هیوندای i30، هاچبک کره‌ای کم حاشیه و نسبتا محبوب

۱۵ مرداد ۱۳۹۹
هیوندای i30، هاچبک کره‌ای کم حاشیه و نسبتا محبوب هیوندا i30 یک هاچبک جمع و جور خانوادگی از سری محصولات کمپانی هیوندای است که تولید آن از سال ۲۰۰۷ در کارخانه هیوندای موتور کشور جمهوری چک کلید زده شد. این محصول پلتفرم خود را با مدل کیا ceed به اشتراک گذاشته و تاکنون در قالب سه نسل به دست مشتریان رسیده است. نسل اول... برچسب :

همه چیز درباره کمک فنر خودرو

۱۵ مرداد ۱۳۹۹
همه چیز درباره کمک فنر خودرو کمک فنرها مهمترین نقش را در ضربه‌گیری دارند. وقتی ماشین از روی دست اندازها عبور می‌کند، ‌کمک فنرها ضربات را دفع می‌کنند تا به ماشین ضربه وارد نشود. نبود کمک فنرها باعث می‌شود که خودرو در دست اندازها یا ترمزهای شدید بالا و پایین شود و تمام ضربه به ماشین وارد شود. نقش... برچسب :

آیا با خودروهای بازیگر هالیوود آشنا هستید؟

۱۴ مرداد ۱۳۹۹
آیا با خودروهای بازیگر هالیوود آشنا هستید؟ آدم‌های ثروتمند و ماشین‌های گران قیمت از یکدیگر جدا نشدنی هستند. صحبت از آدم‌های ثروتمند ذهن هر کسی را به سمت بازیگران هالیوود سوق می‌دهد. بی شک، این قشر نیز گران قیمت‌ترین اتومبیل‌ها را در اختیار دارند و گاهی پیش می‌آید که خودروهای بازیگر هالیوود به صورت سفارشی به... برچسب :

بررسی هیوندای سانتافه، پرفروش‌ترین شاسی بلند وارداتی بازار ایران!

۱۴ مرداد ۱۳۹۹
بررسی هیوندای سانتافه، پرفروش‌ترین شاسی بلند وارداتی بازار ایران! هیوندای سانتافه یک کراس اوور میان سایز بسیار معروف متعلق به شرکت خودروسازی کره‌ای هیوندای است که از سال ۲۰۰۰ میلادی در لیست تولیدات این کمپانی قرار گرفته و امروزه یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین محصولات آن به شمار می‌رود. نام سانتافه از روی شهری به همین اسم در... برچسب :

آشنایی با انواع سنسورهای خودرو

۱۴ مرداد ۱۳۹۹
آشنایی با انواع سنسورهای خودرو خودروها سنسورهای مختلفی دارند. هر کدام از این سنسورها وظایف خاصی به عهده دارند. سنسورها رانندگان را نسبت به وضعیت خودرو آگاه می‌کنند. خودروهای قدیمی و خودروهای مدرن هرکدام سنسورهای خاص خودشان را دارند. در دنیای مدرن سنسورها را می‌توان در  جاهای مختلف دید چرا که... برچسب :

آیا دلیل صداهای غیرعادی موتور خودرو را می‌دانید؟

۱۴ مرداد ۱۳۹۹
آیا دلیل صداهای غیرعادی موتور خودرو را می‌دانید؟ برخی صداها در خودرو ممکن است در ابتدا غیرعادی باشد اما بعد از مدتی متوجه می‌‌شوید که صداها طبیعی‌اند و خودرو مشکلی ندارد اما گاهی اوقات شنیدن صدای جدید و غیر طبیعی یک هشدار است و باید آن را جدی گرفت مخصوصا اگر صداها مربوط به موتور خودرو باشد. موتور خودرو، قلب خودرو... برچسب :

بررسی فولکس واگن پاسات ۲۰۱۸، روح آئودی در کالبد فولکس!

۱۳ مرداد ۱۳۹۹
بررسی فولکس واگن پاسات ۲۰۱۸، روح آئودی در کالبد فولکس! فولکس واگن پاسات ‌یک سدان نسبتا بزرگ خانوادگی است که نام آن از سال ۱۹۷۳ در لیست تولیدات شرکت خودروسازی آلمانی فولکس واگن به چشم می‌خورد و با اسامی از قبیل سونتانا، کوانتوم، ماگوتان و کورسار نیز به فروش رسیده است.   این محصول تاکنون در قالب شش نسل مختلف بعلاوه یک... برچسب :

استاندارد یورو۵ خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

۱۳ مرداد ۱۳۹۹
استاندارد یورو۵ خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟ پیش آمده که بسیار نام استاندارد یورو ۵ خودرو را شنیده‌ایم و می دانیم که اهمیت بالایی هم در تولید خودروهای جدید دارد و حتی این نکته را هم می‌دانیم که در کشورهای اروپایی اگر یک اتومبیل بدون این استاندارد اروپایی نمی‌تواند در خیابان‌های کشورهای اروپایی تردد کند. اما آیا... برچسب :

علت ساییده شدن لاستیک خودرو چیست و راه‌های پیشگیری از آن کدامند؟

۱۳ مرداد ۱۳۹۹
علت ساییده شدن لاستیک خودرو چیست و راه‌های پیشگیری از آن کدامند؟ لاستیک خودرو یکی از قطعات مصرفی خودرو است که پس از مدتی نیاز به تعویض دارد. لاستیک‌ها وزن خودرو را حمل می‌کنند و بسیار مهم است که سالم باشند. در خودروهای قدیمی ساییده شدن لاستیک‌ها بیشتر است. به خاطر داشته باشید که سلامت لاستیک‌ها ارتباط مستقیمی با سلامت خودرو دارد و... برچسب :

تعویض دوره‌ای کدام قطعات خودرو ضروری است؟

۱۳ مرداد ۱۳۹۹
تعویض دوره‌ای کدام قطعات خودرو ضروری است؟ برای اینکه خودرو خود را سالم نگه دارید باید به سلامتی آن توجه کنید. خودرو تنها چند قطعه روی هم چیده شده نیست که تا مدت‌ها چرخش بدون مشکل بچرخد. چرا که برخی از ابزارها، لوازم و قطعات خودرو بعد از طی مسافت و گذر زمان فرسوده می‌شوند و نیاز به تعویض دارند. دانستن اینکه هر... برچسب :