیگر محصولات سری پلاس، تلاشی برای اعمال بهبود بر رانا LX است، طراحی و امکانات بهتری نسبت به مدل معمولی دارد. آلایندگی موتور کاهش یافته، فرمان خودرو برقی استفاده شده، گرافیک چراغ‌ها تغییر کرده، آینه بغل به راهنما مجهز شده و در کابین هم از تجهیزات پژو ۲۰۷ استفاده شده است. رانا پلاس در ابتدا با جعبه دنده دستی ۵ سرعته به فروش می‌رسید، اما سری‌های جدیدتر آن به گیربکس ۶ سرعته دستی مجهز شده‌اند.

سمند LX

EF7 – مدل ۱۳۹۹ – ۲۶۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان

ساده – مدل ۱۳۹۹ – ۲۴۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

ساده – مدل ۱۴۰۰ – ۲۶۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

سمند LX تیپ جدیدی از اولین خودروی ملی است که در سال ۱۳۸۳ و با هدف رفع کاستی‌ها و نواقص تیپ‌های قبلی و هم‌زمان با تیپ SE به بازار آمد. در سال ۱۳۸۸، مدل دوگانه‌سوز این خودرو عرضه شد و دو سال بعد موتور بنزینی EF7 روی سمند LX قرار گرفت. این خودرو یکی از جادارترین ماشین‌های تولید داخل است و البته جزو کم‌آپشن‌ترین‌ها هم به حساب می‌آید. سمند LX ساده با موتور XU7 به فروش می‌رسد که روی پژو ۴۰۵ و پارس هم استفاده شده و قدرت کمتر و مصرف بیشتری از سمند LX با موتور EF7 دارد.

کوییک پلاس اتوماتیک

مدل ۱۳۹۹ – ۲۷۳،۰۰۰،۰۰۰ تومان

کوییک پلاس اتوماتیک در سال ۱۳۹۷، دو سال بعد از کوییک معمولی معرفی شد. این خودرو یکی از بهترین محصولات ارزان‌قیمت داخلی از نظر آپشن‌ها و امکانات است. کوییک اولین خودروی داخلی است که از جعبه دنده CVT استفاده می‌کند و فرمان اسپرت، نمایشگر لمسی با دوربین نویگیشن و استارت دکمه‌ای از آپشن‌های این خودرو هاچبک کراس است. کوییک پلاس یا کوییک اتوماتیک اسمی است که اهالی بازار به این خودرو داده‌اند، وگرنه در سایت شرکت سایپا، چیزی به نام کوییک پلاس یا اتوماتیک به صورت مجزا وجود ندارد.

فروش آنلاین خودرو

نویسنده: میلاد قزللو