پایان تولید نسل اول بی ام و X2

۲۶ مهر ۱۴۰۱ پایان تولید نسل اول بی ام و X2

بی ام و X2، یکی از مدل‌های شاسی‌بلند سری X خودروساز آلمانی است که از سال ۲۰۱۷ روی خط تولید قرار دارد، اما به نظر می‌رسد که نسل اول X2 به پایان کار خود رسیده باشد. چند وقتی است که نام X2 در وبسایت بی ام و و در بخش محصولات در حال تولید دیده نمی‌شود و بعد از تحقیق و بررسی مشخص شد که تولید و عرضه این خودرو در بعضی کشورها متوقف شده است. با این حال، خودروساز آلمانی هنوز هیچ خبری درباره نسل بعدی بی ام و X2 منتشر نکرده است.

با این حال، یکی از مدیران این شرکت خودروسازی گفت که خودرو مورد نظر از خط تولید حذف شده و خبرهای جدید درباره نسل بعدی را در فضای مجازی منتشر خواهیم کرد.

توقف تولید X2

بی ام و X2 ۲۰۲۲

مدتی پیش مدل و نسل جدید X1 معرفی شد و با توجه به اینکه کراس‌اوورهای X1 و X2 از نظر ابعاد و اندازه و همین طور طراحی ظاهری، شباهت‌های زیادی به هم دارند، توقف تولید نسل اول بی ام و X2 عجیب نیست. هر چند هنوز خبری درباره مدل جدید منتشر نشده، اما احتمالا شکل و شمایلی مشابه بی ام و X1 مدل ۲۰۲۳ دارد و با مشخصات فنی یکسانی تولید و عرضه می‌شود.

همچنین احتمال دارد X2 جدید دارای مدل برقی مثل بی ام و iX1 باشد و یا حتی فقط در قالب یک خودرو برقی به بازار بیاید. در حالی که نسل بعدی بی ام و X3 با پیشرانه‌های بنزینی و برقی در راه است، بی ام و X4 فقط با موتور الکتریکی به فروش می‌رسد.

اما با توجه به اینکه محصول جدید بی ام و جزو خودروهای ارزان‌قیمت کمپانی است و همچنین برای حفظ مشتریان فعلی و جذب خریداران جدید، نسل دوم X2 با مشخصات فنی مختلفی شامل انواع موتورهای بنزینی و برقی عرضه شود.

مدل فعلی X2 در کارخانه‌های رگنزبورگ آلمان و بی ام و برلیانس چین مونتاژ می‌شود و با توجه به اینکه بی ام و X1 مدل ۲۰۲۳ در رگنزبورگ روی خط تولید قرار دارد، احتمالا همین رویه برای نسل بعدی X2 نیز اعمال خواهد شد.

با نگاهی به کابین بی ام و X2 می‌توان قدیمی بودن آن را تشخیص داد و خیلی از المان‌ها در مقایسه با بیمرهای جدید، از مد افتاده و کهنه به نظر می‌رسد. بنابراین انتظار می‌رود که طراحی مینیمال و مدرن کابین و داشبرد X1 در مدل جدید X2 نیز به کار رود و کیلومترشمار ۱۰.۲۵ اینچی و نمایشگر لمسی ۱۰.۷ اینچی با سیستم عامل iDrive 8 در دسترس راننده قرار بگیرد.

طراحی ظاهری هنوز جای کار دارد، اما حدس می‌زنیم که کراس‌اوور جدید آلمانی شکل و شمایل اسپرت‌تر و شیک‌تری پیدا کند. مدل‌های جدید رقبا مثل آئودی Q3، مرسدس بنز GLA و مرسدس بنز GLB روانه بازار شده‌اند و نسل دوم بی ام و X2 برای موفقیت در بازار باید از پس هم‌وطنان آلمانی بربیاید.

فروش آنلاین خودرو

نویسنده: میلاد قزللو