بازگشت نمایشگاه خودرو ژنو پس از غیبتی دو ساله

۱۲ خرداد ۱۴۰۰ بازگشت نمایشگاه خودرو ژنو پس از غیبتی دو ساله

ویروس کرونا آمد، کار و بار خودروسازان کساد و بساط نمایشگاه‌های خودرو بر چیده شد. حتی رویدادهای بزرگی همچون نمایشگاه ژنو که به طور سالیانه و منظم برگزار می‌شد، از گزند همه گیری کووید-19 در امان نماند. پس از شیوع این بیماری کشنده، روند معمول این نمایشگاه بین المللی نیز به مدت دو سال به تعویق افتاد؛ اما حالا با به بهبود اوضاع سلامت جهانی، خبرهای خوشی از این دسته رویدادها، به گوش می‌رسد.

برگزار کنندگان نمایشگاه خودرو سالیانه ژنو در بیانیه‌ای به خبرگزاری‌های مطرح صنعت خودروسازی اعلام کرده‌اند که این رویداد محبوب پس از غیبتی دو ساله، مجددا به عرصه باز خواهد گشت. پیش بینی می‌شود که این رویداد بین المللی بزرگ و مهم در تاریخ 19 فوریه سال میلادی آینده آغاز شده و تا روز بیست هفتم این ماه ادامه یابد. نشست خبری غول‌های خودروسازی که در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند با خبرنگاران حوزه خودرو، در روزهای هفدهم و هجدهم فوریه برگزار خواهد شد. البته با اینکه برگزار کنندگان اعلام کرده‌اند که نمایشگاه‌داران تنها تا اواسط جولای سال 2021 فرصت ثبت نام برای شرکت در این رویداد را دارند، تمامی برنامه‌ها به روند بهبود یا اوج گرفتن و شیوع دوباره این بیماری بستگی دارد.

نمایشگاه ژنو

ساندرو مِسکویتا، مدیر عامل نمایشگاه بین المللی خودرو ژنو گفت: «واقعا امیدواریم که شرایط سلامت و سیاست‌های مقابله با کووید-19 به ما اجازه دهد که این رویداد را مجددا احیا کرده و به زندگی باز گردانیم.»

بدون شک این تجمع مهم و جهانی یکی از رویدادهای بین المللی بود که تحت تاثیر مستقیم این همه گیری بی‌سابقه قرار گرفت. سال 2020 این نمایشگاه آماده گشودن درها به روی بازدیدکنندگان و خبرنگاران بودند، اما متاسفانه بیماری به شکلی اوج گرفت که تمامی برنامه ریزی‌ها نقش بر آب شد. این اوضاع علی رغم تلاش همگانی ادامه پیدا کرد و نمایشگاه برای بار دوم دوباره در سال 2021 لغو شد.

واکسیناسیون سراسری که در برخی از کشورها به صورت جدی در حال انجام است، یکی از مهم‌ترین عوامل بهبود شرایط سلامت و البته از سرگیری رویدادهای جمعی است. نمایشگاه خودرو شانگهای یکی از اولین رویدادهایی بود که پس از شروع این همه گیری بی‌سابقه، قوی‌تر از گذشته بازگشت. به نظر می‌رسد که نمایشگاه‌های دیگری همچون شیکاگو  و نیویورک نیز به زودی به عرصه باز خواهند گشت.

نگاهی به تاریخچه نمایشگاه خودرو ژنو

قدمت این نمایشگاه، به بیش از 100 سال پیش باز می‌گردد. این رویداد در سال 1905 برای نخستین بار در ژنو سوئیس برگزار شد. سال نخست نمایشگاه، متعلق به خودروهایی با موتورهای درون سوز یا خودروهایی بود که از طریق بِنزِن و بخار به حرکت در می‌آمدند.

امروزه خودروهای این نمایشگاه محصولاتی اسپرت و شگفت انگیز یا مدل‌های مفهومی دیوانه‌واری هستند که به خودروهای معمولی‌تر مجال خودنمایی و نفس کشیدن نمی‌دهند. از تاریخ اولین برگزاری تا به امروز، نمایشگاه ژنو بزرگ‌ترین صحنه برای عرض اندام غول‌های خودروسازی جهان بوده است.

منبع: motorauthority / Wikipedia

نویسنده و مترجم: پرستو مهدی قلیخان

فروش فوری خودرو کارکرده