بررسی کادیلاک CT5-V Blackwing

۲۶ بهمن ۱۳۹۹ بررسی کادیلاک CT5-V Blackwing

کادیلاک به تازگی از یک سدان اسپرت لوکس با نام CT5-V Blackwing رونمایی کرده است. این خودرو در واقع جانشینی است برای مدل CT5-V که لقب قدرتمندترین محصول کادیلاک در طول تاریخ این شرکت را در اختیار دارد. در واقع ما با جانشین یک مدل افسانه روبه‌رو هستیم.

CT5-V Blackwing به یک موتور ۶.۲ لیتری هشت سیلندر خورجینی سوپرشارژر مجهز است که می‌تواند ۶۶۸ اسب بخار قدرت و ۸۹۳ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. این موتور پیش از این روی مدل CT5-V نصب شده بود اما اکنون با بازنگری‌های متعددی که روی آن صورت گرفته است می‌تواند قدرت و گشتاور بیشتری را تولید کند.

قوای محرکه نصب شده روی مدل افسانه‌ای و تاریخی CT5-V  پیش از بازنگری‌های صورت گرفته می‌توانست ۶۴۰ اسب بخار قدرت و ۸۶۷ نیوتن متر گشتاور تولید کند. همین موضوع به خوبی نشان می‌دهد که برند لوکس‌ساز کادیلاک با معرفی CT5-V Blackwing به دنبال عرضه یک محصول فوق‌العاده هیجان‌انگیز و جذاب است که بتواند به این واسطه حس رضایت بیشتری را از مشتریان متمول خود به دست آورد.

یک گیربکس شش سرعته ساخت شرکت Tremec نیز در حالت استاندارد این سدان لوکس و اسپرت را همراهی می‌کند. در صورتی که خریداران این محصول بخواهند می توانند از یک گیربکس اتوماتیک در سرعت نیز بهره ببرند. هر دو گیربکس مذکور نیروی تولیدی توسط قوای محرکه خودرو را به سمت چرخ‌های عقب آن هدایت کرده و از نظر کارایی و پرفورمنس نیز نمره بسیار بالایی کسب می‌کنند. کادیلاک مدعی است این گیربکس‌ها در مقایسه با نمونه‌های دو کلاچه عملکرد سریعتری از خود نشان داده و کاراتر هستند.

به عقیده کارشناسان این کمپانی یکی از نقاط قوت سدان فوق عملکرد عالی هر دو گیربکس عرضه شده برای آن است.

طراحی ظاهری و داخلی کادیلاک

نمای روبرو کادیلاک CT5-V Blackwing

طراحی داخلی کادیلاک CT5-V Blackwing

 

مجموعه قوای محرکه و جعبه دنده این خودرو به راننده آن اجازه می دهد تا در عرض ۳.۷ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد. چنین رقمی برای یک سدان اسپرت بسیار عالی بوده و نشان‌دهنده مهندسی فوق‌العاده آن است. CT5-V Blackwing همچنین می‌تواند به حداکثر سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. مشخصه حداکثر سرعت این خودرو درست مشابه با نمونه مادر آن یعنی CT5-V است البته این دو خودرو از لحاظ شتابگیری عملکرد متفاوتی با یکدیگر دارند و نمونه جدید از این بعد عملکرد بهتری دارد.

امکانات کادیلاک CT5-V Blackwing

کابین کادیلاک CT5-V Blackwing

نمای عقب کادیلاک CT5-V Blackwing

یکی از مزایای این سدان اسپرت لوکس بهره‌مندی آن از نسل چهارم سیستم Magnetic Ride Control جنرال موتورز است. این سیستم که در واقع کارایی آن مربوط به بهبود عملکرد سیستم تعلیق خودرو است سبب می‌شود که CT5-V Blackwing بتواند در انواع مختلف جاده و پیست عملکرد قابل‌قبولی را از خود نشان بدهد.

از جمله مشخصه‌های این خودرو می‌توان به رینگ‌های ۱۹ اینچی آن اشاره کرد که با لاستیک‌های میشلن پایلوت اسپرت 4S هماهنگ شده‌اند. لاستیک‌های مذکور به ترتیب ابعادی برابر با 275/35R19 و 305/30R19 دارند.

کادیلاک برای توقف این خودرو در حالت استاندارد از ترمز‌های فولادی کمک می‌گیرد اما در صورت تمایل، خریداران می‌توانند از ترمز‌های سرامیکی کربنی نیز برای متوقف‌سازی خودرو مذکور استفاده کنند. البته این ترمزها با پرداخت هزینه بیشتر در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت و در مجموع نیز با کمک آن‌ها ۲۴ کیلوگرم از وزن خودرو کمتر می‌شود.

از دیگر مشخصه‌هایی که به کمک آن‌ها کادیلاک CT5-V Blackwing را می‌توان از CT5-V تمایز داد می‌توان به مشخصات ظاهری همچون شکاف‌های بزرگ‌تر سپر جلو و عقب، رنگ مشکی برخی قسمت‌های بدنه اشاره کرد. به‌علاوه اجزای ایرودینامیک فیبرکربنی، اسپویلر و دیفیوزر جدید نیز از دیگر تمایزات این دو خودرو هستند.

در درون کابین CT5-V Blackwing نیز کادیلاک رویه تغییرات را حفظ کرده است. قطعات فیبرکربنی روی کنسول میانی، فرمان و پنل درها از جمله این تغییرات هستند. به‌علاوه نباید این نکته را نیز از قلم انداخت که در درون کابین این خودرو یک شیفتر چاپ سه‌بعدی به چشم می‌خورد. این ویژگی کادیلاک CT5-V Blackwing را نسبت به نمونه مادر خودرو برتر و کاراتر کرده است.

یک نمایشگر بزرگ ۱۲ اینچی پشت فرمان این سدان اسپرت جای خوش کرده است. این نمایشگر درست مشابه با نمونه بکار برده شده در شورولت کوروت بوده و اطلاعات مورد نیاز راننده را در اختیار وی قرار می‌دهد. از جمله این اطلاعات می‌توان به فشار باد تایرها، نیروی G، حالت‌های رانندگی، تنظیمات شروع حرکت (لانچ کنترل) و شرایط سیستم مدیریت چسبندگی اشاره کرد. این اطلاعات می‌تواند به راننده کمک کند که استفاده مطلوب‌تری از خودرو داشته باشد.

کادیلاک این خودرو را در حالت پایه با برچسب قیمتی حدودا ۸۵ هزار دلاری در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد داد. این خودرو رقبایی مثل ب ام و M5 و مرسدس AMG E63 S را به چالش می‌کشد.

نویسنده: زهرا ملکی