هزینه پاسکاری اسقاط خودروهای فرسوده بر دوش صنعت 

۵ خرداد ۱۴۰۰ هزینه پاسکاری اسقاط خودروهای فرسوده بر دوش صنعت 

تعلل در اسقاط خودروهای فرسوده رقمی در حدود 53 هزار میلیارد تومان به اقتصاد کشور ضرر خواهد زد. این رقم 20 هزار میلیارد تومان بیشتر از یارانه‌ای است که دولت می‌تواند طی یک سال از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی به مردم پرداخت کند. برای اقتصادی که سالانه 150هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد، هر صفر اضافه، بدتر از شلیک گلوله است.

خودروهای فرسوده، انگار بمب‌های ساعتی هستند که هر لحظه از محیط زیست گرفته تا اقتصاد کشور و صنعت خودرو را تهدید می‌کنند. بر اساس مصوبه هیات دولت در سال 1387، قرار بر این شد خودروهای با عمر بالای 25 سال و موتورسیکلت‌های بالای 10 سال، کارت سوخت نگیرند. پس مطابق اصل 138 قانون اساسی، از رده خارج کردن خودروهای فرسوده باید به مرحله اجرا می‌رسید.

یک مصوبه و چند اصلاحیه

اما این مصوبه در دولت یازدهم با یک اصلاحیه همراه شد که به موجب آن، خودروساز موظف شد به ازای تولید خودرویی که مصرف سوخت آن میانگین 8 لیتر باشد، یک خودرو از رده خارج کند و اگر خودرویی تولید کرد که میانگین مصرف سوختش 10 لیتر بود، دو خودرو اسقاط کند. اما دولت دوازدهم که بر سر کار آمد و این مصوبه باز هم به دست فراموشی سپرده شد.

حالا آنطور که انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده اعلام کرده، تا همین امروز نزدیک به 3 میلیون دستگاه خودروی خارج از رده با سوخت ناقص در سطح شهر تردد می‌کنند. از سوی دیگر این نگرانی وجود دارد که تا سال 1404، این تعداد خودروی فرسوده به 8 میلیون دستگاه افزایش یابد که بدون شک در این صورت، روند اسقاط این خودروها با مشکلات جدی‌تری مواجه خواهد شد.

 هر خودروی فرسوده 50 هزار تومان خرج دارد

مساله مهم این است که هر خودروی فرسوده رقمی بیش از 50 هزار تومان بابت هزینه سوخت اضافی‌اش، به جیب دولت خسارت می‌زند. حالا با احتساب 3 میلیون خودروی فرسوده در کشور باید گفت با ضرب 50 هزارتومان در عدد 3 میلیون و در نظر گرفتن قیمت هر لیتر بنزین و قیمت روز دلار، روزانه بیش از 148 میلیارد تومان برای تامین سوخت خودروهای فرسوده هزینه می‌شود.

« هوای پاک» همچنان خاک می‌خورد

درباره هوای پاک کار از تعلل هم گذشته است. آنطور که دست‌اندرکاران صنعت خودرو می‌گویند از سال 78 تاکنون، دولت‌(ها) آنطور که باید و شاید زیر بار مسئولیت اسقاط خودروهای فرسوده نرفته و «قانون هوای پاک» همچنان زیر خروارها بی‌‌توجهی، خاک می‌خورد. طی سال‌های گذشته، مسائل و مشکلات بسیاری دست به دست هم داده تا قانون اسقاط خودروهای فرسوده مجالی برای اجرا شدن پیدا نکند. از ممنوعیت واردات خودرو گرفته تا کاهش تولید خودرو در کشور، تنها بخشی از موانع بر سر راه اسقاط خودروهای از رده خارج است.

اگرچه به باور بسیاری از آگاهان صنعت خودرو، به همه این مشکلات باید نداشتن اراده از سوی دولت را هم اضافه کرد. هر چه هست، هر سال که اسقاط خودروهای فرسوده به تاخیر می‌افتد، 53 هزار میلیارد تومان بابت مصرف سوخت بیش از 14 درصدی هر کدام از این خودروها خرج بر دوش دولت گذاشته می‌شود.

جمع‌بندی

نزدیک به 400 هزار خودرو فقط در کلانشهر تهران باید از رده خارج شود. اما همه چیز دست به دست هم داده تا اسقاط خودروهای فرسوده حتی پس از سال‌ها کشمکش به سرانجام نرسد. این مساله برای کلانشهری مثل تهران که از آلودگی هوا رنج می‌برد، دغدغه‌ای جدی محسوب می‌شود. اظهار نظرها بسیار متفاوت است. اما نکته‌ای که همه دست‌اندرکاران صنعت خودرو روی آن به اتفاق نظر رسیده‌اند آن است که کلید حل مشکل اسقاط خودروهای فرسوده در دست آزادسازی واردات خودروست.

نویسنده: فرشته بهروزی‌نیک

فروش فوری خودرو کارکرده